Zavrieť

Porady

pokuty z daňového úradu

Ahoj, som tu prvý krát dnes. Som predseda Spoločenstva vl. bytov. Došla nám pokuta z daň. úradu za neskoré zaslanie prehľadov o zrazených a odvedených preddavkov na daň za r. 2004. Daň bola včas zaplatená, ale tie pokuty za neposlanie "papiera" a za kazdý mesiac zvlášť cca: 3 x 2000.-Sk, sa mi vidí zo satrany daň. úradu kruté. Sme totiž nezisková organizácia. Kto to to má zaplatiť a z čoho ? Poradí mi niekto? Resp. poslal som na daň. úrad listy s prosbou o odpustenie pokuty, ale neviem či to má význam a "nepridupú" nam dvakrát toľko ?

flodur
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja si myslím,že Vám "nepridupnú" viac, ale zmysel to zrejme nemá, lebo v zákone o správe daní a poplatkov v § 35 ods. 6 je jednoznačne napísané, že "mu uloží pokutu". Takže asi ani oni nemôžu toto odpustiť. No čo sa dá robiť, treba dávať len pozor na termíny.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Žiaľ, je to v zmysle Zákona o správe daní a poplatkov.
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
Mne sa stalo to isté. Na pokutách sme zaplatili 10.000, tiež len preto, že sa neposlal načas kus papiera. Nepomohlo ani odvolanie, ani žiadosť o odpustenie pokuty - na tú máte nárok, len ak hrozil zánik, či ohrozila sa vyživovacia povinnosť a pod. Lepšie to bude hneď zaplatiť a tíško nadávať. Koľko je "podnikateľov", ktorí neplatia dane vôbec a tých nenaháňajú...
0 0
flodur flodur

flodur je offline (nepripojený) flodur

Počul som, že je neaký paragraf, ktorý hovorý o možnosti odpustenia pokuty daňovým úradom a to údajne z dôvodu nepostrehnutia legistlatívnych zmien resp. z ich zlého výkladu.Vie o tom niekto niečo ?
Ďakujem.

flodur
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

flodur
Počul som, že je neaký paragraf, ktorý hovorý o možnosti odpustenia pokuty daňovým úradom a to údajne z dôvodu nepostrehnutia legistlatívnych zmien resp. z ich zlého výkladu.Vie o tom niekto niečo ?
Ďakujem.

flodur
O takomto dôvode odpustenia pokuty som nepočula. Skôr starú známu vetu :"Neznalosť zákona neospravedlňuje."
Existuje ale paragraf 64 "Odpustenie daňového nedoplatku" v zákone o správe daní a poplatkov:


" Správca dane môže na žiadosť daňového dlžníka celkom alebo sčasti odpustiť daňový nedoplatok fyzickej osobe s výnimkou daňového nedoplatku na dani z pridanej hodnoty a spotrebných daniach, ak by jeho vymáhaním bola vážne ohrozená výživa daňového dlžníka alebo osôb na jeho výživu odkázaných alebo ak by vymáhanie daňového nedoplatku viedlo k hospodárskemu zániku daňového dlžníka, pri ktorom by výnos z jeho likvidácie bol pravdepodobne nižší než ním vytvorená daň v budúcom zdaňovacom období. Splnenie podmienok je daňový dlžník povinný preukázať."
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

dobry vecer, suhlasim s Natasou, lebo to je pokuta nie nedoplatok na dani

a ked by tu pokutu nezaplatl, mozu ho este aj penalizovat ?
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Máte ešte malú nádej, že Vám daňový úrad pokutu odpustí alebo povolí úľavu z pokuty. Podľa § 103 zák. č. 511/1992 Zb. to je možné z dôvodu nesprávnej aplikácie zákona. Podmienkou ale je, že ešte ste tú pokutu nezaplatili, ale máte ju stále evidovanú ako nedoplatok. Ak budete žiadať o odpustenie podľa § 103, vtedy správny poplatok nemusíte platiť. Ak budete žiadať o povolenie úľavy podľa § 103, vtedy treba zaplatiť správny poplatok 500,- Sk za každú žiadosť (t.j. na každé rozhodnutie, ktoré žiadate).
Bohužiaľ, môže sa stať, že kolok zaplatíte, ale daňový úrad Vám to nepovolí.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Jarino ma pravdu. Mne sa stalo presne to iste. Pani z DU mi povedala, ze na kazdu ziadost 500.-- Sk kolok potom zasadne nejaka komisia ktora moze aj nemusi odpustit. Da sa este dohodnut splatkovy kalendar poplatok 300.-- Sk kolok. Takze radsej zaplatit.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte,


prosim o radu: Z daňoveho uradu mi prislo vycislenie sankcneho uroku za oneskorenu uhradu DPH za zdanovacie obdobie 1999.
Podla mojho nazoru, toto ustanovenie o sankcnom uroku za oneskorenu uhradu DPH je platne az v tomto roku. Poradi mi niekto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

4326
Ahojte,


prosim o radu: Z daňoveho uradu mi prislo vycislenie sankcneho uroku za oneskorenu uhradu DPH za zdanovacie obdobie 1999.
Podla mojho nazoru, toto ustanovenie o sankcnom uroku za oneskorenu uhradu DPH je platne az v tomto roku. Poradi mi niekto?
Táto otázka je položená už v inej téme, sú už k nej aj odpovede skúsených
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Myslím, že tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=12285
0 0
flodur flodur

flodur je offline (nepripojený) flodur

Ahoj Porada - (bea, Johanka, Nataša, Evina, helas)

S radosťou oznamujem, že sa mi predsa podarilo z tej pokuty od DÚ vykorčuľovať. Odpustili mi všetko. Zrejme len treba správne naformulovať listy odoslané na DÚ a zdokladovať že niet z čoho zaplatiť, čo je pre neziskovké org. ako je naše SVB aj pravda. Ak máte niekto záujem, pošlem okopírovanú korešpondenciu medzi naším SVB a DÚ ako prílohy, ale musí mi niekto pradiť ako to tam vložiť. Dnes už ale nemám čas - snáď na budúci týždeň. Všetko sa dá, len netreba hneď platiť a radšej lepšie pozrieť zákony a nájsť vhodný dôvod prečo sa to nedá uhradiť. - To je môj názor.
Ahoj flodur - Krompachy
Naposledy upravil flodur : 25.09.05 at 07:23
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
AHOJTE. PORADITE MI PROSIM VAS? MUSIM DODATOCNE SPRAVIT HLASENIE AJ PREHLADY NA DU ZA ROK 2000. VTEDY SME MALI LEN DOHODY O PRACOVNEJ CINNOSTI, TLACIVO JE STARE ESTE TAKE BIELE, DAN BOLA 10 % A CHCEM SA SPYTAM, KAM NAPISAT TU UHRADENU DAN JE TO OSOBITNA SADZBA PODA § 36? DAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Ja mám skúsenosť s oneskoreným podaním DPH o jeden deň (konateľ na to „zabudol” - ešteže to bol on), zaplatená DPH bola riadne v termíne: dostali sme pokutu Sk 2.000,-.
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

AHOJTE. PORADITE MI PROSIM VAS? MUSIM DODATOCNE SPRAVIT HLASENIE AJ PREHLADY NA DU ZA ROK 2000. VTEDY SME MALI LEN DOHODY O PRACOVNEJ CINNOSTI, TLACIVO JE STARE ESTE TAKE BIELE, DAN BOLA 10 % A CHCEM SA SPYTAM, KAM NAPISAT TU UHRADENU DAN JE TO OSOBITNA SADZBA PODA § 36? DAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE.[/QUOTE]

Nemám teraz také tlačivo pri sebe, ale táto osobitná sadzba dane sa písala v dolnej časti tlačiva.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jarino
AHOJTE. PORADITE MI PROSIM VAS? MUSIM DODATOCNE SPRAVIT HLASENIE AJ PREHLADY NA DU ZA ROK 2000. VTEDY SME MALI LEN DOHODY O PRACOVNEJ CINNOSTI, TLACIVO JE STARE ESTE TAKE BIELE, DAN BOLA 10 % A CHCEM SA SPYTAM, KAM NAPISAT TU UHRADENU DAN JE TO OSOBITNA SADZBA PODA § 36? DAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE.
Osobitná sadzba dane sa viazala na príjem - mzdu do 4000 Sk mesačne. Nezáležalo na tom, či je to dohoda. Uvedenie príjmu do osobitnej sadzby sa viazalo na výšku príjmu a "nepodpísanie" vyhlásenia k dani zo závislej činnosti, čiže daňovník si nemohol v tomto prípade uplatňovať nezdaniteľné položky.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Je tu niekto komu sa podarilo vybaviť odpustenie pokuty?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Dúfam, že sa niekto prihlási. Potom sa na neho budeme stále obracať
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A keď ste už niekto dostali pokutu od DÚ za neskoré odovzdanie napr. hlásenia, vymáhal ju šéf od vás.

Moja predchodkyňa neodovzdala hlásenia za rok 2002,2003,2004 - dodatočne som ich spravila tento rok a prišla nám pokuta 6000.

Je povinná túto pokutu zaplatiť, keďže to bola jej chyba?
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
Ja som tiež dostala takto pokuty. Predchádzajúca pracovníčka neposlala nejaké prehľady, mňa to dokonca zle naučila, pretože predtým som nemala o tom ani šajnu. Prišla cifra 12.000,-. Dali by jej to i k náhrade, ale bolo toľko vecí čo dokazila, že ju už nechceli ani vidieť.

Myslím si, že ak by jej to chceli dať k náhrade, museli by to mať podchytené v pracovnej zmluve, pretože inak za všetko zodpovedá podnikateľ. Aspoň si tak myslím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať