Zavrieť

Porady

Predaj Záhrady

Dobrý deň
Chem sa opýtať.Chcem predať záhradu ako pozemok,ktorú som zdedil po krstnej mame(ocovej sestre)ona nemala manžela,bola bezdetná a otec odmietol dedičstvo tak to prešlo na mna.Potreboval by som vediet či budem platit dan z predaja ked dedicske konanie prebehlo začiatkom oktobra.Čiže neni som vlastnikom 5 rokov.Mám kupcu ktorý by si tam chcel postaviť dom...Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    salaker Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Chem sa opýtať.Chcem predať záhradu ako pozemok,ktorú som zdedil po krstnej mame(ocovej sestre)ona nemala manžela,bola bezdetná a otec odmietol dedičstvo tak to prešlo na mna.Potreboval by som vediet či budem platit dan z predaja ked dedicske konanie prebehlo začiatkom oktobra.Čiže neni som vlastnikom 5 rokov.Mám kupcu ktorý by si tam chcel postaviť dom...Ďakujem
    Určite bude potrebné podať daňové priznanie. Skutočnosť, či bude potrebné zaplatiť aj daň, záleží o výšky príjmov z predaja a možnosti uplatnenia výdavkov.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    daň z prijmu z predaja nehnuteľnosti budeš platiť, pretože nie si priamy príbuzný - ak dedí priamy príbuzný by to bol príjem oslobodený od dane /pri následnom predaji nehnuteľnosti -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.