Zavrieť

Porady

Obciansky preukaz - ako rychlo??

Pekny den,
Chcem sa spitat ci niekto nevie ako rychlo sa da vybavit OP.Skoncila mi jeho platnost a na slovensku budem len kratky cas,tak ci je nejaka moznost na urychlene vydanie.Do par dni...a ak ano tak za kolko?
Velmi pekne dakujem
Naposledy upravil Dav : 18.11.09 at 06:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V TO pred rokom na počkanie za 20 min.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zákonná lehota je na vydanie občianskeho preukazu je 30 dní od podania žiadosti, no vybavenie štandardne trvá do dvoch týždňov, v závislosti od počtu podaných žiadostí.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na vydanie OP nemusis cakat, mozes napisat splnomocnenie a vyberu ti ho pribuzni.
    V case bez neho pouzivat pas /pas sa da vybavit aj do 24 hodin, ak ho nemas, len si to zaplatis/

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    kamaratka zije v UK a minuly rok riesila zmenu OP... najskor sa telefonicky dohodla s tetuskami, ze pride len na tyzden a musi to stihnut a keby boli take zlate a mala ho doslova na pockanie treba skusit sa skontaktovat a uvidis...

    tiez som menila minuly rok a standardne to trvalo tie dva tyzdne... stare doklady mi zobrali a namiesto toho mi dali daky papier, co ich akoze nahradzuje... ale pre istotu som so sebou nosila pas aj ked stale na meno za slobodna...
    ivka70 Ten pas je uz od svadby neplatny, lebo obsahuje neplatny udaj - priezvisko.
    Ten si mala odovzdat, preukazat sa s nim je koledovanie si o pokutu.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    V minulosti, keď občianske preukazy obsahovali fotografiu, vydávali sa na počkanie. Dnes, je občan, ktorému má byť občiansky preukaz vydaný, povinný podrobiť sa nasnímaniu podoby tváre , trvá to dlhšie. Zákonom stanovená lehota je do 30 dní, ale väčšinou to býva do 2 týždňov.

    pakacik je offline (nepripojený) pakacik

    pakacik
    Ja cakam na novy obciansky uz 20 den, a stale nic. Podla mna zalezi v ktorom mesiaci si ho podavate, poprazdninova sezona pominula a september je podla mna zavaleny ziadostami a to som podaval ziadost v BA - Petrzalke.

    Obciansky preukaz - ako rychlo??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.