Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz a premiestnenie tovaru

Skvely teply den z neklimatizovanej kancelarie prajem!
Situacia - zahranicny dodavatel z EU nam doda tovar. Je chybny, posleme mu ho nazad do zahranicia. Tovar sa neda opravit, preto si ho tam necha a zosrotuje (naco by nam ho aj posielal naspat) a vystavi nam dobropis na hodnotu tovaru. Moja otazka znie - do suhrnneho vykazu ide premiestnenie tovaru podla § 8 ods. 4 - ten hovori o tom, co sa za premiestnenie tovaru nepovazuje - pism. f) hovori o tom ze nejde o premiestnenie, pokial sa opravovany tovar vrati do tuzemska. U nas tato podmienka evidentne splnena nie je. Idu tym padom vystavene dobropisy za takyto tovar do suhrnneho vykazu? Alebo ako je to vlastne?
Dakujem za kazdu cennu radu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ja by som to považovala za vrátený tovar a nie za premiestnenie a do súhrnného by to mali dať oni nie vy môj názor tiež z horúceho kresla
    pekny den

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja mam tento mesiac presne rovnaky pripad, nezahrnam ho do suhrnneho vykazu, nejedna sa o premiestnenie, ani o §43 - oni budu mat §43, kedze vystavili dobropis, a budu tento tovar zahrnat do SV

    Súhrnný výkaz a premiestnenie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.