Zavrieť

Porady

Odpočúvanie telefónu

Dobrý den, chcem sa spýtať je odpocuvanie telefonu trestnym cinom ? Uplnou nahodou sme zistili ze byvala manzelka mojho muza aj so svojim druhom nam odpocuvali telefony prostrednictvom nejakeho stiahnuteho programu z internetu, boli na nas ucet vykonavane takisto aj dlhe hodinove telefonaty a odosielane sms. Uz dlho nam nedaju pokoj a nenechaju nas zit v klude, spinavosti ktorych sa voci nam uz dopustili radsej nebudem priblizovat,nikdy sme im to nevratili ani sa nechceli pomstit, odstahovali sme sa z mesta, zmenili telefony aby nemali o nas informacie, aby sme na to vsetko mohli zabudnut a nic nepomohlo. Ale toto uz je vazna vec a ja by som to chcela riesit, pretoze s manzelom sme preberali dost vazne veci cez telefon nakolko je casto odcestovany a ja uz som z toho na nervy. Nechcem aby sa to opakovalo, je toto trestny ci? ak ano co im za to hrozi? co mam robit ?Poradte ! Dakujem
Usporiadat
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Odpočúvanie bez vedomia odpočúvanej osoby je zákonom zakázané a robiť ho môžu výhradne policajné zložky či Slovenská informačná služba po požehnaní súdom.
Ja vidim riešenie v oznámení na polícii.
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Marianah Pozri príspevok
Dobrý den, chcem sa spýtať je odpocuvanie telefonu trestnym cinom ? Uplnou nahodou sme zistili ze byvala manzelka mojho muza aj so svojim druhom nam odpocuvali telefony prostrednictvom nejakeho stiahnuteho programu z internetu, boli na nas ucet vykonavane takisto aj dlhe hodinove telefonaty a odosielane sms. Uz dlho nam nedaju pokoj a nenechaju nas zit v klude, spinavosti ktorych sa voci nam uz dopustili radsej nebudem priblizovat,nikdy sme im to nevratili ani sa nechceli pomstit, odstahovali sme sa z mesta, zmenili telefony aby nemali o nas informacie, aby sme na to vsetko mohli zabudnut a nic nepomohlo. Ale toto uz je vazna vec a ja by som to chcela riesit, pretoze s manzelom sme preberali dost vazne veci cez telefon nakolko je casto odcestovany a ja uz som z toho na nervy. Nechcem aby sa to opakovalo, je toto trestny ci? ak ano co im za to hrozi? co mam robit ?Poradte ! Dakujem
Samozrejme, že odpočúvanie telefonických hovorov je trestný čin, bez súdneho príkazu to nemôže robiť ani polícia. Ale ako chceš dokázať, že ti odpočúvali telefón? Máš nejaké vierohodné dôkazy?

Mne sa to nepozdáva, že by bežný človek pomocou "nejakého stiahnutého programu cez internet" dokázal odpočúvať mobil. Netvrdím, že to nie je možné, ale na to by potrebovali trochu lepšie tech. zariadenia, notebook na to asi nestačí.

A ešte viac pochybujem o tom, že by dokázali vykonávať na tvoj účet hovory. To by museli mať klon tvojej SIM karty, na čo už potrebujú ešte lepšie vybavenie ako na odpočúvanie. Ale dajme tomu, že máš pravdu....

Ak máš výpisy z hovorov, vieš zistiť, ktoré hovory si urobila ty a ktoré niekto iný. Treba to riešiť cez políciu v spolupráci s tel. operátorom. Ak máš dôvodné podozrenie, podaj trestné oznámenie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, mne sa tomu tiez nechce verit, ale ak si si ista, tak jedine policia + operator.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

1, Naozaj treba mať dôkaz alebo niečo, čo jasne hovorí, že došlo k odpočúvaniu.
2, Ak sa dá naozaj odpočúvať telefón cez internet pomocou nejakého programu, tak potom by to určite zaujímalo orgány činné v trestnom konaní alebo dokonca SIS.

P.S: To "odpočúvanie pomocou stiahnutého programu" snáď nie je HOAX.
0 0
Marianah Marianah

Marianah je offline (nepripojený) Marianah

no uz je to iste mam to potvrdene od kamarata odbornika, ze sa to da, dokonca je ten program na predaj vola sa MMS Phone interceptor, on ten program tiez ma a priamo predomnou sa mi napichol na telefon... podrobnosti nepisem, je mi z toho zle... na nete je o tom tiez vela info
0 0
Marianah Marianah

Marianah je offline (nepripojený) Marianah

ako dokaz mam jedine vypis z telefonu a na nom obrovske mnozstvo volani a sms na cislo o ktorom sme vobec nevedeli ze patri prave jej az ked sme tam zavolali a vypoculi si spinave nadavky a vyhrazky, len neviem ci mozme dokazat ze tie hovory sme neuskutocnili my....
0 1
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Tu: http://www.finty.sk/post/finta-ako-m...priatelku-307/ som sa niečo dočítal o tom programe. Funguje tak, že sa na špehované číslo pošle mms, ktorá obsahuje špeciálny SW. A potom je už jednoduché takto monitorovať dané číslo.

