Zavrieť

Porady

Výživné a exekúcia

Dobrý deň, chcem sa opýtať na vaše názory ohľadom výživného. Som rozvedená,mám 2 malé deti,momentálne nepracujem. V auguste 2008 som podala žiadosť o vykonanie exekúcie koli výživnému. V zime pred rokom dostal ex nariadenie od súdu strhávanie z platu. Vtedy tam bol dlh na výživnom,ktorý mi doteraz nevyplatil,ani exekútor to od neho nevymáha. Platil rok poriadne, ale minulý mesiac nezaplatil,jeho zamestnávateľ doniesol peniaze až teraz exekútorovi, keď už mali poslať ďalšie na tento mesiac. Keď som sa pýtala exekútora,či ešte tento mesiac dostanem aj peniaze za minulý mesiac,tak povedal, že ak donesie, áno,ak nie,tak nie. Vôbec nerieši, že dlh spred roka ešte nie je vyplatený a tento mesiac tiež nie. To už tie peniaze vôbec neuvidím, alebo sa s tým dá niečo robiť??? Veď ak sa to nechá tak,tak môže posielať spokojne každé 2 mesiace a bude mu to prepáčené??? neviem čo robiť,na koho sa obrátiť, na exekúcii mi s tým vôbec nepomohli... Má ísť na políciu alebo čo??
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

No pokial nazaplatil tri mesiace za posledne dva roky tak na policiu. Ak potrebujes peniaze tak ziadat nahradne vyzivne zo socialky. Exekutorovi povolenie na exekuciu resp.prikaz dava sud. Ak este nezacal konat navrh na sud.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majjka30 majjka30

majjka30 je offline (nepripojený) majjka30

Exekucne konanie uz bezi rok. Lenže nedoplatil to spred roka a tento mesiac. Sud už dal rozhodnutie o strhávaní z platu. Ale jeho zamestnávateľ mám pocit že to zanedbáva. Dokonca je tam, že musí platiť kým nesplatí dlh 70% z platu, a nikdy toľko nezaplatil. Proste je to ignorácia súdu a exekúcie ale tiež exekútor s tým ďalej nič nerobí
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

pokiaľ máš pocit, že exekútor nekoná tak akoby mal, kludne podaj sťažnosť na komoru exekútorov. Resp. u nich sa poinformuj.
1 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

exekútor tiež môže dať podnet na súd na uloženie poriadkovej pokuty zamestnávateľovi
p.s. keď má chlap malý plat (ak je ochotný sa vôbec zamestnať s výživným na krku), tak môže mať zameškané výživné aj 5 rokov a bežné výživné 50,- EUR mesačne, keď mu vychádza zrážka 20,-EUR mesačne, tak s tým neurobí nič ani exekútor
0 0
majjka30 majjka30

majjka30 je offline (nepripojený) majjka30

Lenže výživné má platiť 83 Eur, a plat má okolo 400 Eur, exekútor prikázal platiť kým nevyplatí dlh na výživnom až do výšky 70% z platu,čo tomu tak vôbec nie je. Budem musieť s tým niečo robiť. Ale ďakujem za rady,kus mi pomohli
0 0
shean shean

shean je offline (nepripojený) shean

muž
Dobry deň...
Potrebujem poradit. Po zvyšeni vyživneho sudom, mi narastol dlh na 220 eur. Vyživne platim nadalej, ale kedže dlh ešte nemam vyrovnany, tak ex manželka dala pohladavku vymahat exekutorom, on si naučtoval trovy konania 598 eur a dal podnet na odobratie vodičskeho preukazu nakolko nie som schopny zaplatit jeho trovy, tak sa pytam či je to normalne, ked dlh na vyživnom si splnim a jeho trovy nemam z čoho zaplatit, aby som prišiel o vodičsky preukaz?
Dakujem Zdenko
Naposledy upravil shean : 19.03.10 at 07:33
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

shean Pozri príspevok
Dobry deň...
Potrebujem poradit. Po zvyšeni vyživneho sudom, mi narastol dlh na 220 eur. Vyživne platim nadalej, ale kedže dlh ešte nemam vyrovnany, tak ex manželka dala pohladavku vymahat exekutorom, on si naučtoval trovy konania 598 eur a dal podnet na odobratie vodičskeho preukazu nakolko nie som schopny zaplatit jeho trovy, tak sa pytam či je to normalne, ked dlh na vyživnom si splnim a jeho trovy nemam z čoho zaplatit, aby som prišiel o vodičsky preukaz?
Dakujem Zdenko
ak dlh na výživnom vznikol zmenou rozsudku súdom, v rozsudku je určené nielen výživné v novej výške, ale aj to akou sumou musíš splácať zaostalé výživné popri riadnom výživnom. Pokiaľ si túto časť rozsudku neporušil, nemôže to dať na exekúciu. Ak si to porušil, v rozsudku býva poučenie, že sa stane celá suma splatná naraz. Potom môže konať aj exekútor.
Exekútora môžeš požiadať o zníženie trov (nemusí ti vyhovieť) a tiež o splátkový kalendár na tieto trovy.
5 0
shean shean

