Zavrieť

Porady

Ako mam zamestnať človeka ktorý ma živnost.

Prosim je to surne poradte mi ako mam zamestnat cloveka ktory ma zivnosť a chce pre mňa pracovať. Aku zmluvu mu ma dať? Ako ho mam evidovať? Ako ho mam vyplacať? Aké odvody za neho musim odviesť? Kde mam nahlasiť že pre mňa pracuje? Jednoducho čo všetko pre mňa vypliva ak chcem takehoto človeka prijať. Prosim Prosim poradte mi surneeeee help.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Č s ním vlastne chceš? Chceš ho zamestnať, alebo chceš aby vykonával pre teba subdodávky?

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    yurii
    Prosim je to surne poradte mi ako mam zamestnat cloveka ktory ma zivnosť a chce pre mňa pracovať. Aku zmluvu mu ma dať? Ako ho mam evidovať? Ako ho mam vyplacať? Aké odvody za neho musim odviesť? Kde mam nahlasiť že pre mňa pracuje? Jednoducho čo všetko pre mňa vypliva ak chcem takehoto človeka prijať. Prosim Prosim poradte mi surneeeee help.
    ...nezaoberaj sa otázkou, ako zamestnať človeka, ktorý má živnosť. Je to predsa pre Teba obchodný partner a spolupracujete na základe zmluvy o dodávateľsko odberateľských vzťahov... Tak sa netráp odvodmi a nahlasovaním... ale obchodnými vzťahmi a súvislosťami...

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Uobíte zmluvu o dodávke či už tovaru,alebo služby,on Ti za to vystaví faktúru,ty mu ju zaplatíš a koniec.Odvody a všetko či s tým súvisí,musí urobiť on,je predsa živnostník.

    yurii je offline (nepripojený) yurii

    yurii
    Ten clovek robi pre mna zmluvy. Rovno zo zakaznikom spise zmluvu a ju za kazdu zmluvu ktoru urobi vyplatim urcitu sumu. Neviem ako sa mam s nim dohodnut resp. aku zmluvu mam s nim spisat aby mi mohol takuto sluzbu sprostredkovat a co si mam vlastne ziadat od neho aky doklad ze som mu zaplatil? Prosim poradte

    Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    yurii
    Ten clovek robi pre mna zmluvy. Rovno zo zakaznikom spise zmluvu a ju za kazdu zmluvu ktoru urobi vyplatim urcitu sumu. Neviem ako sa mam s nim dohodnut resp. aku zmluvu mam s nim spisat aby mi mohol takuto sluzbu sprostredkovat a co si mam vlastne ziadat od neho aky doklad ze som mu zaplatil? Prosim poradte

    Dakujem
    ten človek robí sprostredkovatela, musí to mať v ŽL, inak to pre teba nebude daňovo uznané.
    Alebo sa dohodnite, ak to nie je vysoká suma, dá sa urobit príkzníá zmluva a vyplatíš mu to akože naraz - jednorazovo podpíše pokl. doklad.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    yurii
    Prosim je to surne poradte mi ako mam zamestnat cloveka ktory ma zivnosť a chce pre mňa pracovať. Aku zmluvu mu ma dať? Ako ho mam evidovať? Ako ho mam vyplacať? Aké odvody za neho musim odviesť? Kde mam nahlasiť že pre mňa pracuje? Jednoducho čo všetko pre mňa vypliva ak chcem takehoto človeka prijať. Prosim Prosim poradte mi surneeeee help.
    Vidím, že riešiš naštartovanie činnosti (viď Tvoja téma:Splnomocnenie na uzatváranie zmlúv, 28.08.2005) alebo zahájenie živnosti vôbec. Okruh otázok je široký. Chcelo by to asi poradcu v mieste Tvojho sídla, konkrétnejšie info o situácii, o činnosti, o predstavách. Predtým by som ale rozhodne poprechádzal na porade témy, ktoré Ťa zaujímajú. Na čítanie máš tu toho požehnane a 100% Ti to pomôže sa zorientovať.

    Ako mam zamestnať človeka ktorý ma živnost.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.