Zavrieť

Porady

MRP - Odpočet zálohy

Chcela by som sa poradiť. Chodím sa zaúčať do jednej firmy ale nepáči sa mi že nahrávajú výpisy aj pokladnu až na konci mesiaca. Aj vy to tak robíte niekto? Lebo potom ked budúca kolegyna vystavuje konecnú faktúru s odpočtom zálohy, tak tú úhradu zálohy tam ešte nemá nahranú. A preto to robí takto: Je na zálohe a dá urobiť úhradu ale nedá ju do účt. denníka, aby sa jej dala vytlačiť fa s odpočtom. Konečnú faktúru zaúčtuje ked stojí na konečnej faktúre napr. 311 604 ale urobí tak aj odpočet 324 311 . Ked nahráva výpis na konci mesiaca, teda úhradu zálohy tak stojí na zálohe dá ju uhradiť a zaúčtuje do denníka 221 324. Lenže ja si myslím, že saldo 324 jej zostane nevypárované. Nie? Ako to robíte vy, ked nahrávate výpis na konci mesiaca. Lebo ja si myslím, že odpočet zálohy sa robí vtedy, ked stojím na zálohe a dám vystaviť danový doklad, vtedy sa urobí odpočet. Aj sa mi to v salde vypáruje. Lenže to treba mať výpis nahrávaný priebežne. Nie?
Usporiadat
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Ked som na vyšlých fa, výstupy, tam mi neponúka žiadnu knihu faktúr.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Ked som na vyšlých fa, výstupy, tam mi neponúka žiadnu knihu faktúr.
Akože nie??????
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kniha faktúr - vystupy - zoznam faktur
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Napíš presný postup.Napr. som vo vyšlých faktúrach a ďalej čo vyberieš? Výstupy alebo...?
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Máme rovnaký program? Ja mám po ľavej strane :
Učtovný denník, Faktúry, pohľl, Pomocné knihy, Sklad,
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Máme rovnaký program? Ja mám po ľavej strane :
Učtovný denník, Faktúry, pohľl, Pomocné knihy, Sklad,
Mám MRP PU WIN

Kniha odb.faktur - vystupy (na pravej strane) - zoznam faktur
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

No hurá našla som. Lenže tam ti dáva ozaj len ten zoznam faktúr. Ale daj si ten účtovný denník, výstupy saldokonto nespárovaných položiek. Ak je na účte 324 nula, tak aj saldokonto nespárovaných položiek by malo byť prázdne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
No hurá našla som. Lenže tam ti dáva ozaj len ten zoznam faktúr. Ale daj si ten účtovný denník, výstupy saldokonto nespárovaných položiek. Ak je na účte 324 nula, tak aj saldokonto nespárovaných položiek by malo byť prázdne.
Ak zálohové faktury číslujem iným číselným radom ako ostré, potom mi postačuje aj ten zoznam....
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Ale ved ked pridávaš zálohu tak to čísluje inak.

Inak. Dnes som volala aj do MRP. Tam mi tiež tvrdil ten pán, že ked chcem mať vypárovanú zálohu s konečnou fa tak musím mať nahranú najprv úhradu. Vtedy budem mať aj to saldokonto nespárovaných čistél.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Ale ved ked pridávaš zálohu tak to čísluje inak.

Inak. Dnes som volala aj do MRP. Tam mi tiež tvrdil ten pán, že ked chcem mať vypárovanú zálohu s konečnou fa tak musím mať nahranú najprv úhradu. Vtedy budem mať aj to saldokonto nespárovaných čistél.
No teraz už naozaj strácam trpezlivosť..... Pozdravujem pána programátor, ktorý asi nikdy v živote neúčtoval, a nemá skúsenosti s tým, že čo všetko robí účtovník inak, ako programátor si to predstavil.

Tebou popisovaný spôsob je síce do bodky v súlade so zákonom o účtovníctve, a s postupmi účtovania. Ale... Tieto právne normy sú postavé tak, že si predstavujú ideálne prostredie, keď účtovník nemá nič iné na práci, len s takýmito drobnosťami "serkať" (prepáč za výraz). Ale v skutočnosť je úplne iná, preto si účtovník/čka (vynaliezavý ten človek) sa snaží riešiť situáciu čo najjednoduchšie a najrýchlejšie, samozrejme s minimálnym maximálnym dodržiavaním postupov a zákonov. Konec koncov výsledný efekt je rovnaký, len časový úsek dosiahnutia rovnakého výsledku je trošku odlišný pri tvojom postupe a pri mojom (môj je kratší, a z toho dôvodu zrejme aj efektívnejší).
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 05.11.09 at 17:35
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

OK. Máš pravdu. Ja som len chcela nájsť spôsob, lebo nechcem nútit svoju budúcu kolegynu nahrávať ten výpis častejšie. Ale zároven som chcela aby to saldo vyzeralo tak ako má. Ale asi to fakt nejde. Nehnevaj sa na mňa, prosím.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Nehnevaj sa na mňa, prosím.
Ja sa nehnevám, ba skôr som rád, že chceš vedieť aj takéto "pikošky". Vidím v tom to, že ťa to aj zaujíma, a neberieš to ako mechanickú, monotónnu robotu. Jednoducho chceš vedieť čo robíš, a prečo to tak robíš. A to je dobre.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Vieš, ja som doteraz ešte nerobila v tomto programe, viem čo chcem, aký má byť výsledok, len v tomto programe to bude sa mi zdá veselé. Učím sa v ňom robiť sama a preto sa snažím získavať informácie ako sa dá aj na porade aj priamo v MRP. No ale aj tak mi to nedá a opýtam sa ťa. Ked robíš inventúru, tak mi sme k účtu
324 vzdy príkladali aj zoznam z toho salda. aby bolo vidno, že je všetko vypárované. Ty to asi tak nerobíš.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Vieš, ja som doteraz ešte nerobila v tomto programe, viem čo chcem, aký má byť výsledok, len v tomto programe to bude sa mi zdá veselé. Učím sa v ňom robiť sama a preto sa snažím získavať informácie ako sa dá aj na porade aj priamo v MRP. No ale aj tak mi to nedá a opýtam sa ťa. Ked robíš inventúru, tak mi sme k účtu
324 vzdy príkladali aj zoznam z toho salda. aby bolo vidno, že je všetko vypárované. Ty to asi tak nerobíš.
Našťastie moji klienti nemajú veľa pohybov na 324. Do roka tak max. do 10 pohybov, ktoré sa v priebehu roka aj vypárujú s ostrými faktúrami. A tým pádom, že k 31.12. je stav nulovy tak nepotrebujem urobiť inventúru.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Ďakujem za odpovede. Máš so mnou trpezlivosť. Vážim si to .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Máš so mnou trpezlivosť. Vážim si to .
Tiež patrím do tej skupiny, ktorých táto práca baví. Tak keď zahriznem do nejakej témy, som schopný o tom diskutovať hodiny.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Inak priznám sa ešte nikdy mi neradil čo sa týka účtovníctva chlap.
V kolektíve sme vždy boli samé baby a na pokeci som prvý krát od včera.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
Inak priznám sa ešte nikdy mi neradil čo sa týka účtovníctva chlap.
V kolektíve sme vždy boli samé baby a na pokeci som prvý krát od včera.
Je tu nás viacero chlapov....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať