Zavrieť

Porady

"Nastavenie" mzdy a nezdaniteľný základ dane

Hi,

som tu nová a nie je mi celkom jasné, ako si mám ako jednoosobová sro "nastaviť" mzdu pre seba ako zamestnanca, keďže je nejaká nezdaniteľná suma (7328 Sk), ale zas minimálny vymeriavací základ na výpočet odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne (zamestnávateľ + zamestnanec). Okrem toho, do vymeriavacieho základu sa nezapočítava náhrada za pracovnú pohotovosť. Znamená to teda, že ak by som ako zamestnanec dostala náhradu za pracovnú pohotovosť vo výške xxx Sk, tak ako zamestnanec odvediem len daň z príjmu, zamestnávateľ si túto náhradu dá do nákladov (mzdových?), žiadne odvody neodvedie ani zamestnávateľ ani zamestnanec a na účely tvorby sociálneho fondu sa bude započítavať aj táto náhrada?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Optimum je mzda = minimálna mzda, cez náhradu za prac.pohotovosť alebo životné a pracovné jubileum suma cca 20000 Sk.

    Prevzaté z mojej knihy (kde sa dočítate prečo práve takto), viď nižšie podpis.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Jozef Mihál
    Optimum je mzda = minimálna mzda, cez náhradu za prac.pohotovosť alebo životné a pracovné jubileum suma cca 20000 Sk.

    Prevzaté z mojej knihy (kde sa dočítate prečo práve takto), viď nižšie podpis.
    Môžte prosím uviesť názov knihy ? Nikde som to nenašiel.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ajobs
    Môžte prosím uviesť názov knihy ? Nikde som to nenašiel.
    Hlavou krútiaci začudovaný smajlík...,
    kliknite na predposledný link v mojom podpise...

    "Nastavenie" mzdy a nezdaniteľný základ dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.