Zavrieť

Porady

teplomer - ortuťový vs. digitálny

ahoj, narazila som na problém:
dcéra je chorá, najskôr si odmerala teplotu digitálnym teplomer,om, nameralo jej 37,7 a hneď sme merali ortuťovým a výsledok bol 38,2.
Takže ako to vlastne je s tými teplomermi, ktorému máme veriť?
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ja sa priznam, ze mna zrusenie ortutovych teplomerov velmi zarmutilo, lebo s meranim teplaty digitalnym teplomerom som vzdy mala problemy. Stalo sa, ze mi nenameral ziadnu teplotu.

Ja doverujem rozhodne ortutovemu.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

My máme tiež problém s novým digitálnym teplomerom, zdá sa mi, že ukazuje nižšiu teplotu. V lekárni mi povedali, že ak to nie je rýchlobežka, tak merať treba asi 5 min. My sme ho doteraz vždy vybrali, keď zapípal... ale on vtedy vraj len začína merať.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja osobne viac verím ortuťovému teplomeru a aj ho používam.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Blankake Pozri príspevok
My máme tiež problém s novým digitálnym teplomerom, zdá sa mi, že ukazuje nižšiu teplotu. V lekárni mi povedali, že ak to nie je rýchlobežka, tak merať treba asi 5 min. My sme ho doteraz vždy vybrali, keď zapípal... ale on vtedy vraj len začína merať.
My tiez, lebo to tak ma napisane v navode.
Ale aj po merani do 5 minut /som sa docitala na internete, ze sa ma dlhsie ako do 1. pipnutia/ su vysledky nepresne. rozhodne odlisne od ortutovych.

Snad tie moderne - do ucha su presnejsie, neviem.
Naposledy upravil ivka70 : 09.11.09 at 17:48
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

ivka70 Pozri príspevok
My tiez, lebo to tak ma napisane v navode.
Ale aj po merani do 5 minut /som sa docitala na internete, ze sa ma dlhsie ako do 1. piputia/ su vysledky nepresne. rozhodne odlisne od ortutovych.

Snad tie moderne - do ucha su presnejsie, neviem.
No EÚ zase pre nás vymyslela niečo "užitočné"...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
podľa toho kde si merala tú teplotu a určite by som verila ortuťovému teplomeru ako digitálnemu na baterky..tie nikdy neukazujú správne!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ivka70 Pozri príspevok
My tiez, lebo to tak ma napisane v navode.
Ale aj po merani do 5 minut /som sa docitala na internete, ze sa ma dlhsie ako do 1. pipnutia/ su vysledky nepresne. rozhodne odlisne od ortutovych.

Snad tie moderne - do ucha su presnejsie, neviem.
Do ucha? Taký treba do ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT Pozri príspevok
ahoj, narazila som na problém:
dcéra je chorá, najskôr si odmerala teplotu digitálnym teplomer,om, nameralo jej 37,7 a hneď sme merali ortuťovým a výsledok bol 38,2.
Takže ako to vlastne je s tými teplomermi, ktorému máme veriť?
Môžeš veriť aj obom. Treba si uvedomiť, že medzi 37,7 a 38,2 je rozdiel len pol teplotného stupňa, čo je malá odchýlka. Medi tými meraniami sa mohla teplota pokožky na mieste merania aj zvýšiť o ten pol stupeň, takže mohli merať správne oba.

Ak by aj niektorý mal odchýlku napr. 0,2 st. C, tak potom rozdiel teploty kože medzi dvomi meraniami bol 0,3 st. C.

Ak chceš zistiť, či tie teplomery merajú rovnako, daj si do pohára teplú vodu (niečo medzi 36 - 40 st. C) a odmeraj v strede oboma teplomermi naraz. To bude objektívne zistenie rozdielu.

Nezatracoval by som takto á priori tie digitálne.

A nakoniec - oba teplomery ti dali rovnakú informáciu - osoba je chorá, lebo má zvýšenú teplotu. To, či má niekto 37,7 alebo 38,2 je už jedno, tak či tak nasadíš Paralen a horúci čaj.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Chobot Pozri príspevok
Môžeš veriť aj obom. Treba si uvedomiť, že medzi 37,7 a 38,2 je rozdiel len pol teplotného stupňa, čo je malá odchýlka. Medi tými meraniami sa mohla teplota pokožky na mieste merania aj zvýšiť o ten pol stupeň, takže mohli merať správne oba.

Ak by aj niektorý mal odchýlku napr. 0,2 st. C, tak potom rozdiel teploty kože medzi dvomi meraniami bol 0,3 st. C.

Ak chceš zistiť, či tie teplomery merajú rovnako, daj si do pohára teplú vodu (niečo medzi 36 - 40 st. C) a odmeraj v strede oboma teplomermi naraz. To bude objektívne zistenie rozdielu. To je super nápad

Nezatracoval by som takto á priori tie digitálne.

A nakoniec - oba teplomery ti dali rovnakú informáciu - osoba je chorá, lebo má zvýšenú teplotu. To, či má niekto 37,7 alebo 38,2 je už jedno, tak či tak nasadíš Paralen a horúci čaj.
Teplota do 38 °C u detí by sa nemala zbytočne znižovať antipyretikami, takže preto je dôležité vedieť pomerne presnú teplotu.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Chobot Pozri príspevok
A nakoniec - oba teplomery ti dali rovnakú informáciu - osoba je chorá, lebo má zvýšenú teplotu. To, či má niekto 37,7 alebo 38,2 je už jedno, tak či tak nasadíš Paralen a horúci čaj.
to je síce pekné, že viem, že je chorá, ale dcéra má problémy so srdiečkom, takže musím sledovať či má teplotu cez 38 alebo nie ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT Pozri príspevok
to je síce pekné, že viem, že je chorá, ale dcéra má problémy so srdiečkom, takže musím sledovať či má teplotu cez 38 alebo nie ...
Aj keby si merala 3 merania za sebou tým istým teplomerom dostaneš 3 rôzne údaje. Tiež keď meriavame dcére teplotu tak sa z toho nevieme vysomáriť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tak mi to nedalo a urobil som pár pokusných meraní, ako sú teplomery presné. Meral som súčasne s ortuťovým, digitálnym a infračerveným ustálenú teplotu vody. Tu sú namerané hodnoty:

Naposledy upravil Chobot : 18.11.09 at 10:55
merania.JPG  
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Chobot Pozri príspevok
Tak mi to nedalo a urobil som pár pokusných meraní, ako sú teplomery presné. Meral som súčasne s ortuťovým, digitálnym a infračerveným ustálenú teplotu vody. Tu sú namerané hodnoty:
nemáš tam také veľké rozdiely medzi ortuťovým a digitálnym, neviem, ja som mala tie rozdiely o dosť väčšie - pri meraní teploty u dcéry.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT Pozri príspevok
nemáš tam také veľké rozdiely medzi ortuťovým a digitálnym, neviem, ja som mala tie rozdiely o dosť väčšie - pri meraní teploty u dcéry.
Z testu aspoň viem, že digitálny (asi) meria o niečo viac, keďže hodnoty ortuťového a IR sú veľmi podobné. Podľa toho sa aj prispôsobím, odpočítam cca 0,3 st.C.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Chobot Pozri príspevok
Z testu aspoň viem, že digitálny (asi) meria o niečo viac, keďže hodnoty ortuťového a IR sú veľmi podobné. Podľa toho sa aj prispôsobím, odpočítam cca 0,3 st.C.
možno aj viac, u nás to bolo až 0,5 st.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chobot Pozri príspevok
Tak mi to nedalo a urobil som pár pokusných meraní, ako sú teplomery presné. Meral som súčasne s ortuťovým, digitálnym a infračerveným ustálenú teplotu vody. Tu sú namerané hodnoty:

Neviem ako vam, ale mne sa ziadne hodnoty v Chobotovom prispevku nezobrazuju, prispevok konci: Tu sú namerané hodnoty:
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misomiso Pozri príspevok
Neviem ako vam, ale mne sa ziadne hodnoty v Chobotovom prispevku nezobrazuju, prispevok konci: Tu sú namerané hodnoty:
Už by to malo byť OK... bol tam zlý odkaz na obrázok.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mne sa príloha zobrazila hneď z prvého príspevku ...
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Nám ortuťový meria o 0,3 viac ako digitálny, a podľa pocitu, skôr verím ortuťovému.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som sa pýtala lekárky a tá mi povedala, že jednoznačne ortuťový teplomer meria správne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať