Zavrieť

Porady

Ako si mám vydobyť dieťa?

Od apríla 2009 mam podanu žiadosť o zverení našho syna do mojej starostlivosti.Manželka o syna,a ani o svoje dve deti,ktore ma z prveho manž.nejavý žiaden zaujem.Nebyvame v spoločnej domacnosti a tiež čakame na rozvod.Ohladom dieťaťa sme mali jedno pojednavanie.Som velmi sklamaný z prace social.pracovníčok.Manželka je alkoholička,nikde nepracuje a všade kde byvala ju vyhodili,pre jej agresívnu povahu.Má aj vela záznamov u policie pre výtržnosti.
Socialka nemá vôbec zaujem niečo riešiť.Soc.prac.stale drží stranu mojej žene,lebo je matka.Do sept.2009 som nemal narok ani na rodin.prídavky.V sept.sme mali pojednavanie ohladom dieťaťa.Nič sa tam nevyriešilo,len nas všetkych poslali psychologovi.Napísal som sťažnosť.Na druhý den mi volala zo socialky,že mi prideluju rod.príd.
Ako mám dalej postupovať?Ved dieťa ma narok aj na výživne,nie?
Je problem,že som chlap?
Naposledy upravil Dav : 21.11.09 at 09:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No, Reno , popravde asi chceš riešiť veľa vecí súčasne.
    Bojuješ o zverenie dieťaťa do svojej opatery, pretože Tvoja ešte manželka je absenetérka a alkoholička ak som to správne pochopila.
    Na druhej strane - tá istá, ešte Tvoja manželka asi nemá žiaden príjem, lebo nepracuje.
    Tvoje dieťa má nárok na výživné.
    Aj Tvoja žena má nárok na výživné a Ty ako jej manžel si povinný sa postarať o ňu a svoje deti.
    Ľudia, ktorí sú na prahu rozchodu si však neuvedumujú, že totálne rozlúčenie manželstva je dlhodobá záležitosť, jej dlhodobosť sa predlžuje niektorými faktormi, ako sú maloleté deti, veľké majetky...prípadne tak malé, že rozvedeným neostáva iné, ako aj po rozvode fungovať pod jednou strechou...
    Nechcem byť zlá, ale pošepnem, že rozvodom sa problémy len začínajú.

    Urči si Reno priority, čo chceš riešiť v prvom rade. Ak je to zverenie dieťaťa do svojej opatery, tak rieš najskôr toto. Očakávaj však aj takú situáciu, že dieťa dostaneš, výživné neuvidíš, naopak aj po rozvode ho budeš musieť dať Ty svojej ex-manželke...

    reno38 je offline (nepripojený) reno38

    reno38
    Danushka, neber toto v zlom.Viem,že v manželstve mame obaja manželia svoje práva a povinnosti.Neviem vobec ako funguju socialne pracoviska.Keby si poznala ozaj moju situaciu,tiež by si nevedela,kde začať.
    Platím všetky pôžičky,poctivo chodím do práce,nepijem alkohol,nefajčím,starám sa o syna a o domacnosť.
    Manželka,nikde nerobí,má same pôžičky (hlavne nebankove),ktore nesplaca.Z prace ju vyhodili,že spôsobila manko.O svoje tri deti,ktore ma z dvoch manželstiev sa absolutne nezaujima.Ma priatela,s ktorím je tehotna.
    Ona nemá žiadne povinnosti?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Reno, držím Ti palce, aby si to vydržal a aby si sa čím skôr rozviedol, pretože dlhy vyrobené za trvania manželstva Tvojou manželkou sú aj Tvojimi dlhmi. Verím, že sú aj dobrí chlapi, ktorí obetujú pre svoju rodinu všetko a sú obeťami nezodpovedných manželiek.
    Je na Tebe, aby si súdu dokázal, že Vášmu dieťaťu bude lepšie s Tebou, ale nezabúdaj, že deti tieto veci vnímajú veľmi citlivo a milujú oboch svojich rodičov, nech už sú akýkoľvek.
    DRŽÍM PALCE !

    reno38 je offline (nepripojený) reno38

    reno38
    Dakujem,za podporu.Mám vela dobrých a ochotných ludí okolo seba,ktorý mi držia palce a snažia sa mi pomôcť.Len s úradmi a s ich pracovníčkami,ktoré si myslia,že otec nemôže vychovávať dieťa, je to velmi zložité.
    Som miernej povahy a neznášam hádky.A za 4 roky,čo som trpel manželkine vrtochy,klamstva a opilecke vystupy, som sa dostal do začarovaného kruhu neuveritelných problemou.
    Našiel som si nedávno priatelku,ktorá mi otvorila oči a ukázala mi,že život sa dá žiť aj inak.krajšie,kludnejšie.Som jej za to vdačny.Pomaha mi finančne a podporuje ma ako sa len dá.Musím a hlavne chcem si dať život do poriadku.Chcem si poctivo splatiť svoje dlhy a začať žiť novy život.

    Ako si mám vydobyť dieťa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.