Zavrieť

Porady

Usporiadat
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
nie je problém.

Zázvorníky:
Na 1 dávku cesta potrebujeme:
* 1 kg hladkej múky špeciál 00
* 1 kg práškového cukru
* 8 celých vajec
* 6-7 polievkových zarovnaných lyžíc mletého sušeného zázvoru (dostať kúpiť bežne ako koreninu v potravinách), je to cca -+ 40 g = 2 balíčky po 20 g
* asi 2-3 čajové lyžičky alebo za plný náprstok sódy bikarbóny (nie prášok do pečiva !!!)

Cesto sa musí zamiesiť a povykrajovať deň dopredu. !!!
Takže vymiešaš vajcia s cukrom, múku zmiešaš so sódou bikarbónou a zázvorom. Pridáš k múčnej zmesi vajcovo-cukrovú zmes a všetko poriadne zamiesiš. (Svokor to nerozdeloval a nahádzal všetko naraz do misy a zamiesil, aj tak boli dobré ). Vyvalkáš na pomúčenej doske a povykrajuješ väčšie tvary (od 6-7 cm a viac), najlepšie kvety alebo kruhy, tie sa dajú aj pohárom vykrajovať. Nezabudni vykrojiť aj stred, napríklad náprstkom alebo úzkym pohárikom, s priemerom cca od šírky palca a viac. Ak by si nevykrojila, pri pečení by sa stred velmi vydul a okraje by spadli, to sme mali prvýkrát, také "vesmírne chrasty", tak ich môj muž nazýval, ale aj tak sa všetky pojedli .
Ako vykrajuješ, tak na plech vystlaný suchým papierom na pečenie (dá sa aj bez neho) hore nohami opačne ukladáš. Dobre čítaš, hore nohami. Čo pri vykrajovaní bolo na pomúčenej doske dole, to bude teraz vrchná strana koláčika. Treba zachovať trochu odstup, lebo pečením sa dosť nafúknu.
Volne pri izbovej teplote necháš cez noc "odstáť". Ja mám papiere väčšinou na sušáku na prádlo rozložené.
Na druhý deň vykúriť rúru na strednú teplotu, cca 180 st.C. a na strednej mriežke upečieš v predhratej rúre. Treba sledovať, a ak chytajú ružovú farbu, sú upečené, rýchlo sa totiž už potom môžu spáliť. Vrch by mal byť chrumkavý, akoby taká kôrka. Nechať vychladnúť a odložiť do krabice. Môžeš k nim pridať kúsok kôrky aby zmäkli rýchlejšie. nám vyhovujú chrumkavé
Ved vyskúšaj len s polovičnou dávkou a uvidíš.
Idem ich teraz cez víkend poriešiť, tak možno aj fotečku priložím...
Takže fotečky k zázvorníkom.
Bohužial trošku sa podaktoré "vytvarovali" kadejako, tie sú na posledých 2 foto "k rýchlej konzumácii" čo u nás doma nie je žiaden problém
2010_12_09_0710.jpg  
2010_12_09_0711.jpg  
2010_12_09_0712.jpg  
2010_12_09_0713.jpg  
2010_12_09_0714.jpg  

2010_12_09_0715.jpg  
2010_12_09_0716.jpg  
2010_12_09_0717.jpg  
2010_12_10_0721.jpg  
2010_12_10_0722.jpg  

2010_12_10_0723.jpg  
2010_12_10_0724.jpg  
2010_12_10_0725.jpg  
2010_12_10_0726.jpg  
2010_12_10_0727.jpg  

1/1
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

čokoládovo-rumovo-kokosové guľky.. rumom som nešetrila..
DSC_8764.JPG  
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

a ešte medovníčky.. piekla mrkvinka s mládencom, a dnes spolu zdobili..
DSC_8823.JPG  
8 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Určite nebude chýbať tento slaný cesnakový koláč, ktorý som dnes piekla tiež.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00034.jpg
Zobrazení: 85
Veľkosť:  80.7 KB
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

orechové štangličky.. a to je odo mňa tento rok všetko..
DSC_8786.JPG  
7 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Soňula Pozri príspevok
Neprezradila by si ten starodávny recept na zázvorníky a recept na "kávové rožky" ? Tie zázvorníky by som chcela skúsiť....
nie je problém.

Zázvorníky:
Na 1 dávku cesta potrebujeme:
* 1 kg hladkej múky špeciál 00
* 1 kg práškového cukru
* 8 celých vajec
* 6-7 polievkových zarovnaných lyžíc mletého sušeného zázvoru (dostať kúpiť bežne ako koreninu v potravinách), je to cca -+ 40 g = 2 balíčky po 20 g
* asi 2-3 čajové lyžičky alebo za plný náprstok sódy bikarbóny (nie prášok do pečiva !!!)

Cesto sa musí zamiesiť a povykrajovať deň dopredu. !!!
Takže vymiešaš vajcia s cukrom, múku zmiešaš so sódou bikarbónou a zázvorom. Pridáš k múčnej zmesi vajcovo-cukrovú zmes a všetko poriadne zamiesiš. (Svokor to nerozdeloval a nahádzal všetko naraz do misy a zamiesil, aj tak boli dobré ). Vyvalkáš na pomúčenej doske a povykrajuješ väčšie tvary (od 6-7 cm a viac), najlepšie kvety alebo kruhy, tie sa dajú aj pohárom vykrajovať. Nezabudni vykrojiť aj stred, napríklad náprstkom alebo úzkym pohárikom, s priemerom cca od šírky palca a viac. Ak by si nevykrojila, pri pečení by sa stred velmi vydul a okraje by spadli, to sme mali prvýkrát, také "vesmírne chrasty", tak ich môj muž nazýval, ale aj tak sa všetky pojedli .
Ako vykrajuješ, tak na plech vystlaný suchým papierom na pečenie (dá sa aj bez neho) hore nohami opačne ukladáš. Dobre čítaš, hore nohami. Čo pri vykrajovaní bolo na pomúčenej doske dole, to bude teraz vrchná strana koláčika. Treba zachovať trochu odstup, lebo pečením sa dosť nafúknu.
Volne pri izbovej teplote necháš cez noc "odstáť". Ja mám papiere väčšinou na sušáku na prádlo rozložené.
Na druhý deň vykúriť rúru na strednú teplotu, cca 180 st.C. a na strednej mriežke upečieš v predhratej rúre. Treba sledovať, a ak chytajú ružovú farbu, sú upečené, rýchlo sa totiž už potom môžu spáliť. Vrch by mal byť chrumkavý, akoby taká kôrka. Nechať vychladnúť a odložiť do krabice. Môžeš k nim pridať kúsok kôrky aby zmäkli rýchlejšie. nám vyhovujú chrumkavé
Ved vyskúšaj len s polovičnou dávkou a uvidíš.
Idem ich teraz cez víkend poriešiť, tak možno aj fotečku priložím...
6 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
KOKOSOVÁ ROLÁDA

5 balíkov Marína keksov pomliť, 1 celé vajce, 1-2 PL kakaa, 1 salko.
Všetko spolu vymiešať a vyvaľkať na mikroténovom sáčku, ktorý posypeme práškovým cukrom.

Na to natriť plnku z 20dkg práškového cukru, 20 dkg smetol, 15 dkg kokos.

všetko spolu zvynieme do rolády. z tejto dávky urobíme 2 rolády. odložíme do chladničky. DOBRÚ CHUŤ.
6 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dva druhy som mala piecť ešte dnes..ale hold..budúceho zaťa mama mi poslala dve krabice koláčov..no hádam 15 druhov. Takže mám ušetrenú robotu a dobrý pocit...že nielen budúceho zaťa mám veľmi rada..ale aj jeho mamu, ktorá ma síce v živote nevidela..ale je takáto dobrosrdečná.
Asi zať prezradil, že pečenie nie je práve moja obľúbená činnosť.
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivuliatko
Tento rok nejako nestíham, zatiaľ máme len medovníčky (keby som nemusela opravovať milión slohov, už by som mala aj všeličo iné)... ale dala som si záväzok, že od pondelka budem hovadsky produktívna a do konca týždňa vylepším skóre
Veď máš medovníčkov jak pre jeden regiment. Ale peknučké sú.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

tak sme teda piekli, prvý raz.. linecké kolieska - spájať budeme zajtra, a vanilkové rožteky.. plus uvítacie mafinky..
DSC_8761.JPG  
DSC_8756.JPG  
DSC_8763.JPG  
DSC_8755.JPG  
DSC_8753.JPG  

1/1
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnešné štangličky.
tangličky (2).JPG  
tangličky (3).JPG  
tangličky (1).JPG  
1/1
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

zatiaľ mám linecké koláčiky, vanilkové rožteky, kokosové guľky..
Naposledy upravil Žabinka : 14.12.20 at 22:19
20201214_200903.jpg  
20201213_184903.jpg  
20201214_231726.jpg  
1/1
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

orechové štangličky..
20201215_193201.jpg  
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bnorika Pozri príspevok
Osky! Máš vyskúšané nejakú vianočnú štolu??? Napíšeš nám recept? Ďakujeme
stolu este ziadnu vyskusanu nemam ale chcela by som vyskusat jednu z tej knizky co som si nedavno kupila.potom cez vikend napisem dalsie recepty,lebo teraz tu nemam svoje knizky.
zatial som upiekla vanilkove rozky/5 a pol davky-cca 200kusov,poratam a napisem/,citronove rozky z 2 davok/podla receptu na citronove esicka,prilepila som v inej teme,je ich cca 150ks/ a z 1 davky Milka cokoladove rozky,velmi dobre,tie este upeciem z 2 davok-zatial mam cca 60 ks.
tento rok som sa zamerala na rozteky,ale aj tak su kazde uplne ine.
vanilkove su v cukre a citronove budu mat konceky v bielej citrovej poleve.no a cokoladove su tmave a konceky budu mat v cokolade omocene.
5 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Koňakové zvončeky:
250g polohrubej múky, 1 ČL kypriaceho prášku, štipka soli, 150 g masla, 125 g práš. cukru, 1 vanilka (struk) a 1 vajce, spolu zmiesiť, zabaliť do fólie a nechať asi 1 hodinu odpočívať, vyvaľkať na hrúbku 4 mm - dodržať! - vykrajovať zvončeky a horúce natierať vaječným koňakom a posýpať jemným kryštálovým cukrom.
Karamelové šesťuholníky:
400 g hlad. múky, 120 g práš. cukru, 2 vajcia, 250 g masla 1 vanilkový cukor a 1 karamelový puding - prášok - zmiesiť, odpočinúť 1 hodinu, vyvaľkať na cca 3 mm, vykrojiť a upiecť. Krém: 100 g masla, 1 PL práš. cukru, 1/2 plechovky uvareného Salka na karamel a 200 g mletých vlašských orechov spolu zmiešať.
Nepečené košíčky:
1/2 uvareného Salka, 125 g masla, várová čokoláda, Cera, biela čokoláda. Na dno košíčkov 1 ČL várovej čokolády roztopenej s Cerou, nastriekať krém vymiešaný zo Salka a masla, poliať bielou čokoládou a ozdobiť.
Príjemné pečenie.
5 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
so synčekom sme robili:
2x kokosové guľky, už ich niet
medovníčky
linecké dia
2x klobásové koláčiky - jedny sa už pojedli
jogurtový krémeš
bude aj pre nás, aj pre mojich aj manželových rodičov. Ujde sa aj sestre a švagrinej.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja zacinam az pondelok tymto

5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kokosové ježe....
DSC_8828.JPG  
5 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tak predsa som "piekla" kúpila som Marlenku
6 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

silvestrovské bryndzové koláčiky, aj mini, aj maxi..
DSC_8877.JPG  
DSC_8878.JPG  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať