Zavrieť

Porady

Stretavanie dietata s otcom

Dobry den, chcem sa opytat niekoho skuseneho kto mi poradi pokial mam urcene stretavanie sudom kedy sa moze otec mojho synceka s nim stretavat musi mi dat vediet vopred ze nepride ? ked sa nechce prist ? je to stanovene tak ze sa mame vopred dohodnut na mieste kde to bude, a kolko predtym mi musi zavolat ? a este jedna otazocka moze potom na sude tvrdit ze na stretnuti bol aj ked nebol ? postacia sudu vypisy z mobilneho telefonu ?
a dalsia otazka ked je otec kedykolvek pripraveny ist na krvnu skusku na pritomnost drog a ja by som mala podozrenie ze neprisiel na stretnutie prave preto ako sa mam zachovat ? mozem zavolat policiu ku nemu domov nech mu spravia krvnu skusku ? poradte prosiiim dakujem
este ma napadlo moze sa potom neskor vyhovorit na to ze bol chory pokial by nechodil castejsie
Usporiadat
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

nikoho nemozte donutit stretavat sa s dietatom.nemusi oznamovat,ze nepride.to je vec charakteru.ak mate podozrenie,ze prisiel pod vplyvom drog,alebo alkoholu,a nechce odist po dobrotky,treba zavolat policiu na mieste a oznamit,ze vas ohrozuje.dieta ste povinna pripravit na stretnutie riadne v case kedy to urcil sud,mimo terminu je to len na vas.ak viete,ze otec dietata droguje.treba to oznamit na socialke a poziadat na sude o obmedzenie styku dietata,kym sa pomery neupravia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

dakujem jana ja som to oznamila ale on povedal ze je to len prilezitostne a ze je kedykolvek pripraveny ist na krvnu skusku .. a mozem ja poslat k nim ked to je tam napisane v tom co sudca diktuje mozem poslat policiu aby tu skusku urobili ? .. stretavanie neobmedzili aj napriek tomu ze mal napadnutie verejneho cinitela, problemy s drogami - odcudzil majetok spolocnosti v ktorej pracoval a vsetko sa mu prepieklo
je v podmienke na rok ma zadrzany vodicak .. ale to niak sud nebral do uvahy tak ja uz neviem
a este ma napadlo ze ked sa neozve mozem to neskor pouzit proti nemu ze ani nedal vediet ci pride ?
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

nizuva Pozri príspevok
dakujem jana ja som to oznamila ale on povedal ze je to len prilezitostne a ze je kedykolvek pripraveny ist na krvnu skusku .. a mozem ja poslat k nim ked to je tam napisane v tom co sudca diktuje mozem poslat policiu aby tu skusku urobili ? .. stretavanie neobmedzili aj napriek tomu ze mal napadnutie verejneho cinitela, problemy s drogami - odcudzil majetok spolocnosti v ktorej pracoval a vsetko sa mu prepieklo
je v podmienke na rok ma zadrzany vodicak .. ale to niak sud nebral do uvahy tak ja uz neviem
a este ma napadlo ze ked sa neozve mozem to neskor pouzit proti nemu ze ani nedal vediet ci pride ?
...všetci závisláci tvrdia, že závislí nie sú. Sú maximálne odhodlaní ísť na odbery, skúšky ....rečami. Keď na to dôjde, cúvnu.
Oznámenie na sociálke - oni to prešetria, pozapisujú, povedia kopec viet, z ktorých polovica ti vôbec nepomôže.
"Človeče pomôž si, aj Boh ti pomôže". .... tiež som rozvedená, viem, aké to je, keď máš "odovzdať svoje" deti.
Najrýchlejšie riešenie je také, že ak príde pod vplyvom alkoholu alebo drog - a ty,ako jeho bývalá to predsa vieš rozpoznať, zavolaj políciu, priprav si súdne rozhodnutie a povedz im o čo ide. Napíšu ti záznam z výjazdu - pretože ty odmietneš vydať dieťa, a kópiu tohto záznamu pripojíš k novému návrhu na súd na nový návrh na určenie stretávania sa s otcom. Alebo k zákazu stretávania sa.
A keď neuspeješ....odvoláš sa, do tej doby ale môžeš mávať záznamom z polície, kde bude čierne na bielom, že bol pod vplyvom návykových látok.