shean je offline (nepripojený) shean

muž
Flinstone Pozri príspevok
ak dlh na výživnom vznikol zmenou rozsudku súdom, v rozsudku je určené nielen výživné v novej výške, ale aj to akou sumou musíš splácať zaostalé výživné popri riadnom výživnom. Pokiaľ si túto časť rozsudku neporušil, nemôže to dať na exekúciu. Ak si to porušil, v rozsudku býva poučenie, že sa stane celá suma splatná naraz. Potom môže konať aj exekútor.
Exekútora môžeš požiadať o zníženie trov (nemusí ti vyhovieť) a tiež o splátkový kalendár na tieto trovy.
ale ak zaplatim dlh na vyživnom a nezaplatim jeho trovy konania tak mi može dat odobrat vodičsky preukaz?
Pytam sa preto, lebo mi poslal exekutor podnet na odobratie vodičaku
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

zadržanie VP sa robí vtedy, ak výška zameškaného výživnéh predstavuje sumu za 3 mesiace, v prípade ochoty zaplatiť, odporúčam zaplatiť priamo k rukám matky dieťaťa, pretože v prípade platby exekútorovi si tento môže časť zarátať na svoje trovy a suma zameškaného výživného môže byť stále vysoká. Následne treba o tom informovať exekútora a žiadať zrušenie príkazu na zadržanie vodičáku.... a tiež samozrejme čo najskôr pohľadávku uhradiť.

Predbežné trovy súdneho exekútora sa vypočítavajú ako odmena zo zameškaného výživného + výživné za ďalších 36 mesiacov (ak sa vymáha aj bežné) takže preto môžu byť vysoké. Vymáha sa v exekúcii aj bežné výživné?
6 0
shean shean

shean je offline (nepripojený) shean

muž
ale bežne vyživne platim 90 eur, takže to nie su zameškane 3 mesiace,ked dlh mam 220 eu.r Tak nechapem ako mohol dat podnet na odobratie VP na dopravny inšpektorat, ma na to pravo?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

shean Pozri príspevok
ale bežne vyživne platim 90 eur, takže to nie su zameškane 3 mesiace,ked dlh mam 220 eu.r Tak nechapem ako mohol dat podnet na odobratie VP na dopravny inšpektorat, ma na to pravo?
Staci, ak 3 mesiace nevyplatis aspon cast vyzivneho, co sa u teba pravdepodobne astalo.
Cize ak 3 mesiace budes platit namiesto 90 EUR len 30 EUR, tak dlh sice nebude vo vyske 3 mesacneho vyzivneho , ale budes mat zameskane vyzivne aspon z 3 mesiacov.
0 0
shean shean

shean je offline (nepripojený) shean

muž
ivka70 Pozri príspevok
Staci, ak 3 mesiace nevyplatis aspon cast vyzivneho, co sa u teba pravdepodobne astalo.
Cize ak 3 mesiace budes platit namiesto 90 EUR len 30 EUR, tak dlh sice nebude vo vyske 3 mesacneho vyzivneho , ale budes mat zameskane vyzivne aspon z 3 mesiacov.
dakujem....
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ivka70 Pozri príspevok
Staci, ak 3 mesiace nevyplatis aspon cast vyzivneho, co sa u teba pravdepodobne astalo.
Cize ak 3 mesiace budes platit namiesto 90 EUR len 30 EUR, tak dlh sice nebude vo vyske 3 mesacneho vyzivneho , ale budes mat zameskane vyzivne aspon z 3 mesiacov.
vážne? ja som to chápala tak, že tá hodnota zameškaného musí byť za 3 mesiace... aj pri trestnom stíhaní... o čo sa dá oprieť pri odoberaní vodičáku za napr. 3 zameškané eurá?
0 0
Jojo780 Jojo780

Jojo780 je offline (nepripojený) Jojo780

Pekný deň,

potreboval by som poradiť.

zamestnancovi sa už vykonáva exekúcia na výživné manželky 2/3 systémom. Medzičasom však doniesol zamestnanec právoplatné rozhodnutie (čerstvé) odvolacieho súdu o tom, že deti sú zverené jemu. Konkrétne dve maloleté deti a jedna študujúca v dennej forme na VŠ. Okrem iného rozhodnutie rieši, že manželka je povinná prispievať manželovi výživné z min. sumy, lebo ona je nezamestnaná. Ako by ste postupovali v uvedenom prípade ?
(fakticky manžel má platiť na manželku, ona zasa na neho...)

Ďakujem pekne za prípadnú pomoc. .-)
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Jojo780 Pozri príspevok
Pekný deň,

potreboval by som poradiť.

zamestnancovi sa už vykonáva exekúcia na výživné manželky 2/3 systémom. Medzičasom však doniesol zamestnanec právoplatné rozhodnutie (čerstvé) odvolacieho súdu o tom, že deti sú zverené jemu. Konkrétne dve maloleté deti a jedna študujúca v dennej forme na VŠ. Okrem iného rozhodnutie rieši, že manželka je povinná prispievať manželovi výživné z min. sumy, lebo ona je nezamestnaná. Ako by ste postupovali v uvedenom prípade ?
(fakticky manžel má platiť na manželku, ona zasa na neho...)

Ďakujem pekne za prípadnú pomoc. .-)
on má platiť na manželku a manželka na deti... takže zrážky trvajú stále
Neviem, či tu riešime len paradoxnú situáciu, ktorá v živote nastala alebo treba aj nejako poradiť.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

iriska Pozri príspevok
vážne? ja som to chápala tak, že tá hodnota zameškaného musí byť za 3 mesiace... aj pri trestnom stíhaní... o čo sa dá oprieť pri odoberaní vodičáku za napr. 3 zameškané eurá?
áno... ak by sme išli do extrému a niekto by platil každý mesiac o 1 euro menej ako má určené, tak po troch mesiacoch by to bolo žalovateľné, lebo 3 mesiace počas posledných 2 rokov si neplní riadne vyživovaciu povinnosť určenú súdom...
2 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Flinstone Pozri príspevok
áno... ak by sme išli do extrému a niekto by platil každý mesiac o 1 euro menej ako má určené, tak po troch mesiacoch by to bolo žalovateľné, lebo 3 mesiace počas posledných 2 rokov si neplní riadne vyživovaciu povinnosť určenú súdom...
je mi jasné, že je to žalovateľné z dôvodu, že si neplní riadne...

ale boli by aj napr. policajti schopní ho za to stíhať? o tom silne pochybujem, lebo nie sú schopní stíhať ani chlapov, ktorí neplatia roky, lebo sú nezamestnaní a to je subjektívny dôvod, pre ktorý stíhanie zastavia
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

iriska Pozri príspevok
je mi jasné, že je to žalovateľné z dôvodu, že si neplní riadne...

ale boli by aj napr. policajti schopní ho za to stíhať? o tom silne pochybujem, lebo nie sú schopní stíhať ani chlapov, ktorí neplatia roky, lebo sú nezamestnaní a to je subjektívny dôvod, pre ktorý stíhanie zastavia
policajti sú povinní prijať každé oznámenie a v tomto prípade by museli aj začať trestné stíhanie, preto že by bola naplnená skutková podstata TČ... Inak by si policajt mohol privodiť problémy zo strany inšpekcie a nadriadených.
Súhlasím, že je to blbosť, ale niektoré ex-polovičky sa vedia chytiť akejkoľvek blbosti aby robili svojmu drahému platiteľovi zle, tak prečo by vynechali takúto príležitosť...
1 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Flinstone Pozri príspevok
policajti sú povinní prijať každé oznámenie a v tomto prípade by museli aj začať trestné stíhanie, preto že by bola naplnená skutková podstata TČ... Inak by si policajt mohol privodiť problémy zo strany inšpekcie a nadriadených.
Súhlasím, že je to blbosť, ale niektoré ex-polovičky sa vedia chytiť akejkoľvek blbosti aby robili svojmu drahému platiteľovi zle, tak prečo by vynechali takúto príležitosť...
keby som to nevidela na vlastné oči, neuverím... dokonca som si musela viackrát prečítať to ich rozhodnutie, či ozaj ten "subjektívny" dôvod je dôvodom zastavenia konania a ozaj
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

iriska Pozri príspevok
keby som to nevidela na vlastné oči, neuverím... dokonca som si musela viackrát prečítať to ich rozhodnutie, či ozaj ten "subjektívny" dôvod je dôvodom zastavenia konania a ozaj
zrejme myslíš subjektívnu stránku (nie dôvod) je jedným zo znakov trestného činu a ak nieje naplnená, skutok nieje trestným činom.
Jedná sa o zavinenie, či už úmyselné, alebo z nedbanlivosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať