Zavrieť

Porady

hlavny prac.pomer plus dohoda

zdravim

ako odpoved na moju otazku som dostala rozne protichodne odpovede, kedze som laik, prosim o vysvetlenie:
hlavny pracovny pomer - som ucitelka
okrem toho mam ponuku do jazykovej skoly, kam by som chcela nastupit iba na dohodu (dohoda o vykonani prace). ako to potom pre mna vyzera s danami?
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Preddavok na daň zo závislej činnosti Vám budú strhávať aj z dohody o vykonaní práci.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Súhlas ...preddavky budú robené aj z dohody aj z HPP a na konci roka urobíte daňové priznanie, alebo požiadate zamestnávateľa o daňové vyrovnanie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pretože to bude iba preddavok na daň, príjem z dohody o VP bude súčasťou ročného zúčtovania dane. Takže po skončení kalendárneho roka požiadaš zamestnávateľa , u ktorého máš pracovnú zmluvu o ročné zúčtovanie dane a predložíš mu na zúčtovanie aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch týkajúce sa DoVP. Ak nechceš aby Ti "čumel" do Tvojich bočných príjmov, môžeš si sama urobiť daňové priznanie.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ahojte, mam este jeden dotaz k dohode, nie je potrebne platit aj zdravotne poistenie z tejto dohody (14 %)?
    dakujem
    dana

    chema je offline (nepripojený) chema

    chema
    Z dohody o vykonaní práce sa neodvádza zdravotné poistenie. Dohoda o vykonaní práce môže byť uzavretá len do 300 hod. za rok.

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Môžeme uzavrieť so zamestnancom, ktorý je u nás zamestnaný v hlavnom pracovnom pomere aj dohodu o vykonaní práce????
    Ďakujem vopred.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Mirka D
    Môžeme uzavrieť so zamestnancom, ktorý je u nás zamestnaný v hlavnom pracovnom pomere aj dohodu o vykonaní práce????
    Ďakujem vopred.
    môžete ale činnosť musí byť odlišná od činnosti na pracovnej zmluve

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka D
    Ďakujem, a mám ho tiež prihlasovať do soc.poisťovne?
    Ako dohodára ho musíš prihlásiť tiež cez RLFO.

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    lasky
    zdravim

    ako odpoved na moju otazku som dostala rozne protichodne odpovede, kedze som laik, prosim o vysvetlenie:
    hlavny pracovny pomer - som ucitelka
    okrem toho mam ponuku do jazykovej skoly, kam by som chcela nastupit iba na dohodu (dohoda o vykonani prace). ako to potom pre mna vyzera s danami?
    vdaka
    prosím vystvetlite mi, ako môže učiteľka v jazykovej škole pracovať na dohodu? Ide predsa o opakovanú činnosť, nie? Pýtam sa preto, lebo práve o tom som sa nedávno bavil na porade a tak som aj všetkých zamestnancov, ktorí mali síce iba malý úväzok vo firme ale budú túto činnosť vykonávať celý rok prihlásil ako zamestnancov s pracovnou zmluvou.

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    áno, treba ho prihásiť aj do poisťovne, ale ako dohodára tem hore na priháške je kolonka,ktorú treba zaškrtnúť a tak isto ho treba aj odhlásiť pri ukončení dohody.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Je limitovaná výška odmeny na základe dohody? Môže to byť aj viac ako minimálna mzda? Pretože potom by už mali byť odvoy aj na ZP, alebo sa mýlim?

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Výška odmeny nie je limitovaná, z dohody sa ZP neplatí ak platíš ZP ako zamestnanec alebo SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.