Zavrieť

Porady

Zmluva na prenájom hnutelnej veci

Dobrý večer,

potrebovali by sme skutočne poradiť ohľadom prenájmu hnuteľnej veci. Podnikateľ FO má prístroj, ktorý spláca na leasing a chcel by ho prenajať druhé podnikateľovi FO, podľa akého zákona by sme sa mali riadiť.
Bola by som veľmi povďačná za akúkoľvek pomoc, pretože takúto zmluvu som nerobila a neviem vôbec ako postupovať.
Ak by mal niekto podobnú zmluva na prenájom hnut. veci bola by som rada, keby mi ju poslal - pre inšpiráciu ako by mala predbežne vyzerať.

Vopred moc ďakujem a dúfam, že sa nájde niekto kto poradí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Predmet leasingu sa ďalej nesmie prenajímať, pokiaľ s tým nesúhlasí leasingová spoločnosť. Malo by to byť vo všeobecných podmienkach alebo v zmluve, ktorú máte uzatvorenú s leasingovou spoločnosťou.

    outy48 je offline (nepripojený) outy48

    outy48
    A podľa ktorého zákona sa mám riadiť pri zostave zmluvy na prenájom hnuteľnej veci???

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ako môže prenajímať niečo,čo nie je jeho vlastníctvom?A bez súhlasu vlastníka?
    Nájomnú zmluvu rieši Občiansky zákonník od § 663.

    outy48 je offline (nepripojený) outy48

    outy48
    Neviem, či je možné prenajímať niečo ďalej ak nie ste vlastníkm tej veci. Kontaktovala som už leasingovú spoločnosť, aby sa vyjadrili, či mi to povolia. Jeden môj známy má v prenájme obchodné priestory a tie prenajíma ďalej - tvrdil mi, že je to možné, tak som myslela, že by to mohlo byť aj v prípade hnuteľnej veci.
    Ak by mal nietko s tým skúsenosti bola by som rada, keby sa s nimi podelil.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak má súhlas od prenajímateľa,tak môže ďaľej prenajímať,ale zase len so súhlasom,čo je dohodnuté v nájomnej zmluve.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    V lízingových zmluvách zvykne byť klauzula, že nájomca nesmie dať predmet nájmu po podnájmu inej osobe bez súhlasu lízingovej firmy, (prípadne niečo podobné).

    Zmluva na prenájom hnutelnej veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.