Zavrieť

Porady

krátenie dovolenky pri PN

Zdravím vás všetkých a opäť som tu s prosbou:

pracovníčka nastúpila 2.3.2009 na PN a bude maródovať do konca roka, v kalendárnom roku však ani zďaleka neodpracovala 60 dní - má nárok vôbec na dovolenku za kalendárny rok alebo sa jej bude krátiť za 100 a ďaľších 22 dní - vymeškaných pracovných dní by bolo 219 dní/ kalendárných dní 305.
Podľa mňa musí odpracovať tých 60 dní aby jej nárok na dovolenku vznikol a potom sa môže krátiť, alebo sa mýlim ? Prosím poraďte - ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hanjel Pozri príspevok
    Zdravím vás všetkých a opäť som tu s prosbou:

    pracovníčka nastúpila 2.3.2009 na PN a bude maródovať do konca roka, v kalendárnom roku však ani zďaleka neodpracovala 60 dní - má nárok vôbec na dovolenku za kalendárny rok alebo sa jej bude krátiť za 100 a ďaľších 22 dní - vymeškaných pracovných dní by bolo 219 dní/ kalendárných dní 305.
    Podľa mňa musí odpracovať tých 60 dní aby jej nárok na dovolenku vznikol a potom sa môže krátiť, alebo sa mýlim ? Prosím poraďte - ďakujem moc
    Keďže neodpracovala 60 dní, nevznikne jej nárok na dovolenku za kal. rok a preto jej nemôžeš uplatniť krátenie dovolenky z titulu PN.

    Má nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 dní 1/12 ročného nároku.

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    díky tak som to pochopila ale keďže nemá odpracované ani v januári ani vo februári po 21 dní tak jej nedám nič, že ? V januári mala dovolenku /pracovala asi 15 dní/ vo februári mala priepustky na celý deň k lekárovi/pracovala asi 18 dní /. Dúfam že je to tak správne. prosím ešte mi to potvrdte

    Díky moc

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mesiačik Pozri príspevok
    díky tak som to pochopila ale keďže nemá odpracované ani v januári ani vo februári po 21 dní tak jej nedám nič, že ? V januári mala dovolenku /pracovala asi 15 dní/ vo februári mala priepustky na celý deň k lekárovi/pracovala asi 18 dní /. Dúfam že je to tak správne. prosím ešte mi to potvrdte

    Díky moc
    Nie, nie je to spravne, dovolenka a aj osobne prekazky na strane zamestnanca (teda tzv. "paragraf") sa pre vypocet dovolenky rataju medzi odpracovane dni.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.11.09 at 20:13

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mesiačik Pozri príspevok
    díky tak som to pochopila ale keďže nemá odpracované ani v januári ani vo februári po 21 dní tak jej nedám nič, že ? V januári mala dovolenku /pracovala asi 15 dní/ vo februári mala priepustky na celý deň k lekárovi/pracovala asi 18 dní /. Dúfam že je to tak správne. prosím ešte mi to potvrdte

    Díky moc
    Odpracované dni sa nesledujú samostatne v každom mesiaci, ale spolu. Čerpanie dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu. Vznikne jej nárok na 2/12 ročného nároku, ak tvoja otázka súvisí s prvým príspevkom a od marca bola na PN-ke.

    krátenie dovolenky pri PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.