Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja sa chystám upiecť túto, dám vedieť, ako sa podarila.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=67034
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No a medzi sviatkami možno, ak budú všetci moji chlapi poslúchať, tak karamelové veterníky.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Našla som z predvlaňajška fotku prvej várky vianočného pečiva, sú na nej: Trojaké medovníčky, citrónové kolieska, orechové koláčiky, vanilkové rožky, čokoládové rožky, lepené orechové kvetinky, husárske očká, mandľové koláčiky. V druhej a tretej várke som potom robila hrozienkové koláčiky, orieškové placky, žĺtkové rezy, karamelové oblátky, vínové kolieska, škoricové hviezdičky, bielkový chlebík, nafúknuté medvedie labky a nepečenú kokosovú roládu a orechové guľky. Viem to presne, lebo už roky pečiem na želanie mojej rodiny len tie veci, ktoré im najviac chutia. Všetko robím z dvojitej dávky, len čokoládové rožky a orechové koláčiky z trojitej, tie idú najrýchlejšie.
Vianočné pečivo.jpg  
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Už to začína, zamiesila som na medovníčky.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Taketo recepty mam aj ja a vzdy, ked potrebujem, aby sa kolace a zakusky vydarili, ich pouzivam, pretoze su overene generaciami.
Na vianocne oplatky mam recept,ktory je od mojej prastarej mamy a oplatky kazdemu chutia.
2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ak ma nechytí ošiaľ, tak skoro nič. Dajaké pajgle a linecké kolieska, možno aj orechové rohlíčky a že by aj dobré záhorácke zázvorníky? Na a trochu na spestrenie plnené košíčky.
No a keby som vedel recept mojej mamy na punčáky, ibaže neviem a ona ich robila super šťavnaté.
Naposledy upravil Gapo : 05.12.10 at 11:09
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dostala som sa nahodne k jednemu casopisu,tak prikladam stolu,ktora tu je .vyskusajte a napiste,aka bola.

Drazdanska stola
2 salky hladkej muky
1 kocka masla
1 salka hrozienok
2/3 salky kandizovanej pomarancovej a citronovej kory
1/2salky cukru
1/3 salky vlazneho mlieka
1 zltok
2/3 kocky drozdia
1 PL rumu
1 KL struhanej citronovej kory
stipka soli
stipocka muskatoveho oriesku

-v salke s vlaznym mliekom rozmiesat drozdielyzicu muky a lyzicu cukru,nechat vykysnut
-jednu salku muky preosejeme do misky,pridat cukor,sol,musk.oriesok,hrozienka,koru.
-maslo rozdelime na 5 rovnakych dielov.jeden si odlozime bokom,a ostatne 4 vymiesame s rumom a zltkom-potom to pridame k mucnej zmesi v miske
-vsetko to v miske napokon zalejeme kvaskom v mlieku.
-cesto vypracujeme vareskou,kym sa nezacne lepit,potom pridame ostatnu muku a rukami vymiesime krasne polotuhe cesto.
-prikryt utierkou a na teplejsom mieste nechat nakysnut asi hodinu.
-vykysnute cesto vyvalkame na velkost cca 30x40cm
-kratsie okraje zohneme smerom k stredu,dlhsie okraje prehneme do dvoch tretin z kazdej strany tak,ze sa okraje na strede asi jednou tretinou prekryvaju.
-stolu dame na plech vylozeny papierom,stred stlacime po dlzke hranou dlane a nechame ju este asi 20 minut na teplom mieste kysnut.
-ruru predhriat na 165 stupnov a stolu pecieme cca 50 minut.
-hrozienka ktore sa pripecu oskrabeme,lebo byvaju horke
-potom stolu potrieme viackrat stopenym maslom/to je ten ostatny kusok masla/ a posypeme cukrom.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

este prilepim zopar z noveho cisla Novy cas pre zeny,prave mi doniesla mamina.
tvarohova stola s kandizovanym ovocim

