Zavrieť

Porady

leasing

dobry vecer,
je tu niekto , kto pracuje s omegou a je ochotny poradit mi s leasingom, uz neviem ako to mam zauctovat ,aby to bolo spravne.Zauctovala som uz prevzatia na 022/474- IDx, ID som zauctovala aj prvu splatku s navysenou splatkou( 474- navysena splatka ,343- DPH,474- 1 splátka,568- spracovateľský poplatok všetko oproti 321), úhradu l. nyvšenej splátky na 321/211, ale teraz som uz v koncoch ako mam zauctovat jednotlive mesacne splatky a ako platbu cez banku( mesacne) . Neviem ci to mam dat cez ID a tam rozpisat ( celkom, úrok, istina a DPH) a ako platbu z banky tiež takto ( celkom, istina, úrok, DPH) alebo iba celkovu sumu.

Najde sa tu niekto kto to vie a pomoze???? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    agica2 Pozri príspevok
    dobry vecer,
    je tu niekto , kto pracuje s omegou a je ochotny poradit mi s leasingom, uz neviem ako to mam zauctovat ,aby to bolo spravne.Zauctovala som uz prevzatia na 022/474- IDx, ID som zauctovala aj prvu splatku s navysenou splatkou( 474- navysena splatka ,343- DPH,474- 1 splátka,568- spracovateľský poplatok všetko oproti 321), úhradu l. nyvšenej splátky na 321/211, ale teraz som uz v koncoch ako mam zauctovat jednotlive mesacne splatky a ako platbu cez banku( mesacne) . Neviem ci to mam dat cez ID a tam rozpisat ( celkom, úrok, istina a DPH) a ako platbu z banky tiež takto ( celkom, istina, úrok, DPH) alebo iba celkovu sumu.

    Najde sa tu niekto kto to vie a pomoze???? dakujem
    v omege nerobim, ale je to asi jedno
    predpis mesacnej splatky je cez ID 562,568,343/474, na banke je iba uhrada 474/221
    je to rozpisane v cenigovej, odtial som to brala

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    dakujem, ja som hladala v Cenigovej, ale som to nevidela, mozes mi povedat na ktorej strane to je???samozrejme ak ta to nezatazi

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    agica2 Pozri príspevok
    dakujem, ja som hladala v Cenigovej, ale som to nevidela, mozes mi povedat na ktorej strane to je???samozrejme ak ta to nezatazi

    ak mas tu novu co vysla v maji 2009 tak leasing je rozpisany od strany
    560- bez naroku na odpocet DPH
    564- s narokom na odpocet DPH

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    Mám otázku z jednoduchého účtovníctva.

    Zubár si kupil na leasing zubolekarsku supravu. Nie je platcom DPH: Aky je to vydavok? Normalne danovy naklad vsak? VOZD vsak? Aj istina aj urok aj ta DPH vsak?

    Ďakujem pekne za pomoc!

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    Ahoj vsetkym,

    potrebovala by som poradit a ako to zauctovat v PU. Na autokredit sme kupili osobne auto napr. za 15 000 eur, akontácia 3000 eur a ostatné máme úrok 52 eur a poistenie 53 eur mesačne. splacame takto jeden rok a na konci roka zaplatime zvysnu istinu.
    a este vo fakture je uvedená aj dotácia za šrotovne, to asi nikam nam nejde si myslim.
    Dik za radu, ak niekto viete poradte mi, este som taketo nemala a neuctovala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.