Zavrieť

Porady

Dovolenka

Boli ste už na dovolenke, alebo Vám to DPH a ostatné zákony či práca ešte neumožnili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja som dnes rano uzatvorila DPH aj suhrnny vykaz
    takaaaa som z toho rada, takze planujem opalovaci vikend (samozrejme s nejakym tym poradcom v ruke, kedze zakony nas nutia stale studovat)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nesmiete sa na mňa hnevať, ale ja som DPH odovzdala už 8.7.2004 a súhrnný výkaz asi 2 dni nato. Sme tzv. "nadmeráci", a keďže nám štát dlhuje dosť bubákov, tak ich ostreľujeme tlačivami DPH už začiatkom mesiaca.
    ale teraz dokončujem mzdy, odvody, robím štvrťročnú štatistiku a ešte k tomu súvaha a VZaS pre banku. Ufffff. S dovolenkou to nevidím ružovo, možno (keď sa podarí), tak september alebo október alebo rok 2005.
    Takže sa už teším na víkend, kedy sa budem trošku opaľovať (dúfam, že prácu postíham), ale aby som nedostala úpal, tak tieň mi budú robiť Účtovné súvzťažnosti.
    Pekný deň.

    Kessa je offline (nepripojený) Kessa

    Kessa
    Ja mám už DéPéHáčku chválabohu tiež za sebou, ešte donútiť šéfa, aby mi ju podpísal
    A aj dovolenku som už stihla síce len takú rýchlu dvojtýždňovku, ale aj to pomohlo, aby som sa plná energie opäť vrátila imitovať pracovné nasadenie

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ja som bola na dovolenke tento rok prvý krát a ešte ktomu v zahraničí, a ešte ktomu bez muža a detí iba s kamoškou. Vrele doporučujem. Vždy som bola odporcom aby chodili manželia oddelene na dovolenku, ale na budúci rok, dožijem li, pôjdem zasa, a už mám aj kandidátky, ktoré sa k nám pridajú. Prajem všetkým krásnu dovolenku, kto ju má ešte pred sebou.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Rosemary, obdivujem ťa, pretože ja sa na to chystám už veľmi dlho, ale som sa doposiaľ na to neodhodlala. Potom mám výčitky svedomia a keď ma moji chlapi naštvú tak sa im zase vyhrážam, že pôjdem sama. Dúfam, že to ešte do dôchodku stihnem.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Luckasari
    ja som dnes rano uzatvorila DPH aj suhrnny vykaz
    takaaaa som z toho rada, takze planujem opalovaci vikend (samozrejme s nejakym tym poradcom v ruke, kedze zakony nas nutia stale studovat)
    Viete čo príde po daždi ?

    Pondelok !!!

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Dovolenka bez muža! Minulý rok som mala super dovolenku. Chodila som síce do práce ale: šéf na dovolenke, manžel tiež, deti u babky. Ešte nikdy som si tak neoddýchla.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Ako tak čítam o dovelenke bez muža, ja som asi nejaká pomýlená. Ja by som bez neho a detí asi ani nešla. A keď áno aj tak by som celý čas myslela čo robia. My chodíme stále spolu. Asi je to tým, že sme pracovne vyťažený a aspoň dva krát v roku po dva týždne si užívame spolu - a robotu nechávame doma.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    ANNA možno nie ste s manželom tak dlho napr. ako ja. Tiež sme len cez víkend spolu, manžel cez týždeň mimo Košíc a keď je v Košiciach ja som v Bratislave, ale aj tak už by som išla na dovolenku sama bez nich. Viacej by si ma vážili.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Aňa, my sme vekovo približne rovanké, neodkladaj to. Ja som si tiež nevedela predstaviť, že bez rodiny pôjdem na dovolenku, dokonca som to aj odcudzovala. Ale bolo toho na mňa už veľa a rodina si potrebovala odo mňa oddýchnúť/lebo po tých zmenách v zákonoch som bola dosť protivná/ ale aj ja od nich. Deti mám už dospelé ale neviete si predstaviť ako sme sa na seba tešili.

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Však o to ide. Tiež ma majú plné zuby /aj ja ich/, ale napr. ísť na dovolenku k moru mi vôbec nevychádza (ešte 3 splátky leas.auto). Ale na druhý rok som povedala, že aj keď cigánčatá budú z nebíčka padať tak sa ide k moru. Pretože ja som z toho účtovníctva a hlavne z peňazí úplny cvok. Robíš a peňazí nikde. Preto túžim aj po nejakej stretávke, pretože čo som v Košiciach vydatá 28 rokov, nemám žiadnu priateľku a keď mám trošku voľna, tak sedím pri počítači a čítam zákony.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Zo srdca ti prajem, aby ti to vyšlo, lebo viem o čom to je. Ja som mala tento rok vlastne prvú dovolenku celý týždeň, a že robím už ......dsať rokov/ veľmi dlho/. Vždy bolo niečo prednejšie. V domáctnosti všetko odchádzalo, tri deti na vysokej škole, no až tento rok to vyšlo. Dúfam, že v zdraví dožijem budúceho roka a určite si to zopakujem.No a myslím si , že teraz sa to nosí. Boli tam samé baby, veľmi málo manželských párov.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Ja som predvlani vypravila muža so synom do Tatier (išli celá banda: dvaja dospelí + 5 detí), ja som bola doma, ale hoci som chodila do práce, pre mňa to bol tiež odpočinok - nebolo treba variť, v kľude som si upratala, knižku prečítala, spinkala koľko chcela, ba aj s kamoškami na dámsku jazdu sa našiel čas...
    Tak si začínam myslieť, že pár dní oddelene snáď neuškodí :p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.