400g polohr.muky
1 prasok do peciva
180g prask.cukru
1 vanilkovy cukor
250g tvarohu
200g masla/margarinu/
2 vajcia
stava a kora z pol citrona
50g hrozienok
150g miesaneho kandizovaneho ovocia
40g sekanych vlasskych orechov
40g lupanych mandli
50g masla na potretie

do misky preosiat muku,prasok do peciva,cukor a vanilku
-pridat tvaroh,maslo,vajcia,citron
-vymiesit vlacne cesto
-don zapracovat horzienka,orechy a ovocie
-na doske vypracujeme z cesta podlahovastu sisku,stred po dlzke stlacime
-piect v rure vyhriatej na 180 stupnov asi 1 hodinu
-este horucu stolu popotierame maslom a posypeme cukrom
Naposledy upravil osky : 06.12.10 at 19:49
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

orechovo medova stola-racio
150g lupanych mandli
100g lieskovcov
1 kocka drozdia
200ml vlazneho mlieka
250g tmavej psenicnej muky/T1050/
350g celozrnnej spaldovej muky
stipka soli
100g hnedeho cukru
2 KL skorice
pol KL mletych klincekov
pol KL mleteho kardamomu
pol KL noveho mleteho korenia
pol KL struhanej pomarancovej kory
po KL struhanej citronovej kory
100g mäkkeho masla
50g medu
2 vajcia
1 zltok

-mandle a lieskovce nasekat na drobno
-drozdie rozmrvit a rozmiesat v 50 ml mlieka
-muky zmiesat s orechmi,cukrom,koreninami a solou,pridat obe kory.
vsetko dame zmiesane do misky ,do stredu vyhlbit jamku a do nej vliat pripraveny kvasok
-zasypat mukou a nechat prikryte asi 15 minut vykysnut
-na okraje muky pokkladieme kusky masla,pridame med,vajcia ,zltok,zvysne mlieko
-vypracujeme hladke cesto,vytvarujeme z neho gulu,dame do misky a prikryte nechame kysnut dalsiu hodinu
-objem sa ma zdvojnasobit
-cesto znova premiesit,vyformovat valcek a stred stlacit do tvaru stolu
-plech vylozime papierom a nan ulozime stolu
-zakrytu nechame este kysnut 15 minut
-potom ju pecieme cca hodinu v rure vyhriatej na 180 stupnov
-hotovu nechat vychladnut a posypat praskovym cukrom
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

terezamaria Pozri príspevok
Verkaz - ja zasa poprosím recept na parížske rožky. Mám 3 recepty a ani jeden sa mi nepáči. Hlavne na ten spodný rožok alebo tyčinku potrebujem iný recept. Krém a čokoládová poleva už problém nie je. Ďakujem.
Až teraz som si otvorila tému, tak ak si si nevybrala tu je môj recept na parížske rožky :
cesto : 5 bielkov, 40 dkg práškový cukor, 25 dkg vlašské orechy
Bielka vyšlaháme nad parou na tuhý sneh. Za stáleho šlahania po lyžičke pridávame cukor. Po odstavení vmiešame orechy. Špricou vytláčame na oblátku tvary rožtekov, ktoré sušíme v mierne teplej rúre 15 alebo 20 minút. Po vychladnutí vyrezávame.
plnka : 5 žĺtkov a jedno celé vajce a 20 dkg kryštálového cukru šlaháme nad parou asi 15 minút. Maslo vymiešame s kakaom a pridáme vychladnutý krém. Plnku vytlačíme na rožteky, necháme zachladnúť a polievame čokoládovou polevou.
Ešte mám aj tento recept ale moji majú radšej tie na oblátke.
30 dkg kryštálový cukor, 15 dkg orechy, 4 bielka a 10 dkg polohrubá múka. Všetko spolu varíme nad vodným kúpeľom. Po vychladnutí z hmoty vytláčame rožky a pečieme v mierne teplej rúre. Ďalej je postup ako v prvom recepte.
Dúfam, že sa ti podaria a hlavne budú chutiť.
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

terezamaria, neviem ti takto dať bodík
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Valčake Pozri príspevok
terezamaria, neviem ti takto dať bodík
Tak ja som aj za dievčatá pridala ale vinom príspevku. Dúfam, že nevadí. Inak to nešlo.
http://www.porada.sk/1587150-post3.html

Inak kardamon je korenina, také zelené oválne asi 1 cm dlhé, na vrchu to má takú šupku. Ja som to kupovala sušené vcelku, aj to bolo také zelené (asi 50g balíček to bol) v špecializovanom obchode s kávou a sypaným čajom v BA v Avione. (tuším Oxalis) Bolo to docela drahé, ale vydrží to velmi dlho, lebo spotreba je fakt minimálna. Je to dosť úzkoprofilový tovar. V bežných hypermarketom ani nehladaj, tam to ani nepoznajú, a ak tak jedine už pomleté ako mletú škoricu. Najlepšie je mlieť doma na kávovom mlynčeku vždy len niekoľko zrniek. Kardamón má údajne povzbudzujúce a afrodiziakálne účinky....som mini štipku pomletého pridávala do hrnčeka s kávou, dostala takú zvláštnu arómu aj chuť. Ale mne chutila a aj mužovi som potajme pridávala.... Treba vyskúšať. Zvyknú ho pridávať v arabských krajinách do kávy, aj preto chutí tak silno.
Naposledy upravil Betina2 : 11.12.10 at 09:15
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

janka51 Pozri príspevok
verkaz, neviem či už si piekla tie parížske rožky, ale tu máš dobrý a jednoduchší recept:
250 g orechy, 200 g práškový cukor, 60 g hladká múka, 1 celé vajíčko a 1 žltok.
Všetko spolu zhniesť, vyváľkať a vykrajovať rožky. Piecť na plechu vyloženým papierom na pečenie pri teplote 130°.
Na plnku ja uvarím 1 salko, maslo vymiešam s vanil. cukrom. a 2 PL prášk. cukrom postupne primiešavam po lyžiciach salko.
vyzerá to celkom jednoduchý recept, musím vyskúšať.
2 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
ja som zdobila medovníky aj niektoré linecké týmto marcipánom, veľmi dobre sa s ním pracuje.
Tento návod som našla v tortách.

Marschmellows fondant na poťahovanie aj ozdoby a kvietky.
Ingrediencie

* 2 lyžice vody
* 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
* za vlašský orech bieleho tuku (cera)
* 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (170g)
* okolo 500-600g práškového cukru

Cukríky si umyjeme z ružového cukru, dáme do misky, pridáme 2lyžice vody, biely tuk a kys. citrónovú a dáme na cca2min do mikrovlnky rozpustiť, (pravidelne po 15sek vyberať a premiešavať). Vmiešame 400g práškového cukru, vyklopíme na pocukrovanú dosku a vmiesime ešte asi 150-200g cukru, aby bola hmota tvárna ale držala tvar. Farbí sa to bežnými potravinárskymi farbami. Pre sýty odtieň odporúčam farbu rozpustiť a pridávať už na začiatku pri rozpúšťaní cukríkov do tých 2 lyžíc vody/ može byt aj aroma/



2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ktovie, ako dlho vydržia tie vínové koláčiky, teda nemyslím, kým sa zjedia.
Dnes som napiekol jednu dávku, tak som zvedavý.
A toto je výsledok
Naposledy upravil Gapo : 17.12.10 at 17:20 Dôvod: doplnok
DSC00588.jpg  
2 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

verkaz Pozri príspevok
Radšej ich niekde schovaj, lebo ak sa začnú vynášať, budeš do Vianoc piecť ešte raz.
Mne začali takto vyjedať vanilkové rožteky. No ale do Vianoc upečiem druhé.
Ja som sa pristihla, ze si vyjedam sama
2 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Zdenka 0705 Pozri príspevok
...a máš nejaký špeciálny a hlavne už odskúšaný receptík na tú čokoládu?
Tak prilož. Ďakujem.
Či špeciálny, neviem. Ale presný recept ti nepoviem, lebo u nás sa nič nerobí podľa receptu. Potrebuješ na ňu:
- ceru (ja robím z dvoch, ale to závisí od toho koľko jej chceš narobiť),
- práškový cukor
- kakao (najlepšie holandské - je tmavšie ako iné),
- káva (mletá zrnková - tak 2- 3 kávové lyžičky ale to tiež závisí od chuti).

Nad parou necháš rozpustiť ceru, pridá do nej práškový cukor. Po vmiešaní cukru by zmes mala mať konzistenciu asi ako teplý puding - ani hustú, ani riedku. Pridáš kakao a kávu. Kým popridávaš ingrediencie, mal by sa ti už cukor úplne rozpustiť a konzistencia by mala byť asi ako klasická rozpustená polevová čokoláda. Pridáš trošku majzény pre lesk. Stačí kávová lyžička. Naleješ do formičiek. Dáš vonku stuhnúť (pri týchto mrazoch ani nie 5 min) a vyklopíš.
Naposledy upravil blazonko : 20.12.10 at 09:38
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pridám recept aj ja, neviem či sa niekde nenachádza. Zatiaľ som ho nevidela a ja ho mám od kamošky.

Ľadové kocky

10 bielkov, 8 PL pr.cukru vyšľahať do peny. Pridať 8 PL hladkej múky, 1 prášok do pečiva a upiecť.

Krém


10 žĺtkov, 1 lit. mlieka, 3 zlaté klasy, 3 PL kryšt.cukru, 3 vanilk.cukry.
Všetko spolu zmiešať, uvariť dohusta a vychladiť.

2 Hery vymiešame-vyšľaháme, rozdelíme na dve časti. Jednu časť pridáme do krému a do druhej časti pridáme 3 PL kakaa.
Na vrch dáme 2 práškové šľahačky. Dáme do chladničky/ najlepšie nechať na plechu / a potom krájame na kocky.
Vyzerá to veľmi krémovo, ale chutí vynikajúco. Také mňam..
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Deganova Pozri príspevok
...Nepečené košíčky:
1/2 uvareného Salka, 125 g masla, várová čokoláda, Cera, biela čokoláda. Na dno košíčkov 1 ČL várovej čokolády roztopenej s Cerou, nastriekať krém vymiešaný zo Salka a masla, poliať bielou čokoládou a ozdobiť...
Podobne som robila domáce Tofifee Čofiffé:
Do najmenších papierových košíčkov na dno trochu čokolády, na to kúsok uvareného Salka (taký veľký, aby sa nedotýkal bokov košíčka a aby ani hore moc netrčal), do Salka zapichnúť lieskovec a celé zaliať čokoládou.

Edit: spomenula som si na správny názov - vymyslela ho pani, ktorá vymyslela aj tento recept: Čofiffé
Naposledy upravil Llívia : 21.12.10 at 08:52
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak ja som na pečenie ľavá, moc to nemusím, ale dvakrát do roka na sviatky teda niečo napečiem. Teraz mám rekord, napiekla som medovníčky, medvedie labky, linecké koláčiky zlepované s lekvárom, iné linecké koláčiky zlepované čokoládovou nátierkou Choco nussa, namáčané do čokolády, orechové kolieska zlepované orechovou plnkou, zázvorníky (ste ma tu navnadili a podarili sa), orechový chlebík 2x. Už idem robiť iba orechové guľky, poliať bielou polevou zázvorníky a poliať karamelovou polevou orechové kolieska. Vianočnú štólu doniesol manžel, niekde dostal.
Tak už len aby to chutilo.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať