Zavrieť

Porady

Vedeli by ste mi niekto z Vas odporucit noteebok za cca 1000€

Vedeli by ste mi niekto z Vas odporucit noteebok za cca 1000€ bez DPH +-par euro este ozeliem ;-) Mam cca uz vyse 4rocny notebook 15,4" s rozlisenim 1400x1050 a dost som si na to rozlisenie zvykol. No momentalne uz nestaci a navyse zistujem numericka klavesnica by mi dost bodla. Notebook potrebujem s vykonnym procakom (narocnejsie vypoctove aplikacie a viacej spustenych sucasne programov) a chcem si nanom zahrat aj lepsie herne "novinky". Vyhliadol som si MSI GT627 . co splna asi vsetko za tu cenu. ale znamy ma odhovara od znacky MSI, ze je to dost nanic znacka a notebooky su od nich kazive.. a navyse nepodporuje XP - Wistu by som moc nechcel a windows 7 asi potrebuje este nejaky tan cas(hlavne co sa tyka mojej softwarovej vybavy beziacej na XP). Dnes som este objavil ASUS G51VX 15.6/ T9500/ DVR/ 500GB/ 4G/ W/ B/ 7U SK - ale graf. karta mi nic nehovori.. a nemam skusenosti ani so znackou ASUS... DIki za kazdu radu.. aj tip na znacku.. HP, Lenovo....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Palino978 Pozri príspevok
    Vedeli by ste mi niekto z Vas odporucit noteebok za cca 1000€ bez DPH +-par euro este ozeliem ;-) Mam cca uz vyse 4rocny notebook 15,4" s rozlisenim 1400x1050 a dost som si na to rozlisenie zvykol. No momentalne uz nestaci a navyse zistujem numericka klavesnica by mi dost bodla. Notebook potrebujem s vykonnym procakom (narocnejsie vypoctove aplikacie a viacej spustenych sucasne programov) a chcem si nanom zahrat aj lepsie herne "novinky". Vyhliadol som si MSI GT627 . co splna asi vsetko za tu cenu. ale znamy ma odhovara od znacky MSI, ze je to dost nanic znacka a notebooky su od nich kazive.. a navyse nepodporuje XP - Wistu by som moc nechcel a windows 7 asi potrebuje este nejaky tan cas(hlavne co sa tyka mojej softwarovej vybavy beziacej na XP). Dnes som este objavil ASUS G51VX 15.6/ T9500/ DVR/ 500GB/ 4G/ W/ B/ 7U SK - ale graf. karta mi nic nehovori.. a nemam skusenosti ani so znackou ASUS... DIki za kazdu radu.. aj tip na znacku.. HP, Lenovo....
    ak chceš už slušnejší notebook, tak určite by som úplne vylúčil ASUS- za 1000 eur už dostaneš slušnejší stroj,bud ako písal barneyho sused lenovo, alebo HP-ja skor by som bral to HP,ale tu nejsom objektívny,lebo ja som na HP zaťažený...

    matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

    matus-x1
    Asus nekupuj, ja mám taký pocit, že slovensko je pre tútu značku odpadová skládka. Pred rokom a pol keď som kupoval ja NB. Tak som tiež kupoval fakt za rovných 1000 € aj z taškou.

    Porovnaj si asusi predavane u nas a v USA v tejto cene. Tu sú staré šroty čo sa väčšinou už v usa nepredávajú.
    A MSI má vôbec nejakú pobočku na slovensku pre servis NB?

    Traja najvačší hráči na svete u notebookov.
    HP - dosť som videl problémou z vistou a inými ovládačmi, ale kolko ludi, tolko chuti...
    Toshiba - známa hlavne kvalitným spracovaním saši notebookov
    Acer - Tak ten som si kúpil ja lebo v tej dobe mal Acer Aspire 5930G (GAMESTONE) čo bola jeho vlajková loď pre hráčov. A NB si neviem vynachváliť! V tej dobe jediný NB ktorý mal aj subofer :-D A hrá mi lepšie ako repráky pri počítači a každý kto ma NB vypleští oči ako hrá môj NB :-D

    Najlepšie mi vyšli značky Toshiba a Acer. V tejto cene majú naozaj kvalitné notebooky čo sa týka pomer cena výkon a je naozaj z čoho vyberať.

    Inak pozri si fórum notebooky-forum.notebook.cz

    A k tým naročným aplikáciam, ak chceš využi procak a ram na 100% tak musíš mať 64bit Win.
    32bit ti využijú procák tak na polovicu a ram dokážu využiť max 3 GB a mnohé NB majú 4GB.

    A ak chceš drtiť fps hry, tak ešte kúp chladiacu podložku pod NB lebo NB nie sú stavané napr na hranie 5 hodin vkuse, každy den. Grafika by sa ti prehrievala, hra by začala sekať a skracoval by si životnosť NB bez externého chladenia.

    Napr moj GPU mávál po pár hodinách aj 90 stupňov čo je normálne pri tom ako tú grafiku zaťažujem ale po pol roku už som začal pociťovať potrebu chlad. podložnky, najme v lete.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Co sa tyka toho rozlisenia, asi HP alebo IBM (teda Lenovo). Zvysok urcite nie, aj co sa tyka spracovania.

    Vedeli by ste mi niekto z Vas odporucit noteebok za cca 1000€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.