Zavrieť

Porady

Platby

Mávam zákazky od českých zákazníkov, ale tí preferujú platby na český účet. Skúšala som teda vybaviť si účet v českej mBank, ale pokiaľ nemám v Čechách trvalý pobyt, prechodný pobyt alebo sa tam dlhšie nezdržiavam, nemôžem si ho otvoriť. Máte nejaké typy ako vyriešiť túto záležitosť? Uvažovala som nad paypal, ale doposiaľ som nepochopila ako funguje. Na paypal.sk je podozrivo málo informácií.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ved im nemôze vadit, ak ti poslu peniaze cez internetbanking a neviem preco uprednostnuju ucet v CR.dnes je svet bank dost "vymakany" tak im nemôze banka stahovat horibilné poplatky aj ked poslu peniaze v cudzej mene /teda z Ciech na Slovensko-ceske koruny na eur/.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Zda sa, ze niektorym to vadi. Uz som par zakaznikov stratila prave z tohoto dvovodu. Ale ak som im poskytla manzelov cesky ucet, rozdiel bol podstatne odlisny. Problem vsak nastal pri uctovnictve, pri priznani dani.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Cudovala by si sa ake su poplatky za prevod medzi CR a SR.

    A preco nevyuzijete sluzyb FIO? (www.fio.sk) Jedna sa o spolocnost ktora robi na akciach. maju pobocky aj v SR, CR, PL, Madarsku.

    Zalozenie uctu:
    - mas ho vedeny v EUR
    - minimalny zostatok 10 eur
    - zalozenie cca 20 minut
    - nemaju bankomaty na SLovensku, takze nemozno vybrat hotovost

    Pri zalozeni uctu dostane cislo ucto, ktore mas spolocne aj pre platby zo SR aj CR. Jedine co sa meni je kod banky. V pripade ze Ti posielaju obcania CR tak mas kod banky 2010 a ked posielaju Slovaci tak 8330. Ja to vyuzivam a je to super. Navyse ziadne mesacne poplatky, ziadne poplatky za prevod. Jedine 10 eur zostatok na ucte.

    Internet banking maju prehladny a funkcny. Pobocky: BA, ZA, KE

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja na platby do a z ČR používam paypay.

    LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

    pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac LeonCupraR
    Pridám aj ja svoj názor. Mám svoj E-shop a cca 95 % zákazníkov z ČR. Už dávnejšie, keď som sem-tam predával alebo kupoval na aukre som si otvoril účet u nás v ČSOB. Prevod medzi českou a slovenskou ČSOB stojí čecha iba 9 Kč. Lenže problém bol, keď čech mal inú banku, to už boli niekoľkostokorunové poplatky za prevody.
    Od 1.11. som spustil svoju živnosť a prvé čo bolo, že som vycestoval do najbližšieho českého mesta, navštívil pobočku ČSOB (odporúčam dopredu dohodnúť, keďže si overujú ŽL cez svoju centrálu a trvá to minimálne 24 hod.), takže v podstate som prišiel na dohodnutý termín, popodpisoval papiere a hotovo. Netreba žiaden trvalý alebo prechodný pobyt, stačil ŽL.

    Týmto mám postarané o bezproblémové platby českých zákazníkov a keďže aj svoj podnikateľský účet mám u ČSOB , tak nemám problém previesť si povedzme raz do mesiaca peniaze na slovenský účet.

    Neodporúčal by som PayPal (v čechách nie veľmi rošírený) alebo PayPay, otvorenie účtu je úplne najjednoduchšia cesta.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Dakujem zatial vsetkym za nazory a skusenosti, pokial sa ich najde viac, rada sa necham poucit a som si ista, ze rady pomozu aj inym laikom ako som ja.

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    no najlepsie je otvorit si ucet v banke ktora patri do tej istej financnej skupiny ako tvoja banka v sr napr.: csob-csob, slsp-ceska sporitelna, tatrabanka-raiffeisenbank a tak inak mas poplatky okolo 10€ za prevod v cudzej mene

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    PayPal skutocne nema velky vyznam pre ceskych klientov, je to vhodne riesenie ak mas vela klientov zo zapadnej Europy (hlavne Nemecko a Velka Britania) a z USA a Kanady.
    www . paypal . sk nema so spolocnostou prevadzkujucou platobny system PayPal nic spolocne.
    Tak ako niektori dalsi "poradcovia" odporucam otvorit si podnikatelsky ucet v zahranici (v Cesku). Uctovat ho budes ako dalsi bankovy ucet.
    Podla mojich znalosti su najlacnejsie prevody medzi CSOB CZ a CSOB SK.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Ano, aj ja si myslim, ze su prevody medzi CSOB CZ a CSOB SK najlacnejsie. Tak urobil manzel. Ja mam mBank ale ta zatial v tomto smere este nevychadza zakaznikovi v ustrety. Ale to FIO znie celkom dobre, pre mna, ak sa nemylim ma prave CSOB za sebou.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    My máme už pár rokov účet v Čechách - konkrétne ČSOB, pobočka Třinec. Českí zákazníci su maximálne spokojní, pretože je rozdiel poslať platbu vo svojej krajine a do zahraničia, aj keď je to len Slovensko . Tiež stačilo, aby tam vycestoval konateľ firmy, žiadny trvalý pobyt nie je potrebný. Dokonca sme si tam otvorili aj účet v € . Takže odporúčam, zákazníci to ocenia, len účtovníčke (mne )pribudlo viac roboty s účtovaním CZK účtu .

    bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

    bsp1
    Ja neviem. My mame ucet v banke, otvarali sme ho v Brne a nebol s tym ziadny problem. Tusim stacil len vypis z OR a konatel, aby to podpisal a samozrejme, pociatocny vklad.

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Ako účtuješ tento účet? Mám zákazníka, ktorý v yykonáva služby v CZ.Má tam založený účet. Fakturáciu robí v CZ a aj platby mu tak chodia. Mám všetky faktúry prepočítavať na eura a tak aj všetky pohyby v banke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.