Kto čo má, doplňte ma. Je to laicky napísané, ale časť z toho som ja skutočne urobila.... a uspela som.
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

Aankaa dakujem ti nastastie je to zatial tak ze stretavanie je pod mojim dohladom kedze maly ho nepozna nevidel ho vyse roka a vobec nevie kto je jeho otec a ze niakeho ma ..
a policajti mu mozu spravit niaku skusku ? pretoze je pripraveny na nu ist a ked odmietne tak potom aj to zapisu hadam nie ?
a socialka s tymi som skoncila .. na sude ma pani kolizna totalne potopila a bola na strane otca ktory na svoje dieta neplatil rok a pol ani o neho nezakopol a v zaujme dietata je dobre aby ho videl kazdu druhu sobotu a ja nehovorim ze nie, ale nie takeho ktory ma problem so zakonom v priebehu roka 5x ..
dakujem za podporu, ste velmi silna zena .. ja sa len bojim a stale nieco odkladam .. a potom si za to vsetko mozem sama
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

To neviem, či mu policajti môžu urobiť nejakú skúšku.... ale máš v ruke papier o tom, že niečo nie je v poriadku.
A čo sa týka sociálky, tak tiež si myslím, že ich prvoradou úlohou je zachovať kontakt s otcom, nech ten otec je akýkoľvek.
Určite nič neodkladaj, dôležité je mať správne papiere v ruke .... a potom čas ukáže, možno sa otec polepší, čokoľvek sa môže zmeniť.
Nech si hovorí každý čo chce, v prvom rade matka vie, čo je dobré pre jej dieťa, ktorému venuje 90% svojho času.
Držím palce.
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

no v podstate mam .. tak si to beriem so sebou keby nahodou .. aj tak si myslim ze toto je vrchol vsetkeho ze zajtra je stretnutie o 09.00 a on sa vobec doteraz neozval ..
ved to matka vie najlepsie a .. ale bohuzial nase sudy to niak podcenuju a chcu aby otec bol aj napriek tomu ze pomaly ani nechce .. a ma milu pani advokatku ktora to cele povie za neho aky bol starostlivy a ako sa chce s dietatkom stretavat .. a on nepovie ani pomaly slovo
dakujem aj ja vela sily pri vychove deticiek ..
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

ako dopadlo stretnutie?
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

dakujem Jani za opytanie neprisiel ani nedal vediet .. malo to byt prve stretnutie po 1,5 roku .. ale viem preco pretoze by som to na nom videla a mohla by som volat policajtov takto nezmozem nic len cakat kedy zas nepride a zas a zas .. a az potom mozem vobec nieco riesit
najviac ma mrzi ale to ze tym utrpi len moj syncek nikto iny .. pretoze bude z toho celeho dezorientovany
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

ako som ti uz napisala,nikoho nutit na stretutie s dietatom nemozes.a v tom tvojom pripade je to tak mozno aj lepsie.presne si zapis datum kedy bol za dietatom naposledy,nahodne stretnutia sa nerataju.a po case mozes na sude ziadat novu upravu styku z dovodu,ze otec sa s dietatom nestreta a tebe dvakrat do mesiaca na nho cakat nestoji za to.ze si v tom case mozte s dietatom robit napriklad vylet,alebo navstevy nejakych podujati.
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

dakujem Jani presne .. vlastne sa este nestretli toto malo byt prvy krat .. no len neviem ci je mozne to niak dokazovat a co ked povie ze bol chory ?
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

myslim,ze je ti zbytocne sa zatazovat teraz tym,co povie on na svoju obhajobu.idealne by bolo pre teba.nekontaktovat otca,mailom ani telefonicky,dat si robit vypisy hovorov prichadzajucich.pockat aspon pol roka od pravoplatnosti rozsudku a potom poziadat o upravu styku.ak ozaj nemas zaujem ,aby za dietatom chodil.co je v tvojom pripade pri narkomanovi celkom pochopitelne.ale spravidla bud otcovia chodia a staraju sa aj financne,nerobia naprotiven ai problemy,alebo nechodia,neplatia,nestaraju sa,obcas maju zachvat otcovstva.hlavne ak maju nejaku novu znamost a chcu sa vytiahnut.no a to potom vacsinou konci,behanim po sudoch a exekuciach.
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

dakujem Jani aj za podporu jasnee ja teraz necham veciam volny priebeh na sude sa bil o stretavanie a tak vsetko .. tak uvidime ako to cele dopadne vypisy uz mam takze to mam dokazatelne ze sa vobec neozval .. tak uvidime ako to cele dopadne a fakt ma nebavi sa tahat po sudoch je to strasne vycerpavajuce .. vela stasticka jani prajem a este raz pekne dakujem za podporu aj odpovede
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

nizuva Pozri príspevok
dakujem Jani aj za podporu jasnee ja teraz necham veciam volny priebeh na sude sa bil o stretavanie a tak vsetko .. tak uvidime ako to cele dopadne vypisy uz mam takze to mam dokazatelne ze sa vobec neozval .. tak uvidime ako to cele dopadne a fakt ma nebavi sa tahat po sudoch je to strasne vycerpavajuce .. vela stasticka jani prajem a este raz pekne dakujem za podporu aj odpovede
mam maly dotaz, ale dost podstatny: si si ista, ze si ziskala vypis prichadzajucich hovorov?
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

riccardo v t-mobile mi povedali ze vypis je aj prichadzajucich sms, aj hovorov aj odchadzajucich

vlastne to mam na internete tak si to idem skontrolovat a dam vediet
Naposledy upravil nizuva : 18.11.09 at 08:53
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

nizuva Pozri príspevok
riccardo v t-mobile mi povedali ze vypis je aj prichadzajucich sms, aj hovorov aj odchadzajucich
nehadam sa, ale mne sa to nezda. pokial viem, tak moze byt len vypis odchadzajucich hovorov a sms
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

tak mi povedali ze len odchadzajuce
chcem sa opytat poskytuje to niaky mobilny operator ? .. sakra to nebudem mat ziadny dokaz on telefon nema a povie ze volal z budky .. cize som tam kde som bola
Naposledy upravil nizuva : 18.11.09 at 10:00
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

nestresuj!to vsetko musi dokazovat on!teda ,ze vola,ze sa stara atd....
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

inak ma to uz napadlo .. ja som taka ... jaaaaj nadavam sama na seba lebo sa len stresujem, chcem svojmu syncekovi najlepsie .. ale tymto mu dobre asi velmi nerobim ze som pod stresom necham to tak hlavne si zapisem kedy bol a kedy nebol a uvidime ..
0 0
betka1333 betka1333

betka1333 je offline (nepripojený) betka1333

dobry vecer chcela by som sa informovat,moj priatel ma s byvalou priatelou dcerku, uz dva roky ju nevidel lebo ona mu ju nechce davat. nevieme dovod,nekomunikuje, nedviha mobil, priatel bol nahnevany a tak jej prestal platiti teraz sa to dostalo na sud, vsetko jej doplati. tak si zistil cislo na nu ale ona snim nechce hovorit, jej terajsi priatel mu povedal ze on uz malu nidky neuvidi, ze to neni jeho dieta a podobne...chcem sa opytat ked to da na socialku ako sa ona chova a ze dva roky nevidel dieta ci bude mat ona niake problemy z toho,priatel je na malu naviazany a trapi ho to co sa deje ale je to velmi vycerpavajuce co vyvadza ona.dakujem za skoru odpoved
0 0
LauraL LauraL

LauraL je offline (nepripojený) LauraL

betka,
1) vyzivne nie je platenie za styk s dietatom, teda nech plati pravidelne, aby matka nemala argumenty na sud...
2) skoda, ze uz daaavno nekonal o upravu styku
3) ak by (snad nie) dieta nebolo biologicky tvojho priatela, nech sa paci, novy priatel matky ma moznost zalovat tvojho priatela o zapretie otcovstva (asi su to len vyhrazky, vsak?)
Rada: cim skor zaist na UPSVaR, oddelenie soc.- pravnej ochrany deti.
A)Pokial mu este sudom nebol upraveny styk s dietatom, ziadat upravu navrhom na sud
B) pokial mu styk bol upraveny (a v tom pripade matka neplni rozsudok), ziadat navrhom "vykon sudneho rozhodnutia". V tom pripade potom kona sudny exekutor, komunikuje so social. pracovnickami a v spolupraci by mali matku donutit dieta vydat na stanoveny styk.
So vsetkym by mali na socialke pomoct, vratane spisania navrhov na sud (je to ich povinnost). Ale podotykam, je to beh na dlhe trate a tazka, pretazka cesta. Zo zakona moze sud matke udelit pokutu, a tiez, keby neplnila dlhodobo bez dovodu rozsudok, je mozne ziadat o zmenu zverenia dietata (do starostlivosti otca), ale z praxe: na SK sa to stane ozaj vynimocne
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať