Zavrieť

Porady

Zly odvod dani

Moja blizka osoba zistila, ze jej nesedi uctovnictvo za 3 mesiace kedy plati dane. Dane sa platia do piatku, to je ok. Ale mesiace predtym 3 kedy sa platili a odviedlo sa velmi malo a uz to jej bolo dost divne.. teraz prisla na chybu? Neviete ci je mozna nejaka naprava? Dan. kontrolu este za 10 rokov podnikania nemala, je platcom DPH a nebolo to cielene. Je z toho na dne, boji sa ze by hrozila nejaka vysoka sankcia, pripadne nieco horsie. Da sa s tym este nieco robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaskader222 Pozri príspevok
    Moja blizka osoba zistila, ze jej nesedi uctovnictvo za 3 mesiace kedy plati dane. Dane sa platia do piatku, to je ok. Ale mesiace predtym 3 kedy sa platili a odviedlo sa velmi malo a uz to jej bolo dost divne.. teraz prisla na chybu? Neviete ci je mozna nejaka naprava? Dan. kontrolu este za 10 rokov podnikania nemala, je platcom DPH a nebolo to cielene. Je z toho na dne, boji sa ze by hrozila nejaka vysoka sankcia, pripadne nieco horsie. Da sa s tym este nieco robit?
    Aké dane sa platia do piatku? Neviem, o nijakej piatkovej dani. Napíš konkrétnejšie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kaskader222 Pozri príspevok
    Moja blizka osoba zistila, ze jej nesedi uctovnictvo za 3 mesiace kedy plati dane. Dane sa platia do piatku, to je ok. Ale mesiace predtym 3 kedy sa platili a odviedlo sa velmi malo a uz to jej bolo dost divne.. teraz prisla na chybu? Neviete ci je mozna nejaka naprava? Dan. kontrolu este za 10 rokov podnikania nemala, je platcom DPH a nebolo to cielene. Je z toho na dne, boji sa ze by hrozila nejaka vysoka sankcia, pripadne nieco horsie. Da sa s tym este nieco robit?
    O akej dani píšeš ? Splatnosť DPH za 3. štvrťrok je najneskôr v pondelok 26.10.
    Za predch. štvrťrok môže podať dodatočné daň.priznanie DPH a ak bola odvedená nižšia DPH - túto doplatiť.
    Kalkulačku na výpočet sankcie nájdeš na stránke www.drsr.sk

    kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

    kaskader222
    prepáčte ja a účtovanie 0 bodov.. ano to bolo z 2 štvrťroka.. toto je tretí, to má v poriadku, čiže je možné to prerobiť a doplatiť? Normálne rozmýšlam, že poviem, nech obetuje peniaze a nech to prejde nejaká šikovná účtovníčka ako ste vy tu!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaskader222 Pozri príspevok
    prepáčte ja a účtovanie 0 bodov.. ano to bolo z 2 štvrťroka.. toto je tretí, to má v poriadku, čiže je možné to prerobiť a doplatiť? Normálne rozmýšlam, že poviem, nech obetuje peniaze a nech to prejde nejaká šikovná účtovníčka ako ste vy tu!
    Áno, samozrejme je možné podať Dodatočné daňové priznanie k dph, chce to nanovo prepracovať celé priznanie, tak ako už odznelo v predch. príspevku. Chce to ale dobrú účtovníčku. S daniami ( pretože je ešte aj daň z príjmu) a zvlášť dph to nie je až také jednoduché.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.