Zavrieť

Porady

zmena SZ, zápisnica z VZ, zmena podielov, Návrh na zápis zmeny do OR.

Dobrý deň,

Už druhý deň hľadám na porada a internete odpoveď na moje otázky, no neúspešne.Našiel som príliš neucelené informácie a moja situácia je veľmi špecifická. Preto zakladám novú tému.Oddelnie právo nepríjma nové témy, preto zakladám tému tu.

Súčasný Stav: 2-osobová s.r.o. Rozšírenie predmetu činnosti len so súhlasom VZ.Zmena SZ len so súhlasom VZ.Rozdelenie podielov len so súhlasom VZ. Podiely 50 ku 50. Konatelia konajú spoločne. Hlasovanie VZ platné len ak súhlasí 100 percent hlasov.

Chcem sa dopracovať k: Rozšíriť predmet činnosti o nový predmet podnikania o ohlasovaciu živnosť(to by som mal zvládnuť). Chceme zmenu podielov z 50 na 50 tak aby som mal väčšinu potrebnú na ovládanie firmy.(zmluva o prevode podielov?). ďalej sú potrebné zmeny v SZ (súvisia so zmenou podielov, s tým aby som mohol odvolať druhého spoločníka a tak...), ktoré by som chcel spraviť prostredníctvom Zápisnice z valného zhromaždenia.(Stačí do zápisnice napísať najprv: 1.súhlas s rozšírením predmetu činnosti.2.súhlas s rozdelením obchodného podielu. 3. súhlas so zmenami SZ? alebo musím podrobne vypísať každú zmenu v SZ? tým, že som vypísal zmeny v zápisnici z VZ v SZ je Sz zmenená a stačí už len jej íplne nové vyhotovenie? Vyhotovenie treba overiť u notára?) následne na to prichádza návrh na zápis zmeny do OR.(čo konkrétne je k tomu potrebné?)

Takžeako vidíte je to dosť komplikované. Vie mi niekto poradi´t presný postup, omocou ktorého by som mohol skĺbiť 1.rizšírenie predmetu podnikania
2.zmena podielov
za podmienok ktoré sú v SZ???

ďakujem..help please!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Takže poďme na Tvoj problém.
    1. Urobiť zápisnicu z MVZ kde bude všetko veľmi precízne popísané, radšej viac ako menej / rozšírenie predmetu podnikania presne o aký predmet, presne kto na koho za koľko prevádza OP, schválenie úplného znenia SZ.
    2. Spoločníka odvolať nemôžeš tak ako konateľa, no môže na Teba previesť vklad, ak ho chceš stále za spoločníka, najmenší možný vklad jedného spoločníka môže byť 750.- Eur, t.z. ten zbytok by mohol /alebo najlepšie celý obchodný podiel/ previesť na Teba.
    3. Musí tu byť zmluva o prevode obchodného podielu so všetkým potrebnými náležitosťami aby Ti to OR neodmietol.
    4. Vôbec nepíšeš, že v spoločnosti už prekonvertované imanie a vklady z Sk na Euro. Ak toto nemáš, musíš urobiť aj to, inak iné zmeny neurobíš.
    5. Treba vyhovoriť úplné znenie SZ so všetkými zmenami.

    Postup je takýto :
    Urobiť všetky podklady, vybaviť živnostenský list, podať návrh do OR. Následne po zápise oznámiť správcovi dane zmeny. Pokiaľ sa v tejto problematike vôbec nevyznáš, viac info v mojom profile alebo SS, taktiež ponúkam 50 % súdny poplatok.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Economic Pozri príspevok
    Takže poďme na Tvoj problém.
    1. Urobiť zápisnicu z MVZ kde bude všetko veľmi precízne popísané, radšej viac ako menej / rozšírenie predmetu podnikania presne o aký predmet, presne kto na koho za koľko prevádza OP, schválenie úplného znenia SZ.
    2. Spoločníka odvolať nemôžeš tak ako konateľa, no môže na Teba previesť vklad, ak ho chceš stále za spoločníka, najmenší možný vklad jedného spoločníka môže byť 750.- Eur, t.z. ten zbytok by mohol /alebo najlepšie celý obchodný podiel/ previesť na Teba.
    3. Musí tu byť zmluva o prevode obchodného podielu so všetkým potrebnými náležitosťami aby Ti to OR neodmietol.
    4. Vôbec nepíšeš, že v spoločnosti už prekonvertované imanie a vklady z Sk na Euro. Ak toto nemáš, musíš urobiť aj to, inak iné zmeny neurobíš.
    5. Treba vyhovoriť úplné znenie SZ so všetkými zmenami.

    Postup je takýto :
    Urobiť všetky podklady, vybaviť živnostenský list, podať návrh do OR. Následne po zápise oznámiť správcovi dane zmeny. Pokiaľ sa v tejto problematike vôbec nevyznáš, viac info v mojom profile alebo SS, taktiež ponúkam 50 % súdny poplatok pri zápise zmien do OR

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    mám ešte niekoľko otázok, ale pôjdem postupne.
    Zmeny v spoločenskej zmluve, treba do ZVZ písať podrobne?či stačí len odsúhlasiť úplné nové znenie?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    NONAME Pozri príspevok
    a samozrejme za odpoveď ďakujem veľmi mi pomohla.
    V Zápisnici z MVZ stačí v Uznesení uviesť : MVZ jednohlasne schvaľuje predložené úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktoré tvorí nedeliteľnú prílohu Zápisnice z MVZ

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    Super. otázka č.2.: Vylúčenie spoločníka. Keby spravím zmenu v SZ v časti, ZÁNIK ÚČASTI SPOLOČNÍKA tak, že účasť spoločníka v S.r.o. zaniká rozhodnutím VZ. hm?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    NONAME Pozri príspevok
    Super. otázka č.2.: Vylúčenie spoločníka. Keby spravím zmenu v SZ v časti, ZÁNIK ÚČASTI SPOLOČNÍKA tak, že účasť spoločníka v S.r.o. zaniká rozhodnutím VZ. hm?
    Takto som to nikdy nerobila. Doporučila by som Ti previesť jeho celý obchodný podiel na Teba a tým jeho účasť zanikne. Urobí sa zmluva o prevode obchodného podielu. Je neštandardný takýto zánik účasti spoločníka, ako by si chcel. To neviem zaručiť či by pred OR prešlo.

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    No ide tam o to, že ja ho nechcem vylúčit teraz a možno nikdy, len chcem mať tú prevahu..V prípade, že by nedodržiaval podmienky na ktorých sme sa dohodli....Chcel som mať absolútnu väčšinu....

    Ok potom ako sa spraví zápisnica, vybaví sa ŽL a podpíše sa zmluva o prevode...sa podáva návrh na zápis zmeny do OR.Chcel by som sa opýtať: Aké prílohy kolky poplatky a overenia bude treba priložiť?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    NONAME Pozri príspevok
    No ide tam o to, že ja ho nechcem vylúčit teraz a možno nikdy, len chcem mať tú prevahu..V prípade, že by nedodržiaval podmienky na ktorých sme sa dohodli....Chcel som mať absolútnu väčšinu....

    Ok potom ako sa spraví zápisnica, vybaví sa ŽL a podpíše sa zmluva o prevode...sa podáva návrh na zápis zmeny do OR.Chcel by som sa opýtať: Aké prílohy kolky poplatky a overenia bude treba priložiť?
    Takže doporučujem previesť len časť obchodého podielu, tak aby mu ostalo iba 750.- Eur vklad, ostatok bude Váš.

    Postup : 1. Zápisnica, Zmluva o prevode časti obchodného podielu, Vyhlásenie o zmene splatenia vkladov, úplné znenie SZ, ak to bude elektronicky, tak zašlem plnú moc. 2. Vybaviť živn. oprávnenie. 3. podávame do OR

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Economic Pozri príspevok
    Takže doporučujem previesť len časť obchodého podielu, tak aby mu ostalo iba 750.- Eur vklad, ostatok bude Váš.

    Postup : 1. Zápisnica, Zmluva o prevode časti obchodného podielu, Vyhlásenie o zmene splatenia vkladov, úplné znenie SZ, ak to bude elektronicky, tak zašlem plnú moc. 2. Vybaviť živn. oprávnenie. 3. podávame do OR
    Čo sa týka poplatkov do OR, to už je jasné, overiť bude trba Zmluvu o prevode časti obchodného podielu 1x, plnú moc a Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov, ostatné sa iba podpisuje, neoveruje.

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    Toto všetko budete potrebovať? V koľkých kusoch? A ktoré z nich majú byť overené?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    NONAME Pozri príspevok
    Toto všetko budete potrebovať? V koľkých kusoch? A ktoré z nich majú byť overené?
    Už som to napísala, overiť : plnú moc, Zmluvu o prevode časti obchodného podielu obaja a Vyhlásenie konateľa. Ostatné sa iba podpisuje. Ja budem zo všetkých dokumentov potreboať po 1 výtlačku. Po zápise do OR Vám ich všetky spolu s novým výpisom z OR vrátim späť. Do OR sa to všetko skenuje. Zo živn. listu mi poštete fotokópiu, nemusí byť overená. Plná moc Vám odišla na mail.
    Naposledy upravil Economic : 15.11.09 at 13:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.