Zavrieť

Porady

Poistná udalosť bez poskytnutia poistného plnenia.

Vedel by mi niekto poradiť ako postupovať pri poistnej udalosti ako sa stala mne.Jedného letného dňa u nás na sídlisku kosili trávu štvorkolesovou kosačkou.Náhodou pri nerovnosti terénu kosačka prešla pri okraji trávnika a jej rezacie nože vymrštili kameň taku silou,že mi rozbilo pravé predné bočné sklo,rozbité total,ako kameň preletel cez bočné zmenil smer a zvnútra trafil aj čelné,priamo pred vodičom.To nebolo vysypané ale trhlina cez ktorú sa nedalo pozerať.Obe okná na výmenu.
Zavolal som zodpovednému človeku,ktorý to má na starosti.Ihneď prišiel,no došli aj policajti,no tý hneď aj odišli keď videli že nebude problém s vybavením tejto záležitosti,podotýkam že sa s policajtami nič nespisovalo.O chvíľu prišla aj poisťovacia agentka,ktorá všetko zdokumentovala a povedala ako sa postupuje ďalej a že bude to preplatené z PZP kosačky.Auto v servise opravili,vydali mi potvrdenia o zaplatení a poistnej udalosti.Ja som odovzdal dokumenty agentke ktoré mi nakázala.Povedala že to odošle do poisťovne a treba čakať.Prešli 3 mesiace a došlo mi "Oznámenie o ukončení likvidácie škodovej udaloti č.xxxxxxxxx bez poskytnutia plnenia.
V ňom bola odvolávka na §5 ods.1 písm.g) z č.381/2001.

g) spôsobenú pracovnou činnosťou motorového vozidla ako pracovného stroja s výnimkou škôd zapríčinených jeho jazdou,

Ešte som nevidel aby štvorkolesová kosačka kosila bez jazdenia,či už na tráve alebo na asfalte.

Takže mi nič nepreplatia.Zaujímavé že agentka mi povedala že to bude preplatené,na toto ma mala upozorniť.

Pritom na dokumente ktorý mi došiel je menopoisteného aj číslo poistnej zmluvy.

Chcem sa spýtať ako sa dá dožiadať náhrady škody ak to nebude cez PZP.Aké doklady by som potreboval?Dalo by sa vyžiadať od poisťovne tlačivá,alebo aspoň kópie ktoré jej boli zaslané.Doma mám faktúru a zápis o udaliosti a mám ešte aj fotky,ktoré som si sám urobil na mobil.Páchateľ je známy.Oplatí sa to súdnou cestou.Alebo sa pokúsiť dohodnúť s vinníkom?
Za vaše odpovede a rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adrika37 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť ako postupovať pri poistnej udalosti ako sa stala mne.Jedného letného dňa u nás na sídlisku kosili trávu štvorkolesovou kosačkou.Náhodou pri nerovnosti terénu kosačka prešla pri okraji trávnika a jej rezacie nože vymrštili kameň taku silou,že mi rozbilo pravé predné bočné sklo,rozbité total,ako kameň preletel cez bočné zmenil smer a zvnútra trafil aj čelné,priamo pred vodičom.To nebolo vysypané ale trhlina cez ktorú sa nedalo pozerať.Obe okná na výmenu.
    Zavolal som zodpovednému človeku,ktorý to má na starosti.Ihneď prišiel,no došli aj policajti,no tý hneď aj odišli keď videli že nebude problém s vybavením tejto záležitosti,podotýkam že sa s policajtami nič nespisovalo.O chvíľu prišla aj poisťovacia agentka,ktorá všetko zdokumentovala a povedala ako sa postupuje ďalej a že bude to preplatené z PZP kosačky.Auto v servise opravili,vydali mi potvrdenia o zaplatení a poistnej udalosti.Ja som odovzdal dokumenty agentke ktoré mi nakázala.Povedala že to odošle do poisťovne a treba čakať.Prešli 3 mesiace a došlo mi "Oznámenie o ukončení likvidácie škodovej udaloti č.xxxxxxxxx bez poskytnutia plnenia.
    V ňom bola odvolávka na §5 ods.1 písm.g) z č.381/2001.

    g) spôsobenú pracovnou činnosťou motorového vozidla ako pracovného stroja s výnimkou škôd zapríčinených jeho jazdou,

    Ešte som nevidel aby štvorkolesová kosačka kosila bez jazdenia,či už na tráve alebo na asfalte.

    Takže mi nič nepreplatia.Zaujímavé že agentka mi povedala že to bude preplatené,na toto ma mala upozorniť.

    Pritom na dokumente ktorý mi došiel je menopoisteného aj číslo poistnej zmluvy.

    Chcem sa spýtať ako sa dá dožiadať náhrady škody ak to nebude cez PZP.Aké doklady by som potreboval?Dalo by sa vyžiadať od poisťovne tlačivá,alebo aspoň kópie ktoré jej boli zaslané.Doma mám faktúru a zápis o udaliosti a mám ešte aj fotky,ktoré som si sám urobil na mobil.Páchateľ je známy.Oplatí sa to súdnou cestou.Alebo sa pokúsiť dohodnúť s vinníkom?
    Za vaše odpovede a rady vopred ďakujem.
    A tá kosačka mala uzatvorené PZP???