Napadá ma jednoduché riešenie. Kúpiť si starší mobil s jednoduchým displejom, ktorý nepodporuje mms. A malo by byť po probléme.

Tu píšu viac: http://mobil.idnes.cz/novy-spionsky-...4_mob_tech_vok

P.S: Je to riadne špinavstvo.
Naposledy upravil nivarto : 18.11.09 at 13:17
0 1
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Ohladom toho softu som asiel toto:

- Dokonale reseni pro ziskani velmi cennych informaci
Nyni staci poslat jedinou MMS na mobilni telefon osoby Vaseho zajmu a tato MMS Vam umozni o teto osobe zjistit vse, co jinak nikdy nezjistite
Nas unikatni MMS PHONE INTERCEPTOR LOADER program jednoduse nainstalujete do Vaseho bezneho mobilniho telefonu a po jeho spusteni ve Vasem mobilnim telefonu Vam tento program umozni odeslat specialni MMS, jenz obsahuje nas unikatni MMS PHONE INTERCEPTOR software na mobilni telefon osoby Vaseho zajmu. Po obdrzeni teto specialni MMS mobilnim telefonem osoby Vaseho zajmu se tato MMS teto osobe nezobrazi, a tak nemuze zadnym zpusobem zjistit, ze tuto MMS obdrzela. Jakmile je tato specialni MMS prijata mobilnim telefonem osoby Vaseho zajmu, tak se ihned automaticky provede instalace naseho specialniho software MMS PHONE INTERCEPTOR, jenz je obsazen v teto specialni MMS, v telefonu osoby Vaseho zajmu a automaticky se tento software nakonfiguruje pro komunikaci s Vasim mobilnim telefonem.
Od tohoto okamziku muzete zacit vyuzivat jeho specialni funkce viz. priklad uvedeny nize.

co znie velmi zaujimavo a prilis jednoducho. Neviem, co si o tom mysliet.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Marianah Pozri príspevok
no uz je to iste mam to potvrdene od kamarata odbornika, ze sa to da, dokonca je ten program na predaj vola sa MMS Phone interceptor, on ten program tiez ma a priamo predomnou sa mi napichol na telefon... podrobnosti nepisem, je mi z toho zle... na nete je o tom tiez vela info
No neviem, mne to pripada ako hoax. Ked to vygooglis, vyskoci ti podrobny popis funkcii - dokonca vratane moznosti monitorovania okolia (odpocuvanie okolia) napadnuteho MT v case, ked je vypnuty - co sa mi naozaj nezda.

Ale co sa mi hlavne nezda, kazdy takyto popis funkcii je iba na najakom z pofidernych chatov, s tym, ze to konci: contact information deleted. Teda nedopatras sa informacie, kde sa to da kupit, alebo stiahnut, hoci cena je tam uvedena 190 EUR
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aha - tak uz som sa o tom docital, bohuzial nie je to hoax ale realita. Jedinym riesenim je starsi mobil, ktory nepouziva Symbian, ani Windows mobila ani I phone.

Ja napriklad taketo problemy so starsou Nokiou nemam.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
No neviem, mne to pripada ako hoax. Ked to vygooglis, vyskoci ti podrobny popis funkcii - dokonca vratane moznosti monitorovania okolia (odpocuvanie okolia) napadnuteho MT v case, ked je vypnuty - co sa mi naozaj nezda.

Ale co sa mi hlavne nezda, kazdy takyto popis funkcii je iba na najakom z pofidernych chatov, s tym, ze to konci: contact information deleted. Teda nedopatras sa informacie, kde sa to da kupit, alebo stiahnut, hoci cena je tam uvedena 190 EUR
Ale dá ....

napríklad

Mobile Spy je ďalšie generácie smartphone špionážne softvér. Máte podozrenie, že vaše dieťa alebo zamestnanec zneužíva svoje SMS, alebo vozidlo privilégiá? Ak áno, potom je tento softvér je ideálny pre vás. Nainštalujte tento malý prográmek na váš kompatibilný smartphone pre spustenie nahrávania.

Používanie internetu schopnosti telefónu, zaznamenávajú činnosti a GPS miestach sú rýchlo nahrané do vášho mobilného účtu Spy. Ak chcete zobraziť výsledky stačí prihlásiť na svoj účet na zabezpečenie internetovej Mobile Spy stránkach. Záznamy sú zobrazené podľa kategórií a triedené pre jednoduché prehliadanie.

