Zavrieť

Porady

Zamietnutie inv. dochodku...

Dobry den, chcel by som sa informovat ako postupovat ked viem dopredu ze mi nebude priznany invalidny dochodok z dovodu, ze som nebol dostatocnu dobu dochodkovo poisteny...? Aky je postup socialnej poistovne v takomto pripade a ako to napravit. Viem ze sa to da dodatocne doplatit, len by som chcel vediet kedy....ci predtym ako pojdem k posudkovemu lekarovi alebo az potom co dostanem rozhodnutie zo Soc. poistovne? Dakujem pekne za odpovede.
Usporiadat
ADRIcK ADRIcK

ADRIcK je offline (nepripojený) ADRIcK

To je pravda, že som sa to pýtal, ale teraz ak mám pravdu že od nového roku sa OMB zo štúdia pred 2004 nebude počítať do POMB tak na tom nezáleží lebo sa mi POMB vyráta len z iných dôb ktoré sú pre mňa potrebné. Dodávam, že o dôchodok si môžem požiadať až v roku 2010.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ADRIcK Pozri príspevok
To je pravda, že som sa to pýtal, ale teraz ak mám pravdu že od nového roku sa OMB zo štúdia pred 2004 nebude počítať do POMB tak na tom nezáleží lebo sa mi POMB vyráta len z iných dôb ktoré sú pre mňa potrebné. Dodávam, že o dôchodok si môžem požiadať až v roku 2010.
Hm.. tak potom verím, že nám tú osobnú skúsenosť napíšeš na poradu aby to pomohlo aj ostatným.
Nie je nad vlastné skúsenosti

Hádam tú pravdu budeš mať a získaš čo najvyšší dôchodok.
0 0
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

Zdravim poradaci, ma prosim niekto konkretnu skusenost v akej casovej lehote mu "prebehol sud" po zamietnuti odvolania sa na invalidny dochodok?
Z mojej historie: Po odvolani sa k nepriznaniu ID prebehlo na ustredi SP druhe posudkove konanie ktore povrdilo prve rozhodnutie poistovne.
Podla postupov SP bude tretie konanie na sude.
Posudkova lekarka ma informovala ze sa to zrealizuje do pol roka. Ma niekto prosim osobnu skusenost s akym casovym horizontom sa stretol v takejto veci..,?
dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať