Zavrieť

Porady

odpis pohladavky

ak mam nevymozitelnu pohladavku, mozem ju odpisat do 100% vysky? D.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    skoricka
    ak mam nevymozitelnu pohladavku, mozem ju odpisat do 100% vysky? D.
    odpovedať na takto položenú otázku sa nedá, treba viac informácii o pohľadávke

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    skoricka
    mam neuhradenu pohl. z roku 2001, mozem ju odpisat?
    Ak je nevymožiteľná tak áno.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Čo mám rozumieť pod pojmom nevymožiteľná. Máme jedného odberateľa, ktorému som už poslala 3 upomienky. Mám iba potvrdenie z pošty, že si to nevyzdvihol. Na súd ho asi nedáme, pretože nejde o príliš vysokú čiastku/10.000/. Môžem ju teda dať plne do výdavkov? A čo s DPH-čkou? Faktúra je z roku 2004. Vôbec nereaguje. Nedá sa mu dovolať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    skoricka
    ak mam nevymozitelnu pohladavku, mozem ju odpisat do 100% vysky? D.
    Daňovým výdavkom je odpis-OC takej pohľadávky, na ktorú možno tvoriť opravnú položku do 100%-ak od splatnosti uplynula doba dlhšia ako 12 mesiacov
    pozor na stare pohladavky spred r. 2003 - tam sa tvorba opravnych poloziek a odpis pohladavok tvori podla starej legislativy platnej do 31.12.03 (zák.366/1999 o Dani z Pr) - vid ustanovenie § 52, ods. 18

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Má vyjadrenie súdu,že zastavuje exekuciu na vymoženie pohľadávky z dôvodu že firma na ktorú bola vyhlasena exekucia je nemajetná a nieje možné vykonať exekúciu žiadnym zákonným spôsobom.Túto pohľadávku odpíšem do nákladov ako daňovo uznaný náklad. Dúfam že dobre uvažujem.

    Dakujem za reakcie.
    Naposledy upravil McMarti : 29.09.05 at 13:34 Dôvod: preklep

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Tweety
    Daňovým výdavkom je odpis-OC takej pohľadávky, na ktorú možno tvoriť opravnú položku do 100%-ak od splatnosti uplynula doba dlhšia ako 12 mesiacov
    Je možné odpísať takýmto spôsobom pohľadávky z roku 2004, ak k 31.12.2005 uplynulo viac ako 12 mesiacov od lehoty splatnosti bez toho, aby bola tvorená opravná položka?
    Stretla som sa s názorom, že nie + že po napr. 14 mes. po lehote splatnosti nie je ešte dostatočná doba na odpis pohľadávky.
    čo na to poviete?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirkaska
    Je možné odpísať takýmto spôsobom pohľadávky z roku 2004, ak k 31.12.2005 uplynulo viac ako 12 mesiacov od lehoty splatnosti bez toho, aby bola tvorená opravná položka?
    Stretla som sa s názorom, že nie + že po napr. 14 mes. po lehote splatnosti nie je ešte dostatočná doba na odpis pohľadávky.
    čo na to poviete?
    Najpr treba na nich tvoriť opravné položky podľa § 20 Zákona o dani z príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.