Zavrieť

Porady

..mám zaplatiť, alebo nie?..

...originál...
..prosím vás o radu...prednedávnom,keď mi doviezli sedačku, tak firma- teda chlapci z firmy napratali sedák do výťahu, stlačili tlačítko a zlomila sa strunka,čím sa znefunkčnil- teda pokazil výťah.,privolaní opravári mi tvrdili, že to je malá závada,tlačítko vydržalo 35 rokov a že oprava sa zaplatí z fondu, do ktorého platím pravidelné platby....činžákový pánboh- teda predseda samosprávy ale bol iného názoru a faktúru za opravu prikázal poslať priamo mne..oprava jednej strunky na tlačítku stojí 43€, v tej cene je asi aj cesta opravárov (2x24km) a ich celodenná mzda alebo čo,lebo oprava trvala 6 minút..a bola som dôrazne upozornená, že to musím zaplatiť, lebo mi do konca roka narastú penále...presvedčiť ho, že ja som to nepokazila, sa nedá, firma tiež nie je ochotná to za svojich zamestnancov zaplatiť..tak neviem, mám to zaplatiť ja, alebo nie, alebo čo mám urobiť..
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pepsikova Pozri príspevok
..prosím vás o radu...prednedávnom,keď mi doviezli sedačku, tak firma- teda chlapci z firmy napratali sedák do výťahu, stlačili tlačítko a zlomila sa strunka,čím sa znefunkčnil- teda pokazil výťah.,privolaní opravári mi tvrdili, že to je malá závada,tlačítko vydržalo 35 rokov a že oprava sa zaplatí z fondu, do ktorého platím pravidelné platby....činžákový pánboh- teda predseda samosprávy ale bol iného názoru a faktúru za opravu prikázal poslať priamo mne..oprava jednej strunky na tlačítku stojí 43€, v tej cene je asi aj cesta opravárov (2x24km) a ich celodenná mzda alebo čo,lebo oprava trvala 6 minút..a bola som dôrazne upozornená, že to musím zaplatiť, lebo mi do konca roka narastú penále...presvedčiť ho, že ja som to nepokazila, sa nedá, firma tiež nie je ochotná to za svojich zamestnancov zaplatiť..tak neviem, mám to zaplatiť ja, alebo nie, alebo čo mám urobiť..
Nie, neplatiť, platba má byť realizovaná z fondu opráv.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Asi by som dôrazne napísala list predsedovi spoločenstva a adresovala ho i všetkým možným a nemožným inštitúciam. Toto zaváňa šikanou.

Ako je divočina platiť také čosi, navyše po 35 rokoch , to kludne mohla spôsobiť aj únava materiálu. Bytovka nie je nová, a veci sa budú čím dalej tým častejšie kaziť.

Určite neplatiť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To 35 ročné tlačítko už asi malo svoje "odžité" a mohlo sa pokaziť hocikomu, bola to asi len otázka času.
Tiež som toho názoru, že by sa malo uhradiť z fondu opráv.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

pepsikova Pozri príspevok
..prosím vás o radu...prednedávnom,keď mi doviezli sedačku, tak firma- teda chlapci z firmy napratali sedák do výťahu, stlačili tlačítko a zlomila sa strunka,čím sa znefunkčnil- teda pokazil výťah.,privolaní opravári mi tvrdili, že to je malá závada,tlačítko vydržalo 35 rokov a že oprava sa zaplatí z fondu, do ktorého platím pravidelné platby....činžákový pánboh- teda predseda samosprávy ale bol iného názoru a faktúru za opravu prikázal poslať priamo mne..oprava jednej strunky na tlačítku stojí 43€, v tej cene je asi aj cesta opravárov (2x24km) a ich celodenná mzda alebo čo,lebo oprava trvala 6 minút..a bola som dôrazne upozornená, že to musím zaplatiť, lebo mi do konca roka narastú penále...presvedčiť ho, že ja som to nepokazila, sa nedá, firma tiež nie je ochotná to za svojich zamestnancov zaplatiť..tak neviem, mám to zaplatiť ja, alebo nie, alebo čo mám urobiť..

Pepsiííí, ja ako "činžákový pánboh" /fuj ako si to.../, ti len chcem povedať, že ak si si na 100% istá, že tí tvoji "majstri vynášači" nezavadili o tlačitko, keď rvali tú sedačku do výťahu / lebo ty si sa tam isto nevmestila a nevidela to.../a tým sa to nestalo, tak ...Áno treba z FO, ale...vieš, ono to vidieť, či to bola únava materiálu, alebo urvaté tlačítko. Ja mám také v 10 tich výťahoch 38 rokov a ešte sa neunavili
By si bola prekvapkaná, koľko škody sa narobí pri neopatrnom zaobchádzaní s výťahom a hlavne rvaním sedačiek a nábytku..ale to samozrejme nehovorím o tvojom prípade...dúfam.


PS:prosím nerobte uzávery k môjmu vyjadreniu, je to len pohľad z opačnej strany, ktorý sa rieši v nasledujúcich prispevkoch...dík.
Naposledy upravil Halli : 22.11.09 at 14:35 Dôvod: dodatok-posledná veta.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
slavica Pozri príspevok
Pepsiííí, ja ako "činžákový pánboh" /fuj ako si to.../, ti len chcem povedať, že ak si si na 100% istá, že tí tvoji "majstri vynášači" nezavadili o tlačitko, keď rvali tú sedačku do výťahu / lebo ty si sa tam isto nevmestila a nevidela to.../a tým sa to nestalo, tak ...Áno treba z FO, ale...vieš, ono to vidieť, či to bola únava materiálu, alebo urvaté tlačítko. Ja mám také v 10 tich výťahoch 38 rokov a ešte sa neunavili
By si bola prekvapkaná, koľko škody sa narobí pri neopatrnom zaobchádzaní s výťahom a hlavne rvaním sedačiek a nábytku..ale to samozrejme nehovorím o tvojom prípade...dúfam.
..

..ja som to pokazené tlačítko videla, keď ho prišli opraviť, nebolo to polámané, len strunka bola zlomená..takže vymenili strunu a staré tlačko tam nasadili..o tlačítko nezavadili nijako,to som tiež videla..len museli ho stlačiť, aby sa pohli..(bola som dolu, keď ten sedák dávali do výťahu)


(sorry za toho činžákového, ale to je na neho ešte mierne, na teba to neplatí, samozrejme...
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Ako ďalší "činžákový pánboh" asi nebudem objektívna, ale u nás sa výťah najčastejšie pokazí pri sťahovaní. Odtrhnuté tlačítko by som však asi zobrala na milosť.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ja mám také v 10 tich výťahoch 38 rokov a ešte sa neunavili
By si bola prekvapkaná, koľko škody sa narobí pri neopatrnom zaobchádzaní s výťahom a hlavne rvaním sedačiek a nábytku..ale to samozrejme nehovorím o tvojom prípade...dúfam.
No tak ani únava materiálu sa nedá jednoznačne vyvrátiť, ak sa aj v 20 výťahoch niečo nepoškodí 44 rokov, predsa raz môže. Jednoznačne tu nie je preukázateľné poškodenie z nedbalosti alebo inej naschvál spôsobenej poruchy. Raz všetko povolí a treba sa na takýto prípad pozerať z dvoch strán.
Jednoznačne by som navrhla úhradu nákladov z FO, ako správca a nie pánboh správcovský, by som toto riešila ako správca človečí. Neviem, kedy sa to môže takouto zhodou okolností stať aj mne...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ale jasne Ľubi, ja som len chcela vedieť bližšie čo sa stalo a posudiť to aj z druhej strany.... Ono , keby tam boli tlačítka antivandal, ktoré už treba všade vymeniť, nestalo by sa to možno. V niektorých výťahoch ich už mám a tam je to o.k.

Takže Pepsí, ak si stojíš za svojim tak sa nedaj , na opravy prispievaš a povedz tomu vášmu "bohovi" , že nech vymení celé tablo za antivandal tlačítka a finito
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
slavica Pozri príspevok
Ale jasne Ľubi, ja som len chcela vedieť bližšie čo sa stalo a posudiť to aj z druhej strany.... Ono , keby tam boli tlačítka antivandal, ktoré už treba všade vymeniť, nestalo by sa to možno. V niektorých výťahoch ich už mám a tam je to o.k.

Takže Pepsí, ak si stojíš za svojim tak sa nedaj , na opravy prispievaš a povedz tomu vášmu "bohovi" , že nech vymení celé tablo za antivandal tlačítka a finito
..

..ak vám je čudné, že som ho tak nazvala, tak on sa tu aj tak správa,akoby tu bol pánombohom..a tlačítka sú pôvodné, 35 ročné a strunky v nich predsa nikto nekontroluje..a vôbec ho nezaujíma, že ja som to nepokazila, ani sedačka to nepokazila, ani náročky to nikto nepokazil..čiže dohoda a vysvetlovanie už nie je o čom..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pepsi ani ja by som opravu strunky nezaplatila, veď aj Ty riadne prispievaš do FO. Neviem, prečo sa štorcuje činžákový pánboh, keď mechanici, oprávari konštatovali únavu materiálu/strunky/. Len si prosím Ťa dávaj pozor, aby si aj neplatila za vypálené žiarovky na schodisku v prípade Tvojho zapnutia a súčasne venčenia pepsikoláka. U Vás je to viac ako možné.
Ešte doplním, predsa pri faktúre od opravy tohto spínača by mal byť pripojený montážny list, na ktorom je napísané o akú opravu ide, t.j. nezavinené dodávateľmi Tvojho sedáku, oprava strunky nie spínača..
Naposledy upravil jozka56 : 21.11.09 at 20:52
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

