Zavrieť

Porady

potvrdenie o praxi k živnost.opravneniu

...ma niekto prosim vzor potvrdenia o absolvovaní praxe v odbore. Potrebujem to na získanie živnost. opravnenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Mám skúsenosť, že ŽÚ si občas preverujú hodnovernosť takýchto potvrdení cez SP.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Danka ja keď som si vybavovala živnosť v r.1996, tak som mala potvrdenie na hlavičkovom papieri, že v danej firme vykonávam účtovnícke práce od....do.... a toto som odniesla na živnostenský. Keď im to nebude stačiť, tak potom by som radila od viacerých zamestnávateľov toto potvrdenie vystaviť. Keby ste s tým mala problém, pošlite mi e-mail a poradím Vám ako ďalej.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Danka, ja som to tiez mala iba od byvaleho zamestnavatela na firemnom papieri, ze som tolko a tolko rokov pracovala na takej pozicii... Myslim, ze jednotny formular na to nie je. A zaujimave je, ze mi to potvrdenie vratili, iba si na zivnostenskom odpisali tie udaje.
    Vela stastia.

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    A čo s takým potvrdením praxe na otvorenie cestovnej agentúry. Čo doporučujete ? Ďakujem

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    judy
    A čo s takým potvrdením praxe na otvorenie cestovnej agentúry. Čo doporučujete ? Ďakujem
    Judy, mrkni do zivnostens. zakona, tam je to v prilohe:
    Prevádzkovanie cestovnej agentúry:
    1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a 1 rok praxe v odbore alebo
    2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a 2 roky praxe v odbore, alebo
    3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a 3 roky praxe v odbore


    Takze tuto ako prax v odbore by asi malo byt potvrdenie, ze si uz v cestovnej agenture (ci niecom velmi-velmi podobnom) pracovala prislusny pocet rokov - podla tvojho vzdelania. (a mohla si tam pracovat uz velmi davno a nemusi to byt fungujuca cestovka, moze to byt aj taka, co uz ukoncila svoju cinnost... )
    pripadne posli SS

    vidruska je offline (nepripojený) vidruska

    vidruska
    Ahoj,

    rada by som sa spytala ohladne potvrdenia o praxi pre zalozenie cestovky. Moznu variantu, ktoru si spomenula (skrachovana cestovka, velmi davno) je fajn, avsak vedela by si mi poradit, co v pripade, ked tento rok som skoncila VS ekonomicku a vyslovene do telefonu mi povedali, ze to maju byt plne 2 roky po skole...skusala som na nich bezplatnu prax pocas skoly a nic...ze proste datumy by sa bili...

    co s tym?
    Dakujem vopred

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    judy Pozri príspevok
    A čo s takým potvrdením praxe na otvorenie cestovnej agentúry. Čo doporučujete ? Ďakujem
    Ak chýba prax dá sa to riešiť cez zodpovedného zástupcu, osoby ktorá spĺňa podmienky praxe. Zodpovedný zástupca musí byť zamestnaný na pracovnú zmluvu, úväzok dať na minimum napr.1 hod týždenne, po splnení podmienky praxe odhlásiť zodpovedného zástupcu.
    Ahojte, chcem si zalozit cestovnu agenturu, no chyba mi vysokoskolske vzdelanie. Ako najdem dajakeho zodpovedneho zastupcu?

    vera_ed je offline (nepripojený) vera_ed

    vera_ed
    Dobry den,

    ja by som potreboval poradit, ci mi zivnostensky urad uzna aj potvrdenie o praxi, ktoru som vykonaval dobrovolne, bez naroku na odmenu, iba za ucelom ziskania praxe. Aby som to vysvetlil - som vyuceny elektrotechnik, avsak vzdy ma lakala praca v bare. Urobil som si preto rekvalifikacny kurz na casnika a neskor aj na barmana. Kedze takmer vsade v prevadzkach chceli prax a neboli ma ochotni zamestnat, dohodol som sa so svojim znamym, ktory v tom obdodi vlastnil bar, ze budem u neho pracovat bez naroku na odmenu - iba za ucelom ziskania praxe. Takto som nepravidelne, zvacsa cez vikendy vypomahal. Tato praca trvala cez rok. Nasledne som sa zamestnal v luxusnej restauracii uz ako riadny zamestnanec a tam som tiez pracoval nieco cez rok. Kedze mam k tejto praci pozitivny vztah a chut ju robit - rozhodol som sa otvorit si vlastnu prevadzku. Na zivnostenskom urade, ako uz iste viete treba k vystavebniu zinostenskeho listu - dvojrocnu prax. Ten jeden rok legalne a oficialne mam. Ale co ten u znameho? Uznali by mi ho? Nemal by z toho problem, kedze za mna nic neplatil a ja som tam dobrovolne pracoval?
    Vopred Vam dakujem za radu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    vera_ed Pozri príspevok
    Dobry den,

    ja by som potreboval poradit, ci mi zivnostensky urad uzna aj potvrdenie o praxi, ktoru som vykonaval dobrovolne, bez naroku na odmenu, iba za ucelom ziskania praxe. Aby som to vysvetlil - som vyuceny elektrotechnik, avsak vzdy ma lakala praca v bare. Urobil som si preto rekvalifikacny kurz na casnika a neskor aj na barmana. Kedze takmer vsade v prevadzkach chceli prax a neboli ma ochotni zamestnat, dohodol som sa so svojim znamym, ktory v tom obdodi vlastnil bar, ze budem u neho pracovat bez naroku na odmenu - iba za ucelom ziskania praxe. Takto som nepravidelne, zvacsa cez vikendy vypomahal. Tato praca trvala cez rok. Nasledne som sa zamestnal v luxusnej restauracii uz ako riadny zamestnanec a tam som tiez pracoval nieco cez rok. Kedze mam k tejto praci pozitivny vztah a chut ju robit - rozhodol som sa otvorit si vlastnu prevadzku. Na zivnostenskom urade, ako uz iste viete treba k vystavebniu zinostenskeho listu - dvojrocnu prax. Ten jeden rok legalne a oficialne mam. Ale co ten u znameho? Uznali by mi ho? Nemal by z toho problem, kedze za mna nic neplatil a ja som tam dobrovolne pracoval?
    Vopred Vam dakujem za radu.
    Nie je dôležité či si robil za peniaze, alebo bez. Je dôležité aby na potvrdení na prax, ten kto Ti ju dá, skutočne mal predmet podnikania pohostinstvo. Čiže musí byť od fachu jedným slovom. Ak by to bola sro, musela by mať tiež toto v predmete podnikania. Pokiaľ toto bude spĺňať, podľa mňa žiadny problém. Na SP si to neoverujú /nemám o tom vedomosť/ Zo zákona sa vyžaduje preukázanie Potvrdením / nemajú pokyny si to overovať/

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Len keď prídeš na úrad s tým potvrdením, tak si zahryzni do jazyka a nerozprávaj im o tom ako si pracoval načierno.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ferdosondo Pozri príspevok
    Len keď prídeš na úrad s tým potvrdením, tak si zahryzni do jazyka a nerozprávaj im o tom ako si pracoval načierno.
    Jednoznačne, zabudla som ho na to upozorniť. Vďaka !

    vera_ed je offline (nepripojený) vera_ed

    vera_ed
    Este by som mal jednu otazocku - znamy mi je ochotny to potvrdenie vystavit, avsak momentalne ma pozastavenu zivnost na ktoru mal nahlasenu tuto prevadzku. Peciatku vsak ma. Je to problem, ak je v tomto case uz zivnost pozastavena? Este raz velmi pekne dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.