Zavrieť

Porady

Podvod, alebo moja chyba?

Dobry den, potreboval by som poradit ako postupovat v tomto mojom probleme.
28. 9. 2009 som sa kvoli reklamovanej sutazi zaregistroval na stranke basne-portal.sk
Nevsimol som si vsak, ze uplne dolu na stranke a samozrejme malickymi pismenkami bolo napisane, ze suhlasim so vseobecnymi obchodnymi podmienkami a budem platit 5 euro mesacne po cely rok ak neodstupim od zmluvy do dvoch tyzdnov. Dnes mi poslali mailom fakturu na 60 euro, ktore musim zaplatit do 15. 11. 2009, inak mi bude nabiehat urok 1,08% z uctovanej sumy za den oneskorenia.
Samozrejme, ze viem, ze je to moja chyba, ze som necital vseobecne obchodne podmienky pri registracii na stranku, ale absolutne ma nenapadlo, ze ma ist o platenu sluzbu.
Je mozne nejakym sposobom po vyse mesiaci odstupit od zmluvy z nejakeho dovodu? Povedzme, ze obsah webstranky nedosahoval slubovanu kvalitu, alebo ze ide o podvod, alebo ze som bol uvedeny do omylu, alebo tvrdit, ze ten text o plateni tam pred mesiacom nebol, alebo nieco ine.
Na SOIku som napisal podnet, ale predpokladam, ze mi odpisu, ze som si to mal pri registrovani precitat a viac sa mnou zaoberat nebudu.
Konatela som si preklepol cez obchodny register, ma niekolko s.r.o.-ciek s roznou cinnostou a nevzbudzuje doveru.
Budem vdacny za kazdy nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mr-dee Pozri príspevok
    Dobry den, potreboval by som poradit ako postupovat v tomto mojom probleme.
    28. 9. 2009 som sa kvoli reklamovanej sutazi zaregistroval na stranke basne-portal.sk
    Nevsimol som si vsak, ze uplne dolu na stranke a samozrejme malyckymi pismenkami bolo napisane, ze suhlasim s vseobecnymi obchodnymi podmienkami a budem platit 5 euro mesacne po cely rok ak neodstupim od zmluvy do dvoch tyzdnov. Dnes mi poslali mailom fakturu na 60 euro, ktore musim zaplatit do 15. 11. 2009, inak mi bude nabiehat urok 1,08% z uctovanej sumy za den oneskorenia.
    Samozrejme, ze viem, ze je to moja chyba, ze som necital vseobecne obchodne podmienky pri registracii na stranku, ale absolutne ma nenapadlo, ze ma ist o platenu sluzbu.
    Je mozne nejakym sposobom po vyse mesiaci odstupit od zmluvy z nejakeho dovodu? Povedzme, ze obsah webstranky nedosahoval slubovanu kvalitu, alebo ze ide o podvod, alebo ze som bol uvedeny do omylu, alebo tvrdit, ze ten text o plateni tam pred mesiacom nebol, alebo nieco ine.
    Na SOIku som napisal podnet, ale predpokladam, ze mi odpisu, ze som si to mal pri registrovani precitat a viac sa mnou zaoberat nebudu.
    Konatela som si preklepol cez obchodny register, ma niekolko s.r.o.-ciek s roznou cinnostou a nevzbudzuje doveru.
    Budem vdacny za kazdy nazor.
    Už sa to tu v jednej téme rozoberá-tak sa zdá,že tu máme ďalšiu pyramídovú hru...

    Podvod, alebo moja chyba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.