Zavrieť

Porady

Zdurené uzliny na krku

Dobrý deň, čo si myslíte, mala by som sa obávať niečoho vážneho? Moja 16 ročná dcéra ma už cca pol roka zdurené uzliny na krku a to asi tak urobi sa jej hrčka cca 2 cm v krku v zadnej časti za týždeň zmizne, za nejaké tri týždne sa objaví ďalšia na inom mieste krku a takto sa to opakuje. Nebýva skoro vôbec chorá, raz za rok chrípka. Nemá ani teplotu nič, len proste zdurené uzliny, občas bolesť hlavy a kde tu únava. Navštívila som jej lekárku, zobrala jej krv, stolicu, moč. Prvé výsledky krvi po troch dňoch sú vraj v poriadku, že žiadne zápaly, ešte čakáme na nejaké z Ružomberka, ani neviem aké...rozmýšlala som aj nad toxoplazmózou, máme psíka...tak nervózne čakáme na všetky výsledky, lebo človek vždy myslí na to najhoršie...mate niekto podobnú skúsenosť ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ady23 Pozri príspevok
    Dobrý deň, čo si myslíte, mala by som sa obávať niečoho vážneho? Moja 16 ročná dcéra ma už cca pol roka zdurené uzliny na krku a to asi tak urobi sa jej hrčka cca 2 cm v krku v zadnej časti za týždeň zmizne, za nejaké tri týždne sa objaví ďalšia na inom mieste krku a takto sa to opakuje. Nebýva skoro vôbec chorá, raz za rok chrípka. Nemá ani teplotu nič, len proste zdurené uzliny, občas bolesť hlavy a kde tu únava. Navštívila som jej lekárku, zobrala jej krv, stolicu, moč. Prvé výsledky krvi po troch dňoch sú vraj v poriadku, že žiadne zápaly, ešte čakáme na nejaké z Ružomberka, ani neviem aké...rozmýšlala som aj nad toxoplazmózou, máme psíka...tak nervózne čakáme na všetky výsledky, lebo človek vždy myslí na to najhoršie...mate niekto podobnú skúsenosť ? Ďakujem.
    Toxoplazmoza to asi nebude-tú prenášajú tuším iba mačky.Treba počkať na výsledky,takto na diaľku to asi nikto nebude vedieť určiť,čo to može byť...Ale zachovajte pokoj, to asi nebude nič vážné,lebo pri vážnejšej diagnoze bývajú prítomné časté prechladnutia a teplota...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne sa tiež robili v jej veku často uzliny. Vyšetrenie u lekárov nezistilo nič, lekárka povedala, že v puberte je to normálne, vraj sa to stratí samé.
    Ani som si nevšimla, kedy sa mi prestali tvoriť, viac som s tým problémy nikdy nemala.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Aj my chováme doma psíka a v minulosti mal môj syn často zvýšené teploty, pociťoval únavu a mal zväčšené uzlinky. Testy potvrdili, že prekonal toxoplazmózu, hoci mačky doma nechováme. Mala som podozrenie na toxokarózu pre psa, ale bola som prekvapená, že sa potvrdila prekonaná toxoplazmóza.
    Inak moja dcéra odmalička bojuje so zväčšenými uzlinami. Akékoľvek prechladnutie, či zápal sa prejaví zväčšením uzlín, čo je znakom, že organizmus bojuje s infekciou. Lekári nám tvrdia, že po puberte by to malo ustúpiť, v detstve to zachádzalo až do akútnych lymfatitíd.

    Zdurené uzliny na krku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.