faktúru za opravu ale netreba nechať ležať v poličke. odporúčam ju vrátiť doporučene s listom, že ste žiadnu takú službu ako fyz.osoba neobjednávali, neviete o tom či, kde a ako takáto oprava prebehla a následne teda ani túto faktúru nemienite uhradiť.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Iriska, aj tak by nám pepsi mala napísať, komu vlastne bola táto faktúra doručená.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Pepsiííí, ja ako "činžákový pánboh" /fuj ako si to.../, ti len chcem povedať, že ak si si na 100% istá, že tí tvoji "majstri vynášači" nezavadili o tlačitko, keď rvali tú sedačku do výťahu / lebo ty si sa tam isto nevmestila a nevidela to.../a tým sa to nestalo, tak ...Áno treba z FO, ale...vieš, ono to vidieť, či to bola únava materiálu, alebo urvaté tlačítko. Ja mám také v 10 tich výťahoch 38 rokov a ešte sa neunavili
By si bola prekvapkaná, koľko škody sa narobí pri neopatrnom zaobchádzaní s výťahom a hlavne rvaním sedačiek a nábytku..ale to samozrejme nehovorím o tvojom prípade...dúfam.
Slávka,ale ja by som to neplatil ani keby zavadili o to tlačítko a urvali to oni-može sa to stať a malo by sa to uhradiť z FO-jedine vtedy by som jej to dal zaplatiť,keby to bolo urvaté úmyselne( čo nebolo)...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jozka56 Pozri príspevok
Iriska, aj tak by nám pepsi mala napísať, komu vlastne bola táto faktúra doručená.
Napísala v uvode-že priamo jej ...ale ja by som nič nevypisovala, zobrala by som fa a išla si to vyriadiť "ručne stručne"...osobne na osbd
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slávka,ale ja by som to neplatil ani keby zavadili o to tlačítko a urvali to oni-može sa to stať a malo by sa to uhradiť z FO-jedine vtedy by som jej to dal zaplatiť,keby to bolo urvaté úmyselne( čo nebolo)...

joooj Stando šak čitaj ďalej, už sme to dávno prebrali. a s tým čo píšeš celkom zas nesúhlasím, ale to je vec názoru. Výťah slúži na prepravu osôb atď, nebudem citovať ďalej ako sa v ňom treba správať... To že je zvykom v ňom prepravovať "sťahovačky", to už je vecou dohody a využitia všetkých vlastníkov, ale aj pravidlá pri poškodení sú nejaké...
Nedávno NEUMYSELNE neubrzdil jeden chlapec našej jednej vlastníčky a vpalil do dverí na bicykli a rozbil sklo..hádam si nemyslíš, že to bolo treba dať z FO???

A už čakám, kedy sa niekto prihlási, že niečo urobil úmyslene, dokelu však sme ľudia,čo stale chceme dačo obchádzať. Malý rozbil sklo, mamina mi to zavolala sama a dali sklo vymeniť- tomu sa vraví charakter
Samozrejme tie tlačítka, to je o inom, ak to nespôsobili "sťahováci"
Naposledy upravil Halli : 21.11.09 at 21:50
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Napísala v uvode-že priamo jej ...ale ja by som nič nevypisovala, zobrala by som fa a išla si to vyriadiť "ručne stručne"...osobne na osbd
Slávka,som nevedel,že sa aj biješ-ešteže niesi moja manželka...,fúúúha-že ručne-stručne...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
joooj Stando šak čitaj ďalej, zas nebud odborník na všetko , už sme to dávno prebrali. a s tým čo píšeš celkom nesúhlasím.
súhlasíš-nesúhlasíš- ja by som ti to nezaplatil...-nieje dovod- može sa to stať a malo by to ísť z FO...Pekný večer...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slávka,som nevedel,že sa aj biješ-ešteže niesi moja manželka...,fúúúha-že ručne-stručne...

Je to v úvodzovkách, tak si nerob srandu...

Stanislav 1975 Pozri príspevok
súhlasíš-nesúhlasíš- ja by som ti to nezaplatil...-nieje dovod- može sa to stať a malo by to ísť z FO...Pekný večer...
Ak by som videla, že je to ulomené a bolo by to kôli tebe, ....tak to by si bol fakt chrakter , gratulujem...odporúčam najlepšie "ticho zmyznúť".... ale tu sme si vysvetlili, že to tak nebolo, tak je tvoja odpoved zbytočná
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Je to v úvodzovkách, tak si nerob srandu...



Ak by som videla, že je to ulomené a bolo by to kôli tebe, ....tak to by si bol fakt chrakter , gratulujem...odporúčam najlepšie "ticho zmyznúť".... ale tu sme si vysvetlili, že to tak nebolo, tak je tvoja odpoved zbytočná
Slávi, my v baráku máme dohodu,že aj takéto nehody platíme z fondu,takže to nieje o charaktere...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slávi, my v baráku máme dohodu,že aj takéto nehody platíme z fondu,takže to nieje o charaktere...
pošli mi tu "dohodu na nehodu" , rada si ju prečítam
... len aby tých nehôd nebolo priveľa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať