Zavrieť

Porady

UKRADNUTE DEDICSTVO

zdravim vsetkych so snahou poradit.....
Moja mama zije v zahranici a pred par mesiacmi prebehlo po umrti jej rodicov dedicske konanie stareho domu po starych rodicoch a pozemku v celkovej hodnote cca 300 000 korun.kedze moja mama ma este dve sestry, jedna z nich sa toho ujala a poslala mojej mame do zahranicia nejake papiere/ moja ineligentna mama ani nevie presne co tam bolo/ ale poverila ju zastupovanim dedicskeho konania s tym, ze si ma po nebohej babke nechat nejaky podiel za to ze sa o nu starala....a doopatrovala ju....a zvysok penazi ma poslat vnucikovi...t.j. mojmu malemu synovi...kedze neviem presne co bolo v papieroch a dohoda prebehla len ustne....nemame nic v ruke....po viacerych urgenciach aby poslala peniaze na ucet.....bolo nan poukazana suma 20 000 korun(640) Eur...Najvacsi paradox vsetkeho je vysledny priebeh : moja mama dostala spominanych 20 000 korun , a dve sestry si rozdelili peniaze jedna 100 000 korun a druha ktora to mala na starosti cely mamin bez 20 000 korun podiel t.j. 180 000 korun......Existuje moznost este nejakej napravy???? Viem, ze asi nie...papier nepusti......Dokaze to este niekto zvratit.....??? Ked som maminej sestre do telefonu povedal, ze je zlodejka, ze pojdem za pravnikom, vysmiala ma s tym ze to ma potvrdene, ze sa mama vzdala oboch podieloch starych rodicov... iked mama mi tvrdi ze nie ze len babkinho....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...choď za právnikom..aj dedičské konanie už skončené sa dá napadnúť...
    dakujem...za odpoved......kazda rekacia tohto typu......velmi potesi....)) ze je tam nejaka nadej....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martin610 Pozri príspevok
    dakujem...za odpoved......kazda rekacia tohto typu......velmi potesi....)) ze je tam nejaka nadej....
    Nádej závisí od toho, čo tvoja mama podpísala. Skôr než pôjdeš za právnikom, by si si mal zohnať od notárky nejakú kopiu tohto dokumentu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    martin610 Pozri príspevok
    ...
    nejake papiere/ moja ineligentna mama ani nevie presne co tam bolo/ ale poverila ju zastupovanim dedicskeho konania s tym, ze si ma po nebohej babke nechat nejaky podiel za to ze sa o nu starala....a doopatrovala ju....a zvysok penazi ma poslat vnucikovi...t.j. mojmu malemu synovi...kedze neviem presne co bolo v papieroch a dohoda prebehla len ustne....nemame nic v ruke....
    - Ked niekoho poveríš a dáš mu plnú moc , aby Ťa zastupoval, tzn. že hovorí v tvojom mene ...
    - "nejaký zvyšok a nejaký podiel" - to je široký pojem, každý si to môže vysvetliť po svojom
    Máte v tej zmluve nejako stanovené o aké čiastky sa jedná ? Ak to bola iba "nejaká" ústna dohoda, je to rozporuplné...


    po viacerych urgenciach aby poslala peniaze na ucet.....bolo nan poukazana suma 20 000 korun(640) Eur...Najvacsi paradox vsetkeho je vysledny priebeh : moja mama dostala spominanych 20 000 korun , a dve sestry si rozdelili peniaze jedna 100 000 korun a druha ktora to mala na starosti cely mamin bez 20 000 korun podiel t.j. 180 000 korun......Existuje moznost este nejakej napravy???? Viem, ze asi nie...papier nepusti......Dokaze to este niekto zvratit.....??? Ked som maminej sestre do telefonu povedal, ze je zlodejka, ze pojdem za pravnikom, vysmiala ma s tym ze to ma potvrdene, ze sa mama vzdala oboch podieloch starych rodicov... iked mama mi tvrdi ze nie ze len babkinho....
    -Teta tvrdí jedno,matka druhé, Ty presne nevieš, čo vlastne matka podpísala, čo v papieroch je.

    Asi ťažko je radiť, ked to nevieme presne ani my.
    Treba presne preštudovať tú zmluvu o zastupovaní, na čo vlastne Tvoja matka poverila svoju sestru. Možno sa tam nájde niečo, čoho by ste sa mohli chytiť.
    Ak matka naozaj podpísala, že sa všetkého vzdáva v prospech sestry a ostatné vyrovnanie si dohodli ústne , ťažko sa domôže "svojho" dedičstva späť. Vezmite všetky papiere čo máte a dajte ich preskúmať šikovnému právnikovi.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    veronikasad Pozri príspevok
    Nádej závisí od toho, čo tvoja mama podpísala. Skôr než pôjdeš za právnikom, by si si mal zohnať od notárky nejakú kopiu tohto dokumentu.
    Plne súhlasím. Je tu ešte možnosť spochybniť podpis na papieroch (určite sa neoveroval u notára- Tj pre dedičské konanie je potrebné splnomocnenie s overen. podpisom).

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Pôvodca textu príspevku: veronikasad
    Nádej závisí od toho, čo tvoja mama podpísala. Skôr než pôjdeš za právnikom, by si si mal zohnať od notárky nejakú kopiu tohto dokumentu.

    Plne súhlasím. Je tu ešte možnosť spochybniť podpis na papieroch (určite sa neoveroval u notára- Tj pre dedičské konanie je potrebné splnomocnenie s overen. podpisom).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.