Zavrieť

Porady

osoba registrovaná pre daň podľa §7

Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť, či osoba registrovaná pre daň podľa §7 (nadobudnutie tovaru z EU za viac ako 13 941,45 € predtým 420tis.SK) by postupovala takto?:

1. pri nadobudnutí tovaru z EU (po zaregistrovaní podľa §7) by podala daňové priznanie, z ktorého by jej vyplynula daňová povinnosť vo výške 19% z nakúpeného tovaru. Túto sumu by potom zaplatila daňovému úradu.
2. pri vystavovaní daňových dokladov pri predaji tu na slovensku konečnému spotrebiteľovi by osoba registrovaná pre daň podľa §7 na dokladoch nevyčíslovala 19% daň na výstupe. IČ DPH by ani neuvádzala na výstupoch z registračnej pokladne, ale slúžilo by výlučne iba pre dodávateľa v EU aby vystavil faktúru bez DPH?

Vedel by mi niekto odpovedať, či uvažujem správne?

Ďakujem za odpoveď

Kika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Tvoj spôsob uvažovania je správny, len s tým uvádzaním IČ DPH som si nie istá - či slúži len na preukazovanie sa dodávateľovi z EU aby fakturoval bez DPH alebo či je nutné ho uvádzať ja na iných vami vystavených dokladoch.

    kika83 je offline (nepripojený) kika83

    kika83
    Ďakujem za reakciu.. o tejto problematike som toho veľa nenašla, tak každá informácia ja dobrá. Pekný deň

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ja by som skúsila zavolať na DÚ a spýtať sa ich na tvoj problém. Maximálne ti povedia že informácie nepodávajú. Prípadne napíš dotaz na www.drsr.sk.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - ak ste registrovaný v zmysle § 7 zákona o DPH, nemáte postavenie platiteľa DPH, t. z. podľa môjho názoru nevyplývajú pre vás povinnosti, ktoré sa týkajú platiteľov DPH,
    - v pokyne DR SR k registrácií zdaniteľných osôb a nadobúdateľov podľa § 4 a § 7 zákona o DPH je uvedené:
    § 7 –Nadobúdatelia tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

    Toto ustanovenie vymedzuje osoby, ktoré majú povinnosť požiadať o registráciu pre daň, ale nenadobudnú štatút platiteľa dane. Ide o osoby, ktoré pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu budú mať povinnosť platiť daň v tuzemsku z nadobudnutia tovaru, avšak na rozdiel od osôb, ktoré sú platiteľmi dane z pridanej hodnoty, nebudú mať tieto osoby právo na odpočítanie dane z nadobudnutia tovaru.

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/dph_reg.rtf

    osoba registrovaná pre daň podľa §7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.