    Adrika37 je offline (nepripojený) Adrika37

    Adrika37
    Keď sa to stalo tak mi povedali že sa to zaplatí z poistky kosačky,že ja som nebol prvý prípad,čosa im toto stalo.Vo vyrozumení čo mi teraz došlo z poisťovne sú presne udané tieto veci:

    Škodová udalosť číslo: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Dátum vzniku škody: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Poistený: ing.xxxxxxxxxxxxxxx
    EČ poisteného vozidla: NEMÁ
    Poškodený: to ako ja
    EČ poškodeného vozidla: moja ŠPZ
    Číslo poistnej zmluvy: xxxxxxxxxxxxxxxxx
    Telefón: na info poisťovne
    Dátum: xxxxxxxxxxxxxxxx
    Vybavuje: ing.xxxxxxxxxxxx

    Z tohoto vyplýva že niekto má na niečo nejakú poistku,no čo je jej obsahom neviem.Čo mám teraz robiť?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Adrika37 Pozri príspevok
    Keď sa to stalo tak mi povedali že sa to zaplatí z poistky kosačky,že ja som nebol prvý prípad,čosa im toto stalo.Vo vyrozumení čo mi teraz došlo z poisťovne sú presne udané tieto veci:

    Škodová udalosť číslo: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Dátum vzniku škody: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Poistený: ing.xxxxxxxxxxxxxxx
    EČ poisteného vozidla: NEMÁ
    Poškodený: to ako ja
    EČ poškodeného vozidla: moja ŠPZ
    Číslo poistnej zmluvy: xxxxxxxxxxxxxxxxx
    Telefón: na info poisťovne
    Dátum: xxxxxxxxxxxxxxxx
    Vybavuje: ing.xxxxxxxxxxxx

    Z tohoto vyplýva že niekto má na niečo nejakú poistku,no čo je jej obsahom neviem.Čo mám teraz robiť?
    To určite nebude z PZP, to bude skor zo zodpovednosti firmy,ktorá vykonáva tieto kosičské práce(poistenie podnikatelov)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    A tá kosačka mala uzatvorené PZP???
    kosačka nemože mať pzp,lebo nemá EČV a nieje to dopravný prostriedok...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adrika37 Pozri príspevok
    Keď sa to stalo tak mi povedali že sa to zaplatí z poistky kosačky,že ja som nebol prvý prípad,čosa im toto stalo.Vo vyrozumení čo mi teraz došlo z poisťovne sú presne udané tieto veci:

    Škodová udalosť číslo: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Dátum vzniku škody: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Poistený: ing.xxxxxxxxxxxxxxx
    EČ poisteného vozidla: NEMÁ
    Poškodený: to ako ja
    EČ poškodeného vozidla: moja ŠPZ
    Číslo poistnej zmluvy: xxxxxxxxxxxxxxxxx
    Telefón: na info poisťovne
    Dátum: xxxxxxxxxxxxxxxx
    Vybavuje: ing.xxxxxxxxxxxx

    Z tohoto vyplýva že niekto má na niečo nejakú poistku,no čo je jej obsahom neviem.Čo mám teraz robiť?
    Pýtal som sa, lebo sa mi to zdá divné, že nejaká kosačka by mala uzatvorené PZP, leda že by bola určená aj pre premávku na cestách. Aká to bola kosačka?

    Skôr by som tipoval, že prevádzkovateľ asi bude mať uzatvorené nejaké poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu pri výkone práce alebo niečo podobné.

    V každom prípade, ak poisťovňa odmietla uhradiť škodu, vymáhaj si ju od firmy, ktorej tá kosačka patrí.

    Adrika37 je offline (nepripojený) Adrika37

    Adrika37
    Bola to štvorkolesová,takú používajú napr.na futbalovom štadióne pri kosení trávy.Skúsik zavolať tomu dotyčnému čo bol na tom vyrozumení.

    Adrika37 je offline (nepripojený) Adrika37

    Adrika37
    Takže situácia sa vyjasnila.Totižto agentka,ktorá toto všetko vybavovala žiadala plnenie z inej poistky ako mala.Dozvedel som sa že škoda mala byť vymáhaná od inej poisťovne v ktorej má dotyčný uzavretú poistku nie zákonnú ale poistku za zodpovednos pri škode na majetku,ako podnikateľ.Dúfam že sa to bude dať ešte vyriešiť,no najhoršie je že mám tlačivo o škode zo servisu na poisťovňu "A" a ja asi budem potrebovať tlačivo pre poisťovňu "B".Som zvedavý ako to celé dopadne.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Adrika37 Pozri príspevok
    Takže situácia sa vyjasnila.Totižto agentka,ktorá toto všetko vybavovala žiadala plnenie z inej poistky ako mala.Dozvedel som sa že škoda mala byť vymáhaná od inej poisťovne v ktorej má dotyčný uzavretú poistku nie zákonnú ale poistku za zodpovednos pri škode na majetku,ako podnikateľ.Dúfam že sa to bude dať ešte vyriešiť,no najhoršie je že mám tlačivo o škode zo servisu na poisťovňu "A" a ja asi budem potrebovať tlačivo pre poisťovňu "B".Som zvedavý ako to celé dopadne.
    Takže je to tak ako som pred časom písal v príspevku číslo 4...

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Aspoň sa Ti agentka ospravedlnila za vzniknuté problémy? Ja by som zmenil agentku pretože ak si agent pomýli poistku za inú asi to nesvedčí o jeho profesionalite.

    Poistná udalosť bez poskytnutia poistného plnenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.