Zavrieť

Porady

Zateplenie stien zvnútra bytu.

...originál...
Prosím vás o radu, mám v pláne nové okná,no ale naše panelákové steny sú tenké, teplo cez ne uteká a keďže zateplenia odvonku sa nedožijem, chcela by som to nejako zatepliť odvnútra, na múroch, kde sú okná a balkonové dvere..tak vás prosím, ako sa to dá a čo je najlepšie, aby mi to časom nezačalo plesnieť a čojaviemčo robiť a aký materiál použiť..priestor za radiatormi je asi 8 cm,a kúrenárov nemám,teda radiatory nemám ako dať preč, keby sa tam dal nejaký hrubší materiál..ďakujem za nápady a pomoc..
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nehádajte sa o chorobách, ja osobne som už jednu rakovinu mala a ešte som nepreskočila, a to som nemala okná z plastu a popod staré mi fučí dodnes a ešte presne týždeň bude..potom budú nové okná....ale cením si vaše múdre rady a odporúčania a skúsenosti a iste ich ocenia aj iní návštevníci ..ďakujem vám..
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

zateplenie z vnutra je vzdy problem, pretoze vonkajsia konstrukcia nebude ohrievana interierom a preto vznikne ovela vacsi teplotny rozdiel na styku konstrukcie a vnutorneho zateplenia a zvysuje sa riziko plesni. Takze ak nie je mozne zateplenie z vonku, tak jednoznacne teplotechnicky prepocet... a aj tak nikto nebude garantovat ze sa nevyskytnu plesne...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Nezatepluje sa zvnutra kvoli priebehu teplot v stene s tym suvisiacimi tlakmi vodnych par. Nema to nic spolocne s chorobami. Aj ked ja tiez nie som zastanca EPS.
Z vnutra sa vsak tiez zatepluje, napriklad historicke objekty,kde ma fasada historicky charakter, tam sa to nezvykne zvonka oblepit tepelnou izolaciou. Nato je potom parozabrana. Bol tu prispevok parozabrana+mineralna vlna, to je dobre riesenie, priklanam sa k tomu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som teraz odtiahol skrine od steny a je to tam pekne vhlke pri zemi. tam kde bola tabula skla tak tam bolo sklo riadne orosene. cize si myslim ze to iste spravi izolacia zvnutra. Nepustite k stene teplo, ale kedze stena je vlhka tak sa tam bude zrazat voda.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Cital som o polystyrene trosku hodnovernejsie publikacie ako TV noviny a nic ako rakovina z polystyrenu sa nepotvrdilo a to,kto ma tu trosku pozna vie, ze aj polystyren fakt nemusim. Len nerobme bububu. Skodi aj PVC krytina a to nikomu nevadi
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
ja som teraz odtiahol skrine od steny a je to tam pekne vhlke pri zemi. tam kde bola tabula skla tak tam bolo sklo riadne orosene. cize si myslim ze to iste spravi izolacia zvnutra. Nepustite k stene teplo, ale kedze stena je vlhka tak sa tam bude zrazat voda.
Stena je vlhka lebo tam neprudi vzduch a je tam mala povrchova teplota. Ak by si aj zateplil zvnutra a das parozabranu,tak nebude problem. Vid drevene stropy+mineralna vlna s parozabranou, to iste sa da pouzit ako myslienka aj pri stenach.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ale to by muselo byt v zlozeni, stena- izolacia- parozabrana-nieco na povrch. viem ze je to preto lebo tam neprudi vzduch a preto tam je nizka teplota a kondenzuje. som napisal preklep.
"ale kedze stena je studena tak sa tam bude zrazat voda."
PS: mozes mi prosim poslat ten nakres krovu? Ja uz asi viem ako by som to chcel riesit, potom hodim nejake obrazky.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

teraz uz beriem rosny bod v uplne inych suvislostiach. ten model na internete rata s nejakou vnutornou teplotou a nejakou vonkajsou, ale pri podlahe a za skrinou su nizsie teploty, tam padom sa meni aj rosny bod. To teraz vidim na dome, ked su stenys suche, ale kde neprudi vzduch ktory by ohrieval a susil stenu, tam to vlhne. To iste sa moze stat aj pri zaizolovanom dome nie? lebo ked nieje jedna strana steny ohrievana tak rosny bod sa presuva do interieru.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s Q Thermom?
Asi nikto, ale na nete som o termoizolačných stierkach/náteroch našla napr. toto (názory):

http://www.oknavesmiru.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=141&Item id=59
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=108237#text48
0 0
Palusko.sk Palusko.sk

Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

Zateplovat z vnutra je proti fyzike. Pri vyssich rozdieloch teplot sa tam zarucene bude zrazat para aj ked to nebude viditelne, musis mat hodne stastia aby sa tam nevyskytli plesne. Co sa tyka tej rakoviny, nejde len o to dostat nieco zo zateplovacieho materialu, rakovinu mozes dostat aj z tej plesne pripadne bakterii ktore sa tam budu mnozit a ktore volnym okom neuvidis. Alergie detto a celkovo sa tym narusi zdravotna nezavadnost bytu. Na zateplovani "zvnutra" musia byt dodrzane dve zasady aby sa toto nestalo, 1. 100%ne ucinna parozabrana a 2. odvetravanie izolacnej vrstvy z opacnej strany (napriklad tu spominane vetracie medzery, u striech sa to riesi difuznou foliou) no ani jedno si neviem moc dobre predstavit realizovat pri panelovom byte.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

My sme takto zatepľovali minulý rok pred zimou a zatiaľ je to OK.Manžel nabil na okraje latky a medzi ne dal sklennú vatu. Na to dal akúsi fóliu striebornú a na to sadrokartón. Izba je teplá a neplesnie.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
http://www.nezatepluj.sk/

...jedna z možností
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

vulxy Pozri príspevok
basnik tym chcel povedat iba tolko ze sa tu preberaju banalne veci ze vraj rakovina z polistirenu(keby to nebolo v Markizackych spravach tak o tom nikdo nevie),ja by som sa obaval skor zeleniny z nemenovanych obchodnych retazcov alebo kamionov atd.
to s tou markizou, tam nebola dopovedana veta, ze spominana latka sa uvolnuje z polystyrenu "pri horeni" takze s tou rkovinou by som neprehanal, este aj jedlo sa bali do polystyrenovych obalov, ak by to bolo take skodlive, tak by sa ani to nemohlo. a pri horeni je to uz jedno, napriklad z takej izolacie elektroinstalacii pri horeni sa uvolnuju ovela horsie latky... hmmm... moj nazor
zateplenie z vnutra, radsej nie, pri historickych objektoch ano s parozabranou, ale aj s teplotechnickym prepoctom, pretoze, niekedy nestaci zateplit iba steny, ale treba aj strop, resp. opacne, v pivnicnych priestoroch nestaci zateplit strop, ale treba aj aspon cast steny. a na to by mal dat odpoved teplotechnicky prepocet...hmmm
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s Q Thermom?
Nikto nemá, tak som to vyskúšala "na vlastnej koži", či skôr na (maminej a tatkovej ) stene. Stena má rozmery 4 x 2,5 m + k tomu kúsok steny s rozmermi 0,4 x 2 m a preklad nad oknom na celú šírku izby, cca 0,20 x 3,30 m. Na stenu sa použili 3 vedrá Q-Thermu s objemom 5 l. Možno by stačili aj len 2, lenže na Q-Therme nebol poriadny návod, ako to treba riediť. Prvý náter som si robila sama (valčekom to nešlo, takže štetcom) a príliš som to zriedila, takže mi to postekalo a na stene zostali také vystúpené "stečence". Ďalšie 2 vedrá nanášal maliar. Predtým však tie moje "stečence" zošmirgľoval. Každé vedro mu vyšlo na 2 nátery. Na internete je prezentácia, kde tento materiál v nezriedenej forme nanášajú hoblom. Jemu to príliš nešlo, tak to viac zriedil vodou a takto to nanášal hoblom a úplne poslednú vrstvu dokonca valčekom. Stena je na dotyk výrazne teplejšia a nesála od nej chlad. Dokonca je na tej stene poznať, kde je hrubšia a kde tenšia vrstva Q-Thermu (kde je tenšia, je stena studenšia - zase moja chyba, lebo som zle napenetrovla povrch pred nanášaním Q-Thermu - čo už, človek sa učí na vlastných chybách, keď nemá kto poradiť, že penetračný náter treba naniesť štetcom a nie valčekom). Teraz už asi nezistím, či to bude plesnivieť, lebo začína byť teplejšie a od jari do jesene problém s plesňou nie je. Ale dúfam, že sa už pleseň neobjaví. Ak sa neobjaví počas ďalšej zimy, tak mi tá investícia stála za to (1 vedierko stálo cca 93 EUR). Ak sa pleseň neobjaví, tak asi vyskúšam vnútorné zateplenie. Ešte poznámka: ten materiál po nanesení trochu páchne, aspoň mne to vadí, takže tú miestnosť vetráme, ale aj tak je to cítiť.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Myslím - nemyslím! Toto je to pravé orechové, alebo makové? Môžu byť aj jablká, prípadne, čo je po ruke. Kto nemyslí, hobno vie, ale myslieť, len, je hobno vedieť. Prax, treba, aj rozmýšľať!

Riško, by mal radosť! Nie, téma v téme. Ale vždy je niečo, a okolo toho treba porozmýšľať a to nie je zakázané, ani poradiť, ani skúsiť, vykonať.

Niekedy aj nezmyselná debata, výmena názorov, alebo vždy, má aj nejaký záver. Ale záver si spraví ten posledný! Keď sú dvaja, už sa misia dohodnúť.

Život, ale my ľudia, hovoríme tomu aj Demokracia. Niektorí, Anarchia!

Človeče, vyber si! Alebo, človeče, nezlob se! Pohoda a prúser je všade, pokiaľ sa to nezmení: V tom prípade je prúser, a je po pohode, nie po PORADE!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
On tie body vymazal všetkým plošne.To aby sme si nezávideli.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ludia, ale vsak nejde o body. Pomahame si pre dobry pocit. Pomahanie na porade sice aj ten dobry pocit vie obcas znechutit, ale kazdy sme iny, podstata je, ze ten umysel pomoct tu je.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kyblik Pozri príspevok
Nie minusovy ale ... A nie od arizony ale odo mna... Tak ako som suhlasil ked to bolo na mieste, tak sa mi dnes tvoj prispevok javi ...
Kyblík, takže je to v kybli, alebo v prdeli!!! Keby si sa nebol priznal, tak to má na krku arizona. Jej sa omlúvam. A ty, ti si kyblik. - Kyblik je aj nádoba na odpad.

Žeby môj príspevok bol, je nesúvislý??? Alebo nesúvisí s príspevkom Lívie???


sito Pozri príspevok
Myslím - nemyslím! Toto je to pravé orechové, alebo makové? Môžu byť aj jablká, prípadne, čo je po ruke. Kto nemyslí, hobno vie, ale myslieť, len, je hobno vedieť. Prax, treba, aj rozmýšľať!

Riško, by mal radosť! Nie, téma v téme. Ale vždy je niečo, a okolo toho treba porozmýšľať a to nie je zakázané, ani poradiť, ani skúsiť, vykonať.

Niekedy aj nezmyselná debata, výmena názorov, alebo vždy, má aj nejaký záver. Ale záver si spraví ten posledný! Keď sú dvaja, už sa misia dohodnúť.

Život, ale my ľudia, hovoríme tomu aj Demokracia. Niektorí, Anarchia!

Človeče, vyber si! Alebo, človeče, nezlob se! Pohoda a prúser je všade, pokiaľ sa to nezmení: V tom prípade je prúser, a je po pohode, nie po PORADE!
Llívia Pozri príspevok
Nikto nemá, tak som to vyskúšala "na vlastnej koži", či skôr na (maminej a tatkovej ) stene. Stena má rozmery 4 x 2,5 m + k tomu kúsok steny s rozmermi 0,4 x 2 m a preklad nad oknom na celú šírku izby, cca 0,20 x 3,30 m. Na stenu sa použili 3 vedrá Q-Thermu s objemom 5 l. Možno by stačili aj len 2, lenže na Q-Therme nebol poriadny návod, ako to treba riediť. Prvý náter som si robila sama (valčekom to nešlo, takže štetcom) a príliš som to zriedila, takže mi to postekalo a na stene zostali také vystúpené "stečence". Ďalšie 2 vedrá nanášal maliar. Predtým však tie moje "stečence" zošmirgľoval. Každé vedro mu vyšlo na 2 nátery. Na internete je prezentácia, kde tento materiál v nezriedenej forme nanášajú hoblom. Jemu to príliš nešlo, tak to viac zriedil vodou a takto to nanášal hoblom a úplne poslednú vrstvu dokonca valčekom. Stena je na dotyk výrazne teplejšia a nesála od nej chlad. Dokonca je na tej stene poznať, kde je hrubšia a kde tenšia vrstva Q-Thermu (kde je tenšia, je stena studenšia - zase moja chyba, lebo som zle napenetrovla povrch pred nanášaním Q-Thermu - čo už, človek sa učí na vlastných chybách, keď nemá kto poradiť, že penetračný náter treba naniesť štetcom a nie valčekom). Teraz už asi nezistím, či to bude plesnivieť, lebo začína byť teplejšie a od jari do jesene problém s plesňou nie je. Ale dúfam, že sa už pleseň neobjaví. Ak sa neobjaví počas ďalšej zimy, tak mi tá investícia stála za to (1 vedierko stálo cca 93 EUR). Ak sa pleseň neobjaví, tak asi vyskúšam vnútorné zateplenie. Ešte poznámka: ten materiál po nanesení trochu páchne, aspoň mne to vadí, takže tú miestnosť vetráme, ale aj tak je to cítiť.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sito Pozri príspevok
A ty, ti si kyblik. - Kyblik je aj nádoba na odpad.

Na odpad je smetna nadoba
Kyblik je trpaslik zo snehulienky a 7 trpaslikov, maly ale mimoriadne sikovny a oblubeny
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ciners Pozri príspevok
Ludia, ale vsak nejde o body. Pomahame si pre dobry pocit. Pomahanie na porade sice aj ten dobry pocit vie obcas znechutit, ale kazdy sme iny, podstata je, ze ten umysel pomoct tu je.
Správne, keď som prišiel na poradu o bodoch som ani nevedel. Až neskôr som pochopil, že majú určitý význam. Vlastne vyjadrujú určitú hodnotu poraďáka na PORADE. Vždy ma viac poteší slovko ďakujem za dobrú radu, alebo za názor na problém, ktorí má pýtajúci sa, žiadateľ o radu.

Mohol by som aj niečo zo súkromných sprav, ale sú súkromné!!!

No nepoteší to???


m.i.m.a. Pozri príspevok
dakujem sito, pomohol si mi. vsimla soms i, ze zbieras body, chcela by som ti pridat, ale neviem ako a akosi nemam cas to zistovat, napis mi pls ako na to.
Bol som hulvát, neporadil som jej. Omlúvam sa je, ak sa pozerá na PORADU.

Skôr ma štve, keď je to hádzaní hrachu na stenu, alebo pod nohy. Jedného vlastenca, SLOVÁKA na ňom lapili, aj povesili za rebro.

Hej Slováci, ešte naša Slovenská ...., alebo, Rež a rúbaj ..., Alebo ... ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať