Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

na základe mena,adresy a mailu nemôžu vystaviť faktúru !
Nemyslíte ?
Veď by som kľudne mohla registrovať kohokoľvek !
Lehota výpovede by mala skončiť po dvoch týždňoch od uzatvorenia zmluvy podľa ich VOP a podľa mailu s predmetom výzva na úhradu faktúry by to malo byť tiež dva týždne od doručenia tohto dokumentu
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

no vieme ze ide o podvod a velky, niektory sa nemuseli ani registrovat a musia platit.
Vieme ze majitelia tych firiem su este v inych firmach
Vieme ze server je platny len do buduceho roka
a musime to zmedializovat
a ako si tu niekto vsimol, zmluva nadobuda platnost az ked zaplatime fakturu!!!
takze mne vychadza z toho ze ak nezaplatime fakturu, nic nam nehrozi
0 0
Andrea84 Andrea84

Andrea84 je offline (nepripojený) Andrea84

Ahojte! Aj ja som dnes obdržala faktúru, ale zádrhel je v tom, že ja som si v hneď ten deň poslala emailom odvolanie nakoľko sa mi to zdalo dosť rýchli spôsob. Prišla mi odpoveď, že moja žiados sa rieši. Medzi časom som mala úmrtie v rodine a tak som nato pozabudla. A však dnes poslali faktúru akoby nič. Hladala som telefónny kontakt na Hlaváča aj Adamča a nič ani ..... Tak teraz neviem ako reagovať ked tu čítam vaše poznámky,
Ps: Registrovala som sa 11.9 2009 aj odvolanies om hned poslala v ten deň!!!!!!
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

posli ziadost o zrusenie, je to na 8. stranke ak sa nemylim. a napis na SOI
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

Dobry vecer,

dnes som taktiez dostal fakturu od tejto firmy za www.basne.sk stranku, a povazujem to za velmi nemoralne, posielat ludom za taketo sluzby faktury. Nakolko som neni spokojny, poslal som tuto fakturu s okolnostami advokatovi. od neho som na pocudovanie dostal odpoved nikdy viac neakceptovat VOP bez toho aby som si ich neprecital. Vraj je stranka a zmluva dost dobre prepracovana. Neni su to vraj ziadny zaciatocnici. Nemam absolutne zaujem platit za tieto sluzby, vie mi niekto poradit, ako sa z tohto vsetkeho dostat co najlepsie? od firmy som doteraz na moju ziadost o predcasnom odstupeni ziadnu odpoved nedostal.

dakujem vam vopred za pomoc

Juraj B.
0 0
EJoo EJoo

EJoo je offline (nepripojený) EJoo

Ja sa to pokusim odoslat do markizy popripade jojky, v markize na lamparen
poslem im emailom kopiu VOP, a co si otom myslime, pohli by ste to poslat viaceri, snad by to uverejnili
0 0
mbielik mbielik

mbielik je offline (nepripojený) mbielik

Myslím, že daná spoločnosť (vie, že) nemá "vietor" do plachiet a hrá na skutočnosť, že sa časť "chytených" ľudí v strachu alebo nevedomosti proste zaplatí.

Právne zrejme neobstojí skutočnosť, že som s niekým uzavrel zmluvu pochybným a nepreukázateľným spôsobom prijatia emailu, aj keď som prípadne vyklikol, že súhlasím s ich všobecnými obchodnými podmienkami.

Rovnako tak ja im môžem zaslať email, kde v subjekte napíšem, že ak si otvoria a prečítajú telo mailu, v ktorom im zasielam moje know-kow (nap. že 2+2=4) tak akceptujú moju kúpnu zmluvu s pripojenými mojimi VOP a že za mesiac im vystavím faktúru na 1000 EUR.

Bez mojeho podpisu som s nikým neuzavrel žiadnu kúpnu ani obchodnú zmluvu.

čo vy na to, priatelia ?
0 0
nawaska nawaska

nawaska je offline (nepripojený) nawaska

ahoj, to kde si sa dočítal/a že zmluva nadobúda platnosť až keď sa zaplatí faktúra? lebo v tom maily nič také spomínané nebolo.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

nawaska : je to vo VOP pri definicii :
Užívateľ – fyzická osoba /nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá
uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov,
pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny
služby.


V celej zmluve je rec o uzivatelovi a kedze ten je len ten co zaplatil nikto z nas nieje uzivatelom. bodka.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

btw : nechcem byt paranoidny ale pride mi to ze sa nas tu ktosi na poslednej strane snazi presvedcit o tom ze radsej zaplatme. zeby pani s danej srocky nasli poradu ?
0 0
Terike11 Terike11

Terike11 je offline (nepripojený) Terike11

Myslíš akože mňa?? no haha , keby vieš ako som naštvaná tak by si tak nepísal som tiež obeťov ,jato zatial platit nemienim počkám ako sa to vyrieši . Hovorím len to že sa bojím toho aby som namiesto 60€ nemsuela platit neviem kolko za úroky to je všetko!!
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

ahojte takze poslu faktutu aj tomu ako som ja zaregistroval? som si z nich urobil srandu.

pardon za nadavky,, ale mesto je presov ,smerove cislo je z michaloviec ine, meno je pan Kok.. priezvisko je p. Pi.. a tak...

sak tam nedavate ziadne udaje a mail je kok.pic.kur.@doriti.sk

takze podla mna to je hovadina ako ked sa zaregistrujete na DU a ZU a pride vam domov faktura ze sa mozte zverejnit na CD :-))) ako novy zivnostnik :-)))
s laskou PEto I.

takze mozte hockoho zaregistrovat :-)
0 0
jaja123456 jaja123456

jaja123456 je offline (nepripojený) jaja123456

Ja som sa tiez stala "obetou" (mozno aj vlastne hluposti a lenivosti necitat si VOP - povedzte mi, koho by to napadlo!). Presne to, ako ostatným poškodením - zaplatiť 60 eur na rok dopredu! Skúsim sa skontaktovať s tou firmou alebo pošlem list (i ke)d si myslím, že je to zbytočné). Takýto zdierači vedia veľmi dobre ako vytiahnuť peniažky a žiadne odvolávanie nám nepomôže, len oči pre plač. Som šokovaná, že sú taký ľudia a teraz naozaj si už dávam pozor kde sa registrujem a dám si námahu pohľadať aj v slovníku - ak ide o zahraničnú stránku
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

noo som v tom s vami, cely den mi to pehalo po rozume a bola som nstastne, cele sa mi to hned akosi nezdalo, no rozhodla som sa ze napisem kamaratovi co je v 5 rocniku prava ale este mi nodpisal a zajtra sa este zastavim u nasej pravnicky v skole a som zvedava co mi poradiii ale myslim ze do tych dvoch tyzdnou co mame na splatenie sa takto kauza urcite dako vyriesi.

a ja mam cislo faktury 4403931 takze oklamanych je nas obrovske kvantum a ma napadlo ci mame vlastne rovnake podpisy na danej fakture
0 0
mbielik mbielik

mbielik je offline (nepripojený) mbielik

Ale veď v danej situacii nikde nie je špecifikované, o akú zmluvu ide (kupnu, obchodnu, sprostredkovatelsku...), nikde nie je uvedený jasný predmet zmluvy ani text. Kdesi vo VOP sa spomína len pojem užívateľská zmluva - taký termín nepoznám, pokiaľ nie je vymedzený v zmluve.

A kde je zmluva?

Existujú len VOP, ktore hovoria napr. "Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu básní, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby."

Som užívateľ? Podľa akej zmluvy? Až po zaplatení? Kedy som zaplatil?

Ľudia, nebláznite, veď to nemá racionálny základ.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Doplnim par technickych drobnosti:
Domeny su registrovane cez slovensku firmu WebHouse, s.r.o. takto firma nema s "podvodom" nič.
download-portal.sk (a pravdepodobne aj ostatne domeny) bola zaregistrovana 12.05.2009,, potom dňa 12.08.2009 bola prevedena k inemu registratorovi v NEMECKU!
momentalne domena a aj hosting su na nemeckej IP 188.40.68.110 s nazvom pro-content.eu, vlastni ju firma M&C Office S.R.O. (http://foaf.sk/firmy/175083)

RIPE záznam z doménovej registácie:
person: Elena Vejackova
address: M&C Office S.R.O.
address: Ul. Ludovita Fullu 3
address: 03401 Ruzomberok
address: SLOVAKIA (Slovak Republic)
phone: +421905115911
e-mail: aa8q@gmx.de
nic-hdl: EV109-RIPE
mnt-by: HOS-GUN
source: RIPE # Filtered

a ta pani Elena mas spolocne s kazdou firmou nieco:
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?...SID=0&T=f0&R=1

Naposledy upravil mpca : 03.11.09 at 17:42
0 0
Andrea84 Andrea84

Andrea84 je offline (nepripojený) Andrea84

Dobre ale čo teraz ja som sa zaregitrovala ale v zápetí do hodinky som emailom poslala odvolanie a teraz mi poslali faktúru???????????
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

terike11 : nn , mysel som pana j.benz . dokazy nemam ale aby tvrdil ze kamarat advokat povedal ze je to nepriestrelne ? ta zmluva nieje spravna ani gramaticky a nie este pravne. uz len ta zla definicia na zciatku Uzivatela .
0 0
Podvodjakremen Podvodjakremen

Podvodjakremen je offline (nepripojený) Podvodjakremen

inak zaujímavé je to že nikto z nás nemá žiadnu zmluvu ani jej kópiu po dalsie na zmluvu treba jednoznačný identifikačný udaj ako je r.č. alebo vlastnoručný podpis a ak dobre čítam nikto nič neposkkytol .........je dosť možné že títo páni ryžujú na tých čo tu faktúru naozaj zaplatia alebo už zaplatili .....zaujímavé že táto stránka ma reklamu aj na fb
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

mbielik Pozri príspevok
Ale veď v danej situacii nikde nie je špecifikované, o akú zmluvu ide (kupnu, obchodnu, sprostredkovatelsku...), nikde nie je uvedený jasný predmet zmluvy ani text. Kdesi vo VOP sa spomína len pojem užívateľská zmluva - taký termín nepoznám, pokiaľ nie je vymedzený v zmluve.

A kde je zmluva?

Existujú len VOP, ktore hovoria napr. "Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu básní, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby."

Som užívateľ? Podľa akej zmluvy? Až po zaplatení? Kedy som zaplatil?

Ľudia, nebláznite, veď to nemá racionálny základ.

KOnecne niekto spravny na to zareagoval. Presne. Musis podpisat zmluvu aby VOP mohli byt platne.
priklad orange... zmluva + VOP
banka zmluva + vop
poistovna zmluva + vop.
posrane basne VOP= somarina.. neblaznite.. nachytaju sa iba hlupaci :-)


PEto I.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať