Zavrieť

Porady

Učtovanie v hospodárskom roku - výhody/nevýhody

Ahoj Poradaci,

mam taky "problem", ze vedenie firmy rozmysla nad prechodom na uctovanie v hospodarskom roku. Mam sa k tomu vyjadrit i ja ako externy uctovnik. Mne sa do toho velmi nechce, hlavne kvoli softveru, v ktorom tuto firmu vediem, lebo nema vychytane muchy pri prechode na hospodarsky rok, ale sefovi musim povedat rozumnejsie argumenty.
Viete mi, prosim, niekto povedat, v com je prechod na hospodarsky rok vyhodny a v com nie. Ide o obchodnu firmu, ktora ma najvyssie trzby najma posledny kvartal v roku a asi to chcu kvoli tomu. Este len budeme mat k tomu poradu a ja sa chcem vyzbrojit argumentami dopredu ... :-)
Dakujem.
Luci
Naposledy upravil Luci : 05.11.09 at 10:59 Dôvod: výstižnejší názov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    O prechode na hospodársky rok by som uvažoval pokiaľ napríklad som majetkovo prepojený na firmy ktoré majú hospodársky rok iný ako kalendárny, prípadne mám sezónny charakter výroby /poľnohospodárstvo v jeseni zasejem v lete zožnem /. Neviem čo tým ale získa bežná obchodná spoločnosť, snáď len pri prechode na hospodársky rok, čo ale u Vás tento rok už je pasé, keď máte najsilnejší posledný štvrťrok.

    Učtovanie v hospodárskom roku - výhody/nevýhody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.