Zavrieť

Porady

Čo mám robiť?

Dobrý večer, prosím Vás pekne, vie mi niekto poradiť, čo mám robiť? Budem teraz vyzerať ako blbec, ale naozaj sme si s manželom mysleli, že je všetko OK. Je to na dlhokánske vysvetľovanie, ale skúsim stručne opísať náš problém:
Od jednej dražobnej spoločnosti sme si na základe telefonických rozhovorov odkúpili 1-izbový byt (mal to vraj byť byt po neplatičovi). Peniaze sme zasielali prevodom z účtu na účet. Videli sme predbežnú kúpnu zmluvu, ktorá podľa nás až na drobné nedostatky vyzerala OK (podotýkam, obhliadka bytu sa zo súkromných problémov toho pána, s ktorým sme komunikovali, nekonala). Stále nás však uisťoval, že je všetko v poriadku. Po zaplatení poslednej platby nás mala kontaktovať istá pani, ktorá nám túto KZ mala priniesť podpísať. Od toho dňa sa však tomu pánovi nemôžem dovolať, ani on ma nekontaktoval, ani tá poverená pani.
Neviem teraz, ako postupovať ďalej...
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na základe čoho ste poslali peniaze na účet? Iba na základe telefonátu? Ani ste byt nevideli, ani s ste nemali podpísanú "nejakú" zmluvu?

Dosť málo informácií si dala...
Lebo z toho, čo si napísala mi to pripadá, že ste niekomu naleteli...
Máte ako dokázať, za čo a komu ste peniaze poslali?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

To už napadlo aj nás, len sa z toho nevieme vymotať. Včera som bola v banke požiadať o "pomoc pri sprostredkovaní kontaktu s príjemcom platieb, realizovaných z môjho účtu" (takto to nazvali v banke).
A naozaj sme peniaze poslali len na základe mailov, fotiek, sms a telefonátov. Viem, je to čudné, ale my sme len obyčajní ľudia a ten pán nás milionkrát do telefónu ubezpečil, že je to v poriadku. Odcitoval mi nejaké zákony alebo čo to bolo. A sme ten byt tak súrne potrebovali...
No a s tým dokazovaním... Mám mail s fotkami z firemnej mailovej adresy, mám mail s prihlasovcím formulárom, mám mail s tou kúpnou zmluvou, zopár sms a dve telefónne čísla, na ktoré sa od minulého štvrtku ale nedá dovolať. Takže tak.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

cupina Pozri príspevok
To už napadlo aj nás, len sa z toho nevieme vymotať. Včera som bola v banke požiadať o "pomoc pri sprostredkovaní kontaktu s príjemcom platieb, realizovaných z môjho účtu" (takto to nazvali v banke).
A naozaj sme peniaze poslali len na základe mailov, fotiek, sms a telefonátov. Viem, je to čudné, ale my sme len obyčajní ľudia a ten pán nás milionkrát do telefónu ubezpečil, že je to v poriadku. Odcitoval mi nejaké zákony alebo čo to bolo. A sme ten byt tak súrne potrebovali...
No a s tým dokazovaním... Mám mail s fotkami z firemnej mailovej adresy, mám mail s prihlasovcím formulárom, mám mail s tou kúpnou zmluvou, zopár sms a dve telefónne čísla, na ktoré sa od minulého štvrtku ale nedá dovolať. Takže tak.
Podľa mňa podať na políciu trestné oznámenie pre podvod, oni si môžu zistiť komu napríklad patria telefónne čísla, neodkladala by som to
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cupina Pozri príspevok
To už napadlo aj nás, len sa z toho nevieme vymotať. Včera som bola v banke požiadať o "pomoc pri sprostredkovaní kontaktu s príjemcom platieb, realizovaných z môjho účtu" (takto to nazvali v banke).
A naozaj sme peniaze poslali len na základe mailov, fotiek, sms a telefonátov. Viem, je to čudné, ale my sme len obyčajní ľudia a ten pán nás milionkrát do telefónu ubezpečil, že je to v poriadku. Odcitoval mi nejaké zákony alebo čo to bolo. A sme ten byt tak súrne potrebovali...
No a s tým dokazovaním... Mám mail s fotkami z firemnej mailovej adresy, mám mail s prihlasovcím formulárom, mám mail s tou kúpnou zmluvou, zopár sms a dve telefónne čísla, na ktoré sa od minulého štvrtku ale nedá dovolať. Takže tak.
Neviem,čo na to povedia právnici-odborníci,ale podľa mňa sa mailová komunikácia nebude považovať za dokaz-predpokladám, že mailovú korešpondenciu "vybavovali" niekde z netovej kaviarne a určite nie zo svojho pc-bude sa to veľmi ťažko dokazovať...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

babi2 Pozri príspevok
Podľa mňa podať na políciu trestné oznámenie pre podvod, oni si môžu zistiť komu napríklad patria telefónne čísla, neodkladala by som to
súhlasím ale pochybujem že by to bolo nejaké telefonne číslo na paušál a na pravé meno- to bude asi z nejakej sim karty kúpenej v hypermarkete
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Stanislav 1975 Pozri príspevok
súhlasím ale pochybujem že by to bolo nejaké telefonne číslo na paušál a na pravé meno- to bude asi z nejakej sim karty kúpenej v hypermarkete
To mi nenapadlo, ale ešte je tam aj číslo účtu v banke
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

babi2 Pozri príspevok
To mi nenapadlo, ale ešte je tam aj číslo účtu v banke
založeného na osobu nejakého bezdomovca,ktorý dostal za to "na pivo",tak sa to dnes robí...
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Stanislav 1975 Pozri príspevok
založeného na osobu nejakého bezdomovca,ktorý dostal za to "na pivo",tak sa to dnes robí...
no a mame po " dokazovani"
sms zo sim karty, mail z nejakej adresy, ani jedno z toho nie je relevantny dokaz, neuznavaju to
velmi tazko sa riesia aj "vyhrazajuce " sa sms, ktore niekto posiela z pausalu, tym sa nikomu nehcce zaoberat
ucet na " kona"
skusit podat trestne oznamenie, ale vysledok neurcity a je otazka za ake dlhe obdobie
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marina8 Pozri príspevok
no a mame po " dokazovani"
sms zo sim karty, mail z nejakej adresy, ani jedno z toho nie je relevantny dokaz, neuznavaju to
velmi tazko sa riesia aj "vyhrazajuce " sa sms, ktore niekto posiela z pausalu, tym sa nikomu nehcce zaoberat
ucet na " kona"
skusit podat trestne oznamenie, ale vysledok neurcity a je otazka za ake dlhe obdobie
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...
Zvláštne ....????
Ani nie ..!!!!!!!

Hodnotenie si napísal sám zadávateľ ....
....Budem teraz vyzerať ako blbec...
a ja s ním súhlasím , akurát ten budúci čas by som zmenil na čas prítomný ....

P.S.:
Zadávateľ určite prepáči moju úprimnosť ...
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Stanislav 1975 Pozri príspevok
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...
ved o to ide, ze trestne oznamenie treba skusit podat, na tom clovek nic nestrati, len by som v tomto pripade ratala s najhorsou alternativou
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

Stanislav 1975 Pozri príspevok
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...
Ja viem, znie to čudne, ale naozaj to zo začiatku vyzeralo maximálne dôveryhodne. Ten byt sme mali zopárkrát ísť aj pozrieť, ale prvýkrát vraj nemal čas notár, potom tomu pánovi, čo som s ním komunikovala, zomrel svokor a nakoniec mu zo stresov manželka dostala infarkt. No a teraz ten infarkt hrozí mne.
Nebudem rozpisovať sumy, ale prvá platba mala byť finančná zábezpeka na byt. Tak to vraj v klasickej dražobnej spoločnosti funguje. Druhú platbu od nás žiadal notár na vytvorenie dokumentu o odkúpnom práve nehnuteľnosti, ak som dobre pochopila. Strašne veľa pokecu okolo toho bolo. Potom si vraj správca nehnuteľnosti, nejaký doktror, vyžiadal ďalšie peniažky, aby sme o byt neprišli. Poslali mi na mail prihlasovací formulár a návrh kúpnej zmluvy (zrejme aby ma ukľudnili). No a nakoniec ma mala kontaktovať istá pani, ktorá mi mala túto zmluvu priniesť podpísať. Takže tak. Teraz už viem, že sme naleteli, ale viete, ono to naozaj vyzeralo byť všetko v poriadku.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ako to v klasickej drazobnej spolocnosti chodi si mozes pozriet na stranke Notarskej komory v casti ,, Dobrovolne drazby,, ,ale tak ako si opisala ty to chodi u podvodnikoch. Zaujimave je, ze sa do toho podvodu zapojil notar, ktory mal byt prvy strazca prava medzi tym co predava a tym co kupuje. Keby ste drazili byt na drazbe tak priklepom by ste sa stali vlastnikmi bytu a o tom vsetkom by napisal notar z drazby zapisnicu, ktora by bola podkladom pre kataster na zapis vlastnickeho prava zaznamom v prospech vas, samozrejme po zaplateni vydrazenej sumy za nehnutelnost.
Vyzera to tak, ze drazobna spolocnost bola falosna, notar bol falosny atd., cize vysledok bol podvod.
Mali by ste podat tresne oznamenie aspon na neznameho pachatela v opisanej veci, minimalne na drazobnu spolocnost a notara pokial je to realna firma zapisana v OR a notar zijuca fyzicka osoba.

Kupovat byt iba na zaklade telefonatov a mailov, nevidiet nic a dopredu posielat peniaze na nezname ucty takych klientov podvodnici miluju, hlavne ich peniaze. Niet vam co zavidiet iba sa na vasom priklade poucit ako sa da prist o financie.
Naposledy upravil jarecko : 12.11.09 at 05:28
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

neviem kedy prebehli tieto transakcie ale nebola by moznost do banky zadat reklamaciu tychto platieb? trebars aj spravit riadne bububu v banke a tak...
poznam pripad ze VUB banka na zaklade reklamacie vybavila vratenie platieb z absolutne cudzich uctov v inych bankach... a bez pricinenia majitelov dotknutych uctov... samozrejme pokial na tychto dotknutych uctoch bol nejaky zostatok...
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

magnum Pozri príspevok
neviem kedy prebehli tieto transakcie ale nebola by moznost do banky zadat reklamaciu tychto platieb? trebars aj spravit riadne bububu v banke a tak...
poznam pripad ze VUB banka na zaklade reklamacie vybavila vratenie platieb z absolutne cudzich uctov v inych bankach... a bez pricinenia majitelov dotknutych uctov... samozrejme pokial na tychto dotknutych uctoch bol nejaky zostatok...
V banke som bola, ale tam mi povedali, že bohužiaľ, nakoľko nešlo o chybu banky (napríklad v preklepe čísla účtu), môžu oni iba sprostredkovať nejakú žiadosť na majiteľa účtu, aby sa mi ozval na môj telefón. A vraj mám čakať, či sa tak stane. No lenže ja čakať nevládzem. Ja viem, bola to naša chyba, ale teraz mi nepomôže hádzať si blato na hlavu. Mám malé dieťa a to ma nedokáže ratovať, keď sa zosypem...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cupina Pozri príspevok
Ja viem, znie to čudne, ale naozaj to zo začiatku vyzeralo maximálne dôveryhodne. Ten byt sme mali zopárkrát ísť aj pozrieť, ale prvýkrát vraj nemal čas notár, potom tomu pánovi, čo som s ním komunikovala, zomrel svokor a nakoniec mu zo stresov manželka dostala infarkt. No a teraz ten infarkt hrozí mne.
Nebudem rozpisovať sumy, ale prvá platba mala byť finančná zábezpeka na byt. Tak to vraj v klasickej dražobnej spoločnosti funguje. Druhú platbu od nás žiadal notár na vytvorenie dokumentu o odkúpnom práve nehnuteľnosti, ak som dobre pochopila. Strašne veľa pokecu okolo toho bolo. Potom si vraj správca nehnuteľnosti, nejaký doktror, vyžiadal ďalšie peniažky, aby sme o byt neprišli. Poslali mi na mail prihlasovací formulár a návrh kúpnej zmluvy (zrejme aby ma ukľudnili). No a nakoniec ma mala kontaktovať istá pani, ktorá mi mala túto zmluvu priniesť podpísať. Takže tak. Teraz už viem, že sme naleteli, ale viete, ono to naozaj vyzeralo byť všetko v poriadku.
cupina, nepíšeš Ty scénar na divadelnú hru? Nechceš priebežnú recenziu?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Danila Pozri príspevok
cupina, nepíšeš Ty scénar na divadelnú hru? Nechceš priebežnú recenziu?
asi nie Dani, to by bola naozaj braková divadelná hra, tomuto by v divadle a ani v telke nikto neuveril. To sa môže stať iba naozaj...

Veľmi vás ľutujem, hlavne keď si predstavím beznádejnosť situácie. Keďže máš malé dieťatko, okamžite sa chyť iniciatívy a hneď začni veci riešiť. Choď na políciu podať trestné oznámenie. Skús kontaktovať niektorú z našich televízií, ich investigatívny reportéri niekedy vedia vypátrať viac, ako policajti. Ak sa nebude dať, najmi si detektíva, ktorý aspoň vypátra totožnosť dotyčných osôb. (teda ak tá finančná čiastka je tak zaujímavá, že si ochotná kvôli nej ešte nejaké peniaze obetovať). Skrátka urob čokoľvek, aby si ich čím skôr našla, pretože každým dňom stopa chladne (keď sme sem už zahrnuli aj literatúru) a čím viac času uplynie, tým ťažšie sa budú veci posúvať dopredu.
Držím palce, určite daj vedieť, čo si vymyslela a čo si podnikla, ako pokračujete.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cupina Pozri príspevok
V banke som bola, ale tam mi povedali, že bohužiaľ, nakoľko nešlo o chybu banky (napríklad v preklepe čísla účtu), môžu oni iba sprostredkovať nejakú žiadosť na majiteľa účtu, aby sa mi ozval na môj telefón. A vraj mám čakať, či sa tak stane. No lenže ja čakať nevládzem. Ja viem, bola to naša chyba, ale teraz mi nepomôže hádzať si blato na hlavu. Mám malé dieťa a to ma nedokáže ratovať, keď sa zosypem...
Cupina, drž sa, nie aby si sa zosypala...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Iba ma napadlo...boli ste odvtedy pozrieť ten byt, či je vlastne voľný,či v ňom niekto náhodou nebýva, alebo či vlastne existuje ? Prípadne sa popýtať susedov , či niečo nevedia. Alebo behnúť na kataster, kde by Vám vedeli môžno niečo povedať-či je na byte plomba, alebo ako to je s tým bytom...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Na policiu treba ist. Uz len preto,ze je mozne ze nie ste jedini. Ini maju mozno ine info o podvodnikoch a ked sa to da dokopy tak ich skor najdu. Kazdy raz spravi chybu. A tu tv? Neviem. Dobry napad to je akurat sa pripravte na uskrnky lebo tento scenar je fakt nanajvys komicky. Vela stastia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať