Zavrieť

Porady

Odizolovanie spodnej časti domu

Ahojte, poraďáci. chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne odizolovania spodnej časti domu. stačí dať čiernu "bubienkovú" foliu (neviem jej presný názov) alebo je lepšie obložiť dom polystyrénom na to určeným? nechceme to zbytočne predražovať, ale chceme mať stavbu dobre odčlenenú od zeminy a tým aj vlhkosti. ďakujem za všetky príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Treba si ujasnit, ci chcete izolovat len proti zemnej vlhkosti alebo aj tepelne. Bubienkova folia je asi nopova folia a ta plni ochranu hydroizolacie, neizoluje tepelne.

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    A ako sa tá bubienková fólia aplikuje?, ako hlboko a široko treba vykopať ryhu na jej uloženie? a čo na ňu?, alebo sa to lepí iba na stenu?
    ciners Pozri príspevok
    Treba si ujasnit, ci chcete izolovat len proti zemnej vlhkosti alebo aj tepelne. Bubienkova folia je asi nopova folia a ta plni ochranu hydroizolacie, neizoluje tepelne.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ak myslite tu nopovu foliu,tak ta chrani hydroizolaciu, inak neviem, naco ju tam chcete davat. Mate suteren, ci co ma vlastne chranit? Nemate fotecku? Pomohlo by

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    ta bubienkova folia sa nelepi iba sa prilozi k stene zafixuje v rohoch a na okrajoch a prihrnie zeminou

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    velmi sa v tom nevyznám, ale to ma zaujalo totiž - dva roky rekonštruujeme chalupu je v štádiu dokončenia - zvonku omietka nová, niektoré steny zateplené, ostáva obložiť sokel..., jedna jediná stena nezateplená - asi nasáva vlhkosť a teraz neviem z čoho..., (starý dom z pálených tehál, bez izolácie), ja si myslím, že dažďová voda (ešte nie je dorobený odkvapový systém a ten starý sem tam je deravý), ale môže to byť aj odspodu - preto som chcela urobiť odvetrávaciu šachtu - cca 20-30 cm do hlbky a cca 60 cm na šírku odstrániť zeminu od steny (ktorú môj drahý nahrnul!) nasypať okruhliaky ... tá fólia ma upútala (nepoznám to) ale asi to je na iný účel...
    ja tú stenu odfotím tento víkend, zle sa mi píše - neviem to opísať nie som stavbárka... takže sa ozvem, zatiať pá
    ciners Pozri príspevok
    Ak myslite tu nopovu foliu,tak ta chrani hydroizolaciu, inak neviem, naco ju tam chcete davat. Mate suteren, ci co ma vlastne chranit? Nemate fotecku? Pomohlo by

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    My máme na chate odkopaný základ budovy po celom obvode na šírku asi 60 cm a do hĺbky asi pol metra. Je pravda, že steny z vnútra sú odvtedy suché, ale vždy mám nedobrý pocit, že sú oslabené základy a tým aj celá chata.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cecilia Pozri príspevok
    My máme na chate odkopaný základ budovy po celom obvode na šírku asi 60 cm a do hĺbky asi pol metra. Je pravda, že steny z vnútra sú odvtedy suché, ale vždy mám nedobrý pocit, že sú oslabené základy a tým aj celá chata.
    .Neviem síce aké máte hlboké základy pod tým vykopaným.To ale nieje dobré riešenie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem či je to váš prípad.Ale väčšina starých domov vlhne len preto ,že sú tam takto vykoodborne zaomietané izolácie.
    PA210009.jpg  
    PA210011.jpg  
    PA210012.jpg  
    1/1

    petmac je offline (nepripojený) petmac

    petmac
    pucifalek Pozri príspevok
    vladoziak- máme novostavbu bez suterénu
    Ked mate novostavbu a davali ste hydroizolaciu proti spodnej vode Hydrobit alebo Glassbit malo by to stacit, nopova folia nie je potrebna, ta sa dava pri rekonstrukciach. Len zaizolujte styrodurom sokel - bok zakladu do hlbky cca 300mm pod upraveny teren - eliminuje sa tym tepelny most.

    petmac je offline (nepripojený) petmac

    petmac
    vladoziak Pozri príspevok
    ako petmac,lacnejsi je perimer ako styrodur
    Su rozne. Styrofoam (9,9e/m2), eps PERIMETER (8,9e/m2), Polyfoam. Len si treba vybrat...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.