Zavrieť

Porady

ako sa branit??

Vlastnim stravovacie zariadenie a stava sa mi ze mavam vela kontrol. Kontrola povedzme z hygieny mi chodi 2 x mesačne (na falošne udania) . Možem sa nejako odvolať alebo zamedziť tento druh obťažovania??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Pokial po kontrolach nebol ziadny nalez a ani pokuta, tak sa da poukazat na zaujatost voci Tvojej firme.
    Naposledy upravil olga88 : 03.09.05 at 18:17

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nedalo by sa toto udavačstvo "prekvalifikovať" na šírenie nepravdivých informácií? Také niečo je myslím dnes už trestné. Skúsila by som riešiť problém s pomocou právnika.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Paula
    Nedalo by sa toto udavačstvo "prekvalifikovať" na šírenie nepravdivých informácií? Také niečo je myslím dnes už trestné. Skúsila by som riešiť problém s pomocou právnika.
    ...Pauli, ale v stravovacom zariadení sa premelú stovky zákazníkov. Každý deň teoreticky môžu byť desiatky z nich nespokojných a dávať podnet. Asi by sa to ťažko dokazovalo ako šírenie...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Beriem späť svoj smiešny nápad....myslela som, že notorický sťažovateľ je identifikovateľný

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Paula
    Beriem späť svoj smiešny nápad....myslela som, že notorický sťažovateľ je identifikovateľný
    Tvoj nápad mi nepripadá vôbec smiešny, ja by som na obranu použil, okrem toho, čo si uviedla, aj poškodzovanie dobrého mena. Ak boli u Martina Hudeca kontroly vždy negatívne a sťažovatelia sa pravidelne opakujú, ja by som to určite napadol na súde. Kontroly uz teraz málo chodia na anonymné udania, takže "vinníci" by mali byť známi.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ako zákazníci môžme byť spokojní, že hygiena chodí na kontroly aj 2x do mesiaca. V reštauráciách podľa ich zistení a reportáží /napr. v čas. Reflex a inde.../ to je s hygienou strašné. V Ba museli hygienici zavrieť čínsku rešt., lebo ľudí kŕmili potravou pre psov a mačky, v Prahe kontrola v stánku s gyrosmi našla v tom šaláte, čo ide naňho 3 druhy spermií atď.

    Ja časté kontroly hygieny naozaj vítam. Kto to tam má ako má byť, tak môže byť šťastný, že to môže preukázať a šíriť tak svoje dobré meno.

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Ja mám obavu,že tá kontrola chodí dosť často do všetkých reštaurácii,aj do našej,ale nikdy nekontrolovali,to čo by mali,ako uvádzate že z čoho sú potraviny,čo obsahuje jedlo a pod.ale pravidelne sa stretávam s tým,že musia byť vedá rôznej farby,závesom predelené kde sa rozbíjajú vajcia v kuchyni a pod.,Podľa mňa určite nepotrebné veci,ktoré sa aj tak ked odídu nedodržiavajú.Robím v reštauráciach už veľa rokov,ale jedlo na rozbor sa nepamätám,koláče dávame raz do roka.Ja som chcel len napísať,že aj u nás su často.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    S takouto kontrolou nemám osobné skúsenosti, ale počul som nezávisle od viacerých, že idú hlavne po papierovačkách a nie po realite.
    Ich časté návštevy sa opakujú hlavne tam, kde ich dobre nakŕmia, a ešte aj nabalia na domov.
    Navrhujem ti aby si si našiel fundovaného odborníka na túto problematiku. Keď aj plateného keď aj cez inzerciu. A tohoto človeka (firmu) pover tvojim zastupovaním počas kontroly.
    Firma ich zadarmo ničím neponúkne. Keď budú u teba smädný-hladný tak si to budú musieť kúpiť. Naopak po každom dobrom ťahu preukázateľne ponúkni (kávička) tvojho fundovaného zástupcu. A nech sa celý priebeh kontroly zaznamenáva na neaké médium. Kamera alebo záznamník.
    Uvidíš ako prudko poklesnú ich návštevy, keď sa dozvedia, že tá firma ťa bude dlhodobo zastupovať. A tebe by sa táto investícia mala skoro vrátiť.

    Mne toto navrhla firma robiaca mi BOZPO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.