Zavrieť

Porady

mzdy

Prosím, ozaj nevie mi niekto poradiť, čo robí mzdy v mrp, vo výstupoch nemám tlačovú zostavu odvody do DDS/DDP. Je to tak aj u Vás? Ani vo firme mrp som nedostala odpoveď (písala som majla).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Môžeš konkretne v akej vystupnej zostave ? Ked sa nastaviš na Poistné org. a daš vystup - mas možnost exportu výkazov do DDS.

    jalenka je offline (nepripojený) jalenka

    jalenka
    Dagmar, Dám výstupy,poistné,(nemal by byť teraz výkaz pre DDP/DD? a pod tým až export výkazu pre DDP/DDS),export výkazu pre DDP/DDS a ukáže sa mi len zatvoriť apod týmdo súboru. Keď stlačím do súboru , dá mi hneď uložiť alebo vyttlačiť-vytlačí mi prazdnu stranu. Takýto problém som pred upgrade nemala. tak neviem. Ď.

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Nemám skúsenosti s DDS, tam sa tiež posielajú mesačné výkazy ? Podľa mňa sa to zobrazuje len v mzdovom zozname /ak to máš zaškrtnuté/ komu koľko ide do DDS, nie ?

    Miššička je offline (nepripojený) Miššička

    Miššička
    My sme mali DDS Stabilitu a posielala som tam mesačne tabuľku ktorú mi na začiatku poslali z DDS. Mala svoju štruktúru a ja som do nej mesačne dopisovala koľko dáva zamestnávateľ a koľko zamestnanec a bolo tam aj číslo zmluvy každého zamestnanca. Takisto keď náhodou ukončil pracovný pomer nejaký zamestnanec tak som meilom zaslala jeho č. zmluvy,jeho meno a kedy končí pracovný pomer.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Jednoznačne sa do DDS zasielajú mesačné výkazy aj s prílohou, kde sú uvedené rod.čísla + výška príspevku zamestnanca a poprípade, ak má zamestnávateľ s DDS uzatvorenú zmluvu, tak aj výška príspevku zamestnávateľa, aby DDS vedela komu a koľko mesačne pripísať na sporiteľov - zamestnancov účet. Po skončení kalendárneho roku DDS zasiela sporiteľom potvrdenie o výške zaplateného príspevku (len príspevok, ktorý si platí sporiteľ, nie zamestnávateľ) na to, aby si sporiteľ znížil pri RZD, alebo DP základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.