Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy

Ahojte poraďáci,
viete mi poradiť s výpočtom mzdy nového pracovníka? Nemám zatiaľ soft, tak len pre istotu.
Zamestnanec nastúpil 24.8.2005 - teda za august odpracoval 5 dní + 1 sviatok
Základný mesačný plat má 10.000,- Sk
má 1 nezaopatrené dieťa, na ktoré si uplatňuje daňový bonus
Skúšala som si stiahnuť nejaké demo, ale väčšinou mi to povolí urobiť mzdy v prvých troch mesiacoch roku 2005.
Ďakujem za pomoc.
Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    V prvom rade musíš vedieť či sa mu mzdav dôsledku sviatku kráti alebo nie.

    1. Ak nie tak postup:
    10000 : 23 x 6 = 2 609 (Hrubá mzda)

    2. Ak za sviatok dostáva náhradu mzdy:
    -vypočítaš priem. hod. zárobok pravdepodobný 10000 : 21,74 : 8(pri tomto úväzku) = 57,50
    -vypočítaš mzdu na 5 odprac. dní 10000 : 23 x 5 = 2174
    +náhrada mzdy 57,50 x 8= 460
    =hrubá mzda 2 634
    Od hrubej mzdy odvíjaš ďalší výpočet zrážky.......

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Skús si pozrieť www.financnik.sk a tam vypočet čistej mzdy. To len tak pre kontrolu , aby si vedela či to máš správne.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    mirka16
    Pri krátení mzdy o sviatok, čo znamená to 21,74?
    Je to konštanta. 21,74 je priemerný počet pracovných dní na každý mesiac v roku.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ahojte.

    V inej téme sa poraďáci bavili o výplatnej listine, že sa tam po novom majú uvádzať aj poistné platené zamestnávateľom. Urobila som listinu vo worde. Skúste mi poradiť, čo tam zmeniť a čo tam chýba a možno to aj niekomu pomôže.

    Asi to nebude bohviečo, lebo som to robila teraz a už som dosť unavená....ale aj tak...
    Muselo by sa ale spolu pripínať viac hárkov......no neviem...

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Snažila si sa.

    Doplním pár poznámok:
    1 - Cena práce - musí byť rozpísaná zvlásť na hrubú mzdu a všetky poistné fondy platené zamestnávateľom s ohľadom na II. pilier SDS. /§130 odst.5 ZP/
    2 - Z praxe viem, že zamestnanci si dovolenku kontrolujú a na tvojej páske sú strohé údaje o priemere a zostatku. Možno by sa zislo rozčleniť dovolenku na nárok, čerpanie a zostatok v dńoch. /čerpanie dovolenky máš len v hodinách v rámci náhrad mzdy/
    3 -veľkoryso vyčlenený priestor na údaje o poistnom hradenom zamestnávateľom
    /budú sa v rámci ceny práce opakovať/
    4 - chýbajúce údaje o DDP - III.pilier /možno nemáte/
    5 - pri starobnom poistení by som doplnila %.
    6 - údaje o zametnancovi zvyknú obsahovať aj osobné číslo a začlenenie v organizačnej štruktúre /napr.: útvar, stredisko, výplatné miesto/, ale v tvojom prípade asi ide o malú firmu
    Naposledy upravil Maňaska : 04.09.05 at 10:33

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Maňaska
    Snažila si sa.

    Doplním pár poznámok:
    1 - Cena práce - musí byť rozpísaná zvlásť na hrubú mzdu a všetky poistné fondy platené zamestnávateľom s ohľadom na II. pilier SDS. /§130 odst.5 ZP/
    2 - Z praxe viem, že zamestnanci si dovolenku kontrolujú a na tvojej páske sú strohé údaje o priemere a zostatku. Možno by sa zislo rozčleniť dovolenku na nárok, čerpanie a zostatok v dńoch. /čerpanie dovolenky máš len v hodinách v rámci náhrad mzdy/
    3 -veľkoryso vyčlenený priestor na údaje o poistnom hradenom zamestnávateľom
    /budú sa v rámci ceny práce opakovať/
    4 - chýbajúce údaje o DDP - III.pilier /možno nemáte/
    5 - pri starobnom poistení by som doplnila %.
    6 - údaje o zametnancovi zvyknú obsahovať aj osobné číslo a začlenenie v organizačnej štruktúre /napr.: útvar, stredisko, výplatné miesto/, ale v tvojom prípade asi ide o malú firmu
    Super. Vďaka. Robila som to dosť narýchlo a večer, takže je jasné, že som na určité veci zabudla a viac-menej som to riešila na moju firmu. Ale hlavne mi išlo o to, aby si to v prípade potreby poraďáci doplnili.

    Tie percentá by som ale musela každému zamestnancovi zvlášť, lebo niekomu sa odpočítava na deti a niekomu nie.

    Odvody hradené zamestnávateľom sa musia opakovať pri celkovej cene práce? Mám z obchodu kúpené zúčtovacie a výplatné listiny a o dovolenke tam bolo iba toto.

    Môžete mi prosím napísať zákon alebo vyhlášku /číslo/, kde sa hovorí o tom, čo všetko má byť po novom vo výplatnej listine?

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Neviem o žiadnej vyhláške - odvolávam sa iba o spomenutý § 130 odst. 5 ZP.

    Tam je napísané, že v cene práce musia byť hodnoty rozpísané.

    To % pri starobnom dôchodku je spomenuté práve preto, že môže byť iné ako 4 %.

    Ostatné som spomenula preto, lebo také mám skúsenosti z praxe.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Maňaska
    Neviem o žiadnej vyhláške - odvolávam sa iba o spomenutý § 130 odst. 5 ZP.

    Tam je napísané, že v cene práce musia byť hodnoty rozpísané.

    To % pri starobnom dôchodku je spomenuté práve preto, že môže byť iné ako 4 %.

    Ostatné som spomenula preto, lebo také mám skúsenosti z praxe.
    Ďakujem pekne.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    Pri vypocte mzdy treba dat pozor, na odpocitatelnu polozku, zamestnanec nemoze mat v jednom mesiaci uplatnenu odpocitatelnu polozku 2-krat ale ani danovy bonus ani znizenie sadzby na dieta??!!!

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    metracik2
    Pri vypocte mzdy treba dat pozor, na odpocitatelnu polozku, zamestnanec nemoze mat v jednom mesiaci uplatnenu odpocitatelnu polozku 2-krat ale ani danovy bonus ani znizenie sadzby na dieta??!!!
    Nerozumiem presne. Predpokladám, že spominaš prípady viacerých pracovno-pravnych vzťahov u zamestnávateľa a výpočet výplaty z týchto PPV..

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ahojte.

    Znova som sa pustila do vypracovania zúčtovacej a výplatnej listiny. Asi to bude na A4, no nevadí. Chcela by som ale vedieť, aké informácie by mali obsahovať údaje o dovolenke.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685
    Ahojte.

    Znova som sa pustila do vypracovania zúčtovacej a výplatnej listiny. Asi to bude na A4, no nevadí. Chcela by som ale vedieť, aké informácie by mali obsahovať údaje o dovolenke.
    O dovolenke iba toľko: nárok na rok :....dní ,čerpanie :...dní, zostatok:...dní
    Mária M

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tweety
    O dovolenke iba toľko: nárok na rok :....dní ,čerpanie :...dní, zostatok:...dní
    Mária M
    Ďakujem .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Môže byť takto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.