Tento softvér je úplne pokradmu a pracuje nezávisle. Mobile Spy nespolieha na telefóne hovor a správa protokolov pre záznam činnosti. Takže aj keď sa užívateľ pokúsi odstrániť všetky stopy, budú dáta stále zachovaný a nahrali. Kompatibilný s akýmkoľvek modelom iPhone, BlackBerry, alebo Android? Tiež kompatibilná s Windows Mobile, Symbian OS smartphones.
http://www.mobile-spy.com/
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ved - ako som uz pisal, ja mam telefon este s vlastnym OS, bez Symbianu.

No ako som uz pisal - hrozim sa okamihu, ked nasledkom "pokroku" uz nebude mozne kupit MT bez obsiahleho OS, ktory bude umoznovat pracu virusom (Symbian, Windows Mobile ci I Phone), robnako ako sa napr. hrozim toho, ze sa raz nebude dat kupit auto bez ESP.

Celkovo ma to nejako prestava bavit na tomto svete, ktory ponuka uz iba extremy. Bud sa nechat sikanovat manipulovat a sledovat, alebo sa odstahovat do drevenice bez elektriny a zit tak ako ludoop v jaskyni.
0 1
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

misomiso Pozri príspevok
Celkovo ma to nejako prestava bavit na tomto svete, ktory ponuka uz iba extremy. Bud sa nechat sikanovat manipulovat a sledovat, alebo sa odstahovat do drevenice bez elektriny a zit tak ako ludoop v jaskyni.
Mišo, ono to všetko má aj výhody. Napr. čo bol v televízii ten prípad, kde mučili to týpka v autoopravovni. Keby neexistoval ten videozáznam, tak by to spravodlivosť mala ťažšie. Ono tie výdobytky modernej doby sú podľa mňa fajn. Problém je len ten, že sa to zneužíva voči normálnym ľudom. Napr. vôbec mi nevadí, že sledujú a odpočúvajú všelijakých mafiánov a sviniarov.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
nivarto Pozri príspevok
Mišo, ono to všetko má aj výhody. Napr. čo bol v televízii ten prípad, kde mučili to týpka v autoopravovni. Keby neexistoval ten videozáznam, tak by to spravodlivosť mala ťažšie. Ono tie výdobytky modernej doby sú podľa mňa fajn. Problém je len ten, že sa to zneužíva voči normálnym ľudom. Napr. vôbec mi nevadí, že sledujú a odpočúvajú všelijakých mafiánov a sviniarov.
Poviem inak ..problém je , že sú vyvolení a vyvolení ....

Keby neexistovali takí DEBILKOVIA , ako boli tí , ktorí mučili , tak by si nič nevidel v nejakej televízii ...
Niečo podobné bolo predsa aj na polícii , kde si príslušníci natáčali fackovanie mladých cigánov , pardón rómov ....

Či jeden , či druhý prípad je hlavne o tom , že nešlo o výdobytok modernej doby , ale o zviditeľnenie sa ...inak by policajti mohli len tápať , ako to v skutočnosti bolo ...

Ozaj , mám taký pocit , že si ešte nebol sledovaný , respektíve monitorovanie Tvojich hovorov , mailov a podobne svojim nadriadeným vo firme , podniku , inštitúcii ....či ...?

SIS a polícia sú niekedy " amatéri " v tejto oblasti . Títo aspoň idú po určitých osobách , majú nejaké indície , účel , stopu , podozrenie ....a buď na niečo prídu alebo nie ....
Firma to urobí plošne , vytočíš len zlé číslo , pošleš mail inde , ako by mal ísť a dostaneš parádne kopačky ...a môžeš sa ísť pásť ....
0 1
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

nivarto Pozri príspevok
Mišo, ono to všetko má aj výhody. Napr. čo bol v televízii ten prípad, kde mučili to týpka v autoopravovni. Keby neexistoval ten videozáznam, tak by to spravodlivosť mala ťažšie. Ono tie výdobytky modernej doby sú podľa mňa fajn. Problém je len ten, že sa to zneužíva voči normálnym ľudom. Napr. vôbec mi nevadí, že sledujú a odpočúvajú všelijakých mafiánov a sviniarov.
Ale ved pokial ide o oficialne odpocuvane policiu, dovolene zakonom, nic proti tomu nemam. Lenze o tom nie je tato tema. Je to dost pruser. V podstate cena toho softu je tak banalne nizka, ze sa to oplati kupit kazdemu jednemu zivnostnikovi, na sledovane konkurencie. O s.r.o.ckach ani nehovoriac.

Nebolo to davno, co sa nechtiac priznal - preriekol dokonca jeden "marketingovy poradca" tu na Porade, ze ked este robil casnika, nabalil si kocku od konkurencie za ucelom, aby sa dostal do PC konkurenta. Vraj vtedy za to dostaval od sefa tucne premie...

