Zavrieť

Porady

UMELECKÁ AGENTÚRA - Kam z konopí?

Radi by sme s priateľom založili niečo ako umeleckú agentúru - združenie pre umeleckú tvorbu. Chceli by sme zastrešiť rôznych umelcov zó všetkých umeleckých odvetví, ako aj hercov, technických pracovníkov (osvetľovači, zvukári...) a poriadať koncerty, happeningy, predajné výstavy. Zároveň by sme chceli fungovať ako vydavateľstvo. Víziu máme, ale...čo sa týka právnej, obchodnej a účtovníckej stránky, nemáme ani poňatia, čo robiť. Nevieme anilen to, či mame ísť cez živnosť, s.r.o, alebo či existuje ešte nejaká iná forma, ktorou by sa to dalo zastrešiť. Nemáme dostatočné základné imanie na s.r.o. a tak nás trápi ako to vyriešiť. kdesi na porade bolo spomínané, že to základné imanie môže byť v podstate aj fiktívne. Nebudú s tým neskôr problémy? PROSÍM poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Ethel, možno väčší ohlas by mala táto téma ak by bola založená v záložke Podnikanie / Začiatky podnikania - ako na to

    http://www.porada.sk/forumdisplay.php?f=63

    Vyskúšaj.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Možno pouvažovať aj o právnickej osobe, ktorá nepotrebuje pri vzniku (alebo ak tak nižšie) imanie napr. verejná obchodná spoločnosť alebo družstvo.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ethel
    dAKUJEM ZA VASE VYCERPAVAJUCE ODPOVEDE...
    Tak ako píše "endrju". A bolo by to s .

    Monita je offline (nepripojený) Monita

    žena Monita
    Odporúčam založiť občianske združenie.
    Základné imanie nepotrebuješ, na vydavateľskú činnosť môžeš požiadať o grant neziskové organizácie, Ministerstvo kultúry, prípadne Ministerstvo školstva (ak ide o vdelávací program). Účtovníctvo je pre neziskové organizácie. 99% vydavateľstiev a organizácií usporiadajúcich koncerty a happeningy funguje ako občianske združenie.
    Ak si dobre pamätám, jediné, čo je tam tzv. problematické je, že na založenoe OZ potrebuješ minimálne 5 členov.

    Ethel je offline (nepripojený) Ethel

    Ethel
    Nechcela som bojovať. Ďakujem vám, asi to skúsim cez občianske združenie. Inak, je to fajn stranka, len som sa asi mala zorientovať v jednotlivých oddeleniach. Ešte raz ďakujem.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Ethel
    Nechcela som bojovať. Ďakujem vám, asi to skúsim cez občianske združenie. Inak, je to fajn stranka, len som sa asi mala zorientovať v jednotlivých oddeleniach. Ešte raz ďakujem.
    Ethel, teší ma, že Tvoj červený "smejko" sa prefarbil na zeleno

    Prajem Ti veľa úspechov dosiahnutých aj s pomocou Porady

    UMELECKÁ AGENTÚRA - Kam z konopí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.