Zavrieť

Porady

Zaradenie odborného zamestnanca (317/2009)



Podľa Z.č.317/2009, § 27 odsek (2) sa odborný zamestnanec od 1.11. 2009 zaradí do jedného zo 4 kariérových stupňov.
Ako zaradiť zamestnanca, ktorí má dlhoročnú pedagogickú prax v špeciálnom školstve ako učiteľ (v rámci nej vykonanú I. kvalifikačnú skúšku), momentálne je zaradený ako odborný zamestnanec (podkategória špeciálny pedagóg) v centre špecialno-pedagogického poradenstva, a v tejto pozícii s vykonanou aj II. kvalifikačnou skúškou (... pedagogických zamestnancov?)? Ktoré kvalifikačné skúšky mu uznať?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Ďakujem za odpoveď.

    Práve neviem, či má vzdelanie ako VOV alebo čo. Na doklade z Fakulty TV a športu má toto: ...a ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    A ešte doplním ak mám dobré info tak tréner I. triedy je viac ako tréner II. triedy.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Lilu1 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.

    Práve neviem, či má vzdelanie ako VOV alebo čo. Na doklade z Fakulty TV a športu má toto: ...a ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    A ešte doplním ak mám dobré info tak tréner I. triedy je viac ako tréner II. triedy.

    No a som múdrejší potom bude kvalifikovaný. Akurát správne určiť stupeň vzdelania, ale myslím, že to nebude rovnocenné s VOV. Vo vyhláške je uvedené...VOV a plus trénerská kvalifikácia. Takže asi len ÚS a kvalifikovaný. A nezabudnúť na roky ped. praxe, kvôli správnemu zaradeniu (začínajúci, samostatný PZ). Prípadne skúsiť zavolať, zamailovať na nejakú športovú školu (ZŠ, gymnázium), tam určite takýchto PZ majú a poinformovať sa.
    Naposledy upravil pe.pe : 07.08.10 at 22:22

    ala99 je offline (nepripojený) ala99

    Alena ala99
    No , podľa mňa je dôležité preskúmať, akú tému mali tvoje práce 1. a 2. kvalifik. skúšky a či ich používaš, resp. využívaš, alebo sú napísané na podmienky toho, čo teraz vykonávaš. Ak témy korešpondujú s výkonom a obsahom tvojej terajšej práce, majú ti byť uznané a ty si zaradený po 1.11. 2009 do 12. plat. triedy,
    2. pracovná trieda, teda, 676,50 eur + príplatok za prax, ahoj, Alena

    Wobler je offline (nepripojený) Wobler

    Wobler
    Alena ďakujem za odpoveď. Aj mne to vychádza logicky.
    Ja som sa však nikde v zákone nedočítal, že zaraďovanie je vecou témy.
    Prosím, ak ma vieš na nejký odstavec odkázať...
    II. kvalifikačná skúška PEDAGOGICKÝCH pracovníkov sa uznáva aj odbornému zamestnancovi, ktorý vlastne NIE JE PEDAGOGICKÝM zamestnancom? (Ako napr. špeciálny ped. v poradenskom zariadení, psychológ, tiež logopéd a pod., teda bez profesie učiteľa).
    Vládny program v oblasti školstva síce hovorí o záväzku zrovnoprávniť postavenie pedagogických a odborných zamestnancov formou zákona, avšak v spomínanom zákone v § 61 Prechodné ustanovenia, v odsekoch (7) a (8) sa "stratili" slovíčka: ... alebo odborný zamestnanec... . Tak mi to vychádza, že odborní zamestnanci dostali , i napriek vykonaným kvalifikačným skúškam, v zápase o zrovnoprávnenie a spravodlivosť v tomto paragrafe červenú kartu. O ich kvalifikačných skúškach sa tu nič nepíše.
    Nie som rojko!
    Mám len také isté vzdelanie, prax a "atestácie" ako kolegovia učitelia (mimochom, i napriek inej kategórie sa stále cítim byť učiteľom).
    Pokračujem v hľadaní riešenia pre túto situáciu. Ďakujem za usmernenia.

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Zaujíma ma, do ktorej platovej triedy bude zaradený zamestnanec, ktorý vykonáva činnosť špeciálneho pedagóga na ZŠ. Má ukončenú špec. ped. VŠ II. stupňa - Mgr., len neviem či má 1. kvalifikačnú skúšku.

    Ďakujem
    Naposledy upravil Lilu1 : 16.01.10 at 17:32 Dôvod: chyba

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Re: Zaradenie odborného zamestnanca (317/2009)
    Zaujíma ma, do ktorej platovej triedy bude zaradený zamestnanec, ktorý vykonáva činnosť špeciálneho pedagóga na ZŠ. Má ukončenú špec. ped. VŠ II. stupňa - Mgr., len neviem či má 1. kvalifikačnú skúšku.

    Ďakujem

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Lilu1 Pozri príspevok
    Re: Zaradenie odborného zamestnanca (317/2009)
    Zaujíma ma, do ktorej platovej triedy bude zaradený zamestnanec, ktorý vykonáva činnosť špeciálneho pedagóga na ZŠ. Má ukončenú špec. ped. VŠ II. stupňa - Mgr., len neviem či má 1. kvalifikačnú skúšku.

    Ďakujem
    Odborní zamestnanci

    VŠ II. stupňa nekvalifikovaný a začínajúci- 9PT
    VŠ II. stupňa - samostaný 10PT
    VŠII. stupňa s I. atestáciou 11 PT
    VŠ II. stupňa s II. atestáciou 12 PT

    Odborným zamestnancom škôl, školských zariadení, centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a centier špeciálno-pedagogického poradenstva sa určuje platová tarifa z pracovnej triedy 2.

    Adriana 1 je offline (nepripojený) Adriana 1

    Adriana 1
    ala99 Pozri príspevok
    No , podľa mňa je dôležité preskúmať, akú tému mali tvoje práce 1. a 2. kvalifik. skúšky a či ich používaš, resp. využívaš, alebo sú napísané na podmienky toho, čo teraz vykonávaš. Ak témy korešpondujú s výkonom a obsahom tvojej terajšej práce, majú ti byť uznané a ty si zaradený po 1.11. 2009 do 12. plat. triedy,
    2. pracovná trieda, teda, 676,50 eur + príplatok za prax, ahoj, Alena
    Ahojte, mňa by tiež zaujímalo ako je to s uznávaním kvalifikačných skúšok u odborných zamestancov. Ja som obhájila kvalifikačnú prácu v septembri 2009 a už od 1. 11.09 mi podľa 317/2009 neplatí a mám to isté pracovné zaradenie ako pred 1. 11. 09 t. j. špeciálny pedagog a kvalifikačnú prácu som robila aj na túto tému. Jednoducho mi bolo povedané, že podľa $ 61 odstavec 7, 8 kde sa o odbornom zamestancovi nehovorí mi kvalifikačná skúška, ktorá mi platila 2 mesiace nebola uznaná. A o téme kvalifikačnej práce som sa v legislatíve nikde nedočítala.
    Teda podľa tohto parafrafu 61 budem musieť kvalifikačnú skúšku opakovať, ale samozrejme až po nazbieraní 30 kreditov a absolvovaní 60 hodín atestačného vzdelávania. Podľa mňa je to diskriminačné voči nám odborným zamestancom, lebo pedagogickým zametnancom t. j. učiteľom, ktorí túto obhajobu kvalifikačnej práce robili so mnou im aj naďalej platí. Bola som zaradená ako samostatný PT 10 2 stupeň pritom som kvalifikačnú skúšku absolvovala pred 4 mesiacmi a platila mi len 2 mesiace. Neviem prečo keď som mala tému zo špeciálnej pedagogiky a naďalej robím špec. pedagóga ako pred 1. 11. 09.
    Ak máte nejaké info za odpoveď vopred ďakujem

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Prosím o radu. Síce to nie je odborný zamestnanec ale...
    Budeme mať trénera športovej triedy na ZŠ. Ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    Do ktorej platovej tarify ho zaradiť?
    Ďakujem.
    Naposledy upravil Lilu1 : 07.08.10 at 21:28

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Prosím o radu. Síce to nie je odborný zamestnanec ale...
    Budeme mať trénera športovej triedy na ZŠ. Ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    Do ktorej platovej tarify ho zaradiť?
    Ďakujem.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Lilu1 Pozri príspevok
    Prosím o radu. Síce to nie je odborný zamestnanec ale...
    Budeme mať trénera športovej triedy na ZŠ. Ukončil dvojročné diaľkové štúdium trénerov na Fakulte TVaŠ UK v Bratislave povolené Nariadením vlády SR z 22.10.1991 k Zákonu č. 198/1990 Zb. o telesnej kultúre vykonaním záverečnej skúšky a obhajobou záverečnej práce. Nadobudol kvalifikáciu: tréner I. triedy v špecializácii futbal.
    Do ktorej platovej tarify ho zaradiť?
    Ďakujem.
    Zdravím,

    1. najskôr si zistíme, či tento zamestnanec spĺňa kvalifikačné predpoklady:

    http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf

    zrejme zistíme, že nie, ak dobre čítam, minimálna požiadavka je tréner II. triedy (časť XVI. vyhlášky 437). Takže bude nekvalifikovaný. A ak bude chcieť aj v budúcnosti pracovať ako PZ, musí si kvalifikačný predpoklad doplniť.

    2. ako a kam ho zaradiť? podľa stupňa vzdelania. Úplné stredné? VŠ? Pozor, trénerský kurz nie je náhrada Bc. štúdia. Neviem ale, či je vyšším odborným vzdelaním. Podľa dokladov by sa to ale malo dať zistiť.

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

    Tabuľka je jasná, zrozumiteľná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.