Myslim, ze nebudem daleko od pravdy, ked teraz poviem, ze iba nasledkom toho, ze nazov toho softu sa spolu s opisom funkcii ocitol tu na Porade, si ho zadovazi 1000 novych uzivatelov, mozno aj ovela viac.
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Poviem inak ..problém je , že sú vyvolení a vyvolení ....

Keby neexistovali takí DEBILKOVIA , ako boli tí , ktorí mučili , tak by si nič nevidel v nejakej televízii ...
Niečo podobné bolo predsa aj na polícii , kde si príslušníci natáčali fackovanie mladých cigánov , pardón rómov ....

Či jeden , či druhý prípad je hlavne o tom , že nešlo o výdobytok modernej doby , ale o zviditeľnenie sa ...inak by policajti mohli len tápať , ako to v skutočnosti bolo ...

Ozaj , mám taký pocit , že si ešte nebol sledovaný , respektíve monitorovanie Tvojich hovorov , mailov a podobne svojim nadriadeným vo firme , podniku , inštitúcii ....či ...?

SIS a polícia sú niekedy " amatéri " v tejto oblasti . Títo aspoň idú po určitých osobách , majú nejaké indície , účel , stopu , podozrenie ....a buď na niečo prídu alebo nie ....
Firma to urobí plošne , vytočíš len zlé číslo , pošleš mail inde , ako by mal ísť a dostaneš parádne kopačky ...a môžeš sa ísť pásť ....
a ti policajti namiesto medaily dostali vypoved a nabonzovala to udajne mama jedneho z tych policajtov~ale zasa boli trosku blbi.take veci si predsa nemozem filmovat/je to nebezpecne kvoli dokazom/co sa aj stalo/
0 1
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ked nahlas uvazujem. Necitala som na nete nic,ale ked nebudem prijimat mms,znemoznim prijmanie cez zmenu mms centra tak by to relativne malo byt o.k. Aspon zatial,nie? Inac odpocuvanie, denne vas sleduju stovky kamier,ktore su umiestnene vsade. Denne sa na tom bavia stovky ludi co za tymi kamerami sedia a to je o.k? Nie je. Na nete sa daju legalne kupit odpocuvacie zariadenia,mini kamery. Ved to je strasne. Ale chapem zadavatela temy,ak to zasahuje uz priamo do zivota tak to treba riesit. Ihned.
0 1
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

celé je to strašná hovadina. Ten program keď si zadáte názov do google tak je to posielané z jednej adresy a stále v tom istom texte. Je nereálne niečo také realizovať prostredníctvom nejakého softu. Na jednej stránke je písané, že len na nokiu na inej že na každý mobil. Na českých stránkach nájdete aj možnosť stiahnuť to z netu. Osobne by som si to rozhodne do mobilu necpala, pretože ak máte symbianový telefón tak je možné, že sa Vám niekto dostane do mobilu samozrejme len v momente ak budete na internete. Ak je to vírus tak predpokladám, že funguje podobným spôsobom ako vírusy do počítača. Že keď som pripojená na net tak si niekto môže napichnúť a vidieť napríklad keď som na stránkach svojej banky. Našla som aj informáciu, že keď sa vymení v mobile sledovanej osoby sim karta tak sa odpocúvatelovi preposlu informácie o novej sim karte vrátane čísla.Ze je to viazané na mobil. Ak by toto všetko aj bola pravda tak sledovaná osoba si to všimne na základe faktúry. Celé sa mi nejak nezdá ako som na to pozerala na nete. ide to všetko totiž od firmy
Od: WRIGHT-CRX Enterprises, Inc (Wright-crw1 gmx.com) Toto je všade. Takže neviem, nezdá sa mi to. Príde mi to ako hlúposť
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No neviem, ked to testovali na mobil.sk, tak to hlupost asi nebude. Navyse jestvuje ta US verzia, kde ziskavate informacie cez ich web, podobne ako v IB.

Tie moderne MT maju pomerne slusne vybaveny OS (napr. Symbian), tak nevidim dovod, preco by mu nejky virus nemoho nariadit, aby kopiu kazderj SMS zaslal na cislo X a aby po zacati akoehokolvek hovoru poslal potrebne udaje o nom prostrednictvom SMS na cislo X. Ved to je prvy rocnik materskej skolky, pre nejakeho hackera, ktory robi virusy.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Samotny program nie je problem,to urcite nie,ale to ostatne. Vsade rovnaky text,rovnaky odosielatel,na ceskych strankach podivny zadavatel linku na stiahnutie zdarma. Skor bych brala,ze je to ciastocne virus na moj fon. Ved som nasla na americkej stranke cenu za soft cez 300 tis $.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať