Zavrieť

Porady

recyklačný poplatok

Chcela by som sa opýtať kam do účtovnej osnovy môžem zaradiť recyklačný poplatok... Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Ja by som to dala na 538. Ale pozor, pokiaľ nejde o rec. poplatok za dovezené vozidlo. V tom prípade by to išlo do OC, na 042.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Martina84
    a keď ide o vystavenie FA s recyklačným poplatkom? kam to môžem zaradiť?
    Môžeš to upresniť?
    Firma obdržala faktúru od dodávateľa a súčasťou fakturácie je recyklačný poplatok?
    Alebo ty vystavuješ faktúru odberateľovi a faktúruješ aj recyklačný poplatok?
    K tomu sa ten rec. poplatok vzťahuje - čo je faktúrované?
    Bez vyčerpávajúcich informácií sa tu zbytočne zamotávame s odpoveďami.

    Martina84 je offline (nepripojený) Martina84

    Martina84
    ja fakturujem odberateľovi recyklačný poplatok... napr. spol. NAY ku každému výrobku (vysávač, kávovar) fakturujem aj rec. poplatok - vo výške 10,- 40,- alebo 100,- Sk

    prepáčte za predchádz. zle položenú otázku

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Martina84
    ja fakturujem odberateľovi recyklačný poplatok... napr. spol. NAY ku každému výrobku (vysávač, kávovar) fakturujem aj rec. poplatok - vo výške 10,- 40,- alebo 100,- Sk
    Keď odberateľ zaplatí faktúru vrátane recykl. poplatku, čo s tým poplatkom - niekam ho posielate? alebo zostáva u vás ako váš príjem?

    Martina84 je offline (nepripojený) Martina84

    Martina84
    k 5. dňu v mesiaci musíme odovzdať výkaz o tom, koľko FA sme vystavili s rec. poplatkom a v akej sume..
    názov spol. zatiaľ neviem, kolega tu nie je a čo sa týka tohto mesiaca, výkaz môžme odovzať neskôr

    recyklačný poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.