Zavrieť

Porady

Kamerový systém

Dobrý deň.
Chcel by som vás poprosit o radu,bývam v panelovom dome moja suseda si namontovala kamerový systém bez súhlasu OSBD a nedal som jej súhlas ani ja,jedna kamera sníma jej dvere a druhá sníma moje dvere a výtahove dvere vlastne tým zasahuje do môjho súkromia.Bol som na polícii aj na obvodnom úrade ale oni nemôžu dat príkaz na odmontovanie kamery povedali že to môže len súd.Ďakujem
Usporiadat
atilla atilla

atilla je offline (nepripojený) atilla

zas na 2-ej strane este sa ti ten jej zaznam moze zist
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Hlavne si nevoď domov milenky ...ale vážne, asi by to aj mne vadilo, ak si sníma svoje dvere je to jej problém, ale moje...no tak to teda nie.Však jej zastriekaj farbou snímač, ale najskôr jej vyhoď poistky, keď nebude doma
Alebo s kapucou na hlave, fuj všeličo ma napadá, ale ja by som jej to netrpela.


ešte si zisti, či to nieje atrapa
Naposledy upravil Halli : 24.11.09 at 14:05
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mirokiro Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcel by som vás poprosit o radu,bývam v panelovom dome moja suseda si namontovala kamerový systém bez súhlasu OSBD a nedal som jej súhlas ani ja,jedna kamera sníma jej dvere a druhá sníma moje dvere a výtahove dvere vlastne tým zasahuje do môjho súkromia.Bol som na polícii aj na obvodnom úrade ale oni nemôžu dat príkaz na odmontovanie kamery povedali že to môže len súd.Ďakujem
Ak je tá kamera v spoločných priestoroch a je umiestnená bez súhlasu väčšiny majiteľov, tak je tam nainštalovaná neoprávnene. Dalo by sa ešte akceptovať, keby snímala len jej dvere, hoci aj zo spoločných priestorov, lebo by snímala vlastný majetok. Ale ak sníma tvoje dvere a výťah, tak je možné od nej požadovať, aby to ostránila. Treba ju rázne upozorniť, že koná nelegálne a porušuje tvoje súkromnie, čo je v rozpore s obč. zákonníkom § 11-13.

Ak to nepomôže, záleží od teba, či na to pôjdeš legálnou cestou - teda na súd dáš žalobu o odstránenie tej kamery (myslím, že nádej na úspech je 99%), prípadne ešte môžeš žiadať nejaké odškodnenie, alebo inou cestou - ako naznačila slavica... Tam sa ale vystavuješ obvineniu z jej strany za úmyselné poškodzovanie súkr. majetku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
slavica Pozri príspevok
Hlavne si nevoď domov milenky ...ale vážne, asi by to aj mne vadilo, ak si sníma svoje dvere je to jej problém, ale moje...no tak to teda nie.Však jej zastriekaj farbou snímač, ale najskôr jej vyhoď poistky, keď nebude doma
Alebo s kapucou na hlave, fuj všeličo ma napadá, ale ja by som jej to netrpela.

ešte si zisti, či to nieje atrapa
A prečo tak rafinovane ...????

Veď si kúpim nejakú tyč , napríklad garnižu a nechtiac jej kamerku šľahnem ....že sa rozbije ? ...no môžem ja za to , že som nešikovný ....

Alebo príde ku mne večer veselá partia ....no môžem ja za to , že v rozjarenej nálade si jeden všimne kamerku a ......
" jéj , čo je toto , to skrytá kamera je ? Pročko je tu schovaný ??? ...veď počkaj , zajac .."
a tresk po kamere .....

Hm , milenku ...nejakú odvážnu slečnu by som si doviedol , ešte by sa aj odhalila ....nech si užije , semetrika jedna hnusná , škaredá , nevystatá ....

mirokiro
Len pako by nepochopil po predchádzajúcich upozorneniach , ktorými si ju už upozornil ....
Prdel by som si z nej , aj trhací kalendár ...
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

neviem preco by mi to malo vadit, akurat len asi vtedy, ak robim nieco co by nemali druhy vidiet, to ze idem domov ?...asi by som uvital ze je to pod kontrolou, vlastne i moj byt a zadarmo!(?)

sam rozmyslam o niecom podobnom, ale ja som rozmyslal tak, ze susedov na to upozornim a teda ze budem predpokladat, ze to moze prospiet aj im.... ale ludia su rozny, mozno tiez narazim na niekoho, co bude radsej behat po uradoch, ako by mal byt rad, ze bude jeho dvere strazit kamera ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

premiko Pozri príspevok
neviem preco by mi to malo vadit, akurat len asi vtedy, ak robim nieco co by nemali druhy vidiet, to ze idem domov ?...asi by som uvital ze je to pod kontrolou, vlastne i moj byt a zadarmo!(?)

sam rozmyslam o niecom podobnom, ale ja som rozmyslal tak, ze susedov na to upozornim a teda ze budem predpokladat, ze to moze prospiet aj im.... ale ludia su rozny, mozno tiez narazim na niekoho, co bude radsej behat po uradoch, ako by mal byt rad, ze bude jeho dvere strazit kamera ...
Všetci sme rôzni, niekomu to vadí, niekomu nie. Tu nerozoberáme to, či by nám to malo vadiť alebo nie, lebo mirokiro jednoznačne povedal, že mu to vadí, takže riešime, či sused má právo mať takto nainštalovanú kameru alebo nie.

Keby to odsúhlasila väčšina ľudí v dome (tak ako sa odsúhlasujú aj kamery vo vestibuloch), tak by to bolo oficiálne. Takto to ten sused má ale nainštalované nelegálne.
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

premiko Pozri príspevok
neviem preco by mi to malo vadit, akurat len asi vtedy, ak robim nieco co by nemali druhy vidiet, to ze idem domov ?...asi by som uvital ze je to pod kontrolou, vlastne i moj byt a zadarmo!(?)

sam rozmyslam o niecom podobnom, ale ja som rozmyslal tak, ze susedov na to upozornim a teda ze budem predpokladat, ze to moze prospiet aj im.... ale ludia su rozny, mozno tiez narazim na niekoho, co bude radsej behat po uradoch, ako by mal byt rad, ze bude jeho dvere strazit kamera ...
No neviem či by vam to nevadilo keby vas aj celu vašu rodinu neustale niekto sledoval je to uplne ina situacia ako si vy myslite.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok

Ak to nepomôže, záleží od teba, či na to pôjdeš legálnou cestou - teda na súd dáš žalobu o odstránenie tej kamery (myslím, že nádej na úspech je 99%), prípadne ešte môžeš žiadať nejaké odškodnenie, alebo inou cestou - ako naznačila slavica... Tam sa ale vystavuješ obvineniu z jej strany za úmyselné poškodzovanie súkr. majetku.
Tibor, nikto si nesmie súkromný majetok inštalovať len tak do spoločných priestorov. Takže čo dá pred svoje dvere v spoločných priestoroch...to už má smolu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

slavica Pozri príspevok
Tibor, nikto si nesmie súkromný majetok inštalovať len tak do spoločných priestorov. Takže čo dá pred svoje dvere v spoločných priestoroch...to už má smolu.
Nesmie, ale ak dá, tak cudzí mu ho nemôže len tak zničiť, musí ho donútiť odstrániť to legálnou cestou.

Predstav si, že si necháš pred bytom v chodbe bicykel. Ak susedovi prekáža, mal by ťa požiadať, aby si ho odložila inde. Ak bude ale hulvát a rozmláti ho a pritom ho prichytíš aj so svedkami, môžeš ho udať za poškodzovanie cudzej veci a žiadať náhradu škody. To isté platí aj pre kameru - je tam síce nelegálne, ale je vlastníctvom suseda a nemôžeš ju len tak poškodiť či ukradnúť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
Nesmie, ale ak dá, tak cudzí mu ho nemôže len tak zničiť, musí ho donútiť odstrániť to legálnou cestou.

Predstav si, že si necháš pred bytom v chodbe bicykel. Ak susedovi prekáža, mal by ťa požiadať, aby si ho odložila inde. Ak bude ale hulvát a rozmláti ho a pritom ho prichytíš aj so svedkami, môžeš ho udať za poškodzovanie cudzej veci a žiadať náhradu škody. To isté platí aj pre kameru - je tam síce nelegálne, ale je vlastníctvom suseda a nemôžeš ju len tak poškodiť či ukradnúť.
Ak to nepôjde po dobrom, pôjde to po zlom. To že ju on poškodí musí byť urobené tak isto bez dôkazov, ako bola bez súhlasu montovaná.

To je tak ako v nedeľu v lampárni, ukradnú niekomu auto a potom zlodej musí dávať "súhlas na vrátenie"...fuj neznášam tieto protirozumové zákony.
Niekto robí protiprávne a ja sa budem naťahovať či smiem , alebo nesmiem?
Každý kto ako robí, tak si zaslúži, aby sa mu vrátilo.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mirokiro, odfoť nám to a prilep sem nech to vidíme
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

slavica Pozri príspevok
Mirokiro, odfoť nám to a prilep sem nech to vidíme
Zajtra uvidim ako to dopadne na obvodnom urade dufam že si to riadne zlizne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mirokiro Pozri príspevok
Zajtra uvidim ako to dopadne na obvodnom urade dufam že si to riadne zlizne
Ešte mi napadá, že vlastne porušuje aj zákon o ochrane osobných údajov. Ten totiž povoľuje monitorovanie verejných priestorov len za presne daných podmienok - § 10 ods. 7:

(7) Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať pomocou videozáznamu alebo audiozáznamu len na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak.


Takže aj na úrad na OOÚ by si ju mohol "natrieť".
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Neviem ako si na tom zo zvyskom susedov,ale na schodzi nadpol.vacsina uznesie odstranenie. Vyzvete tetu,neurobi tak do terminu a demontujes to. Da sa aj tak?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mirokiro Pozri príspevok
Zajtra uvidim ako to dopadne na obvodnom urade dufam že si to riadne zlizne
To mi vysvetli ešte to kablovanie, to má napojené na spoločné priestory, alebo na svoj elm.? A prečo to máš na stene svojho bytu? To si ako dovolil aby ti tam vrtala? Vyzerá to teda príšerne ...
Preboha však má bezpečnostné dvere Exkluzív, to čo za masku, že ešte potrebuje kamery? Tak toto by som nedovolila v žiadnom prípade!!!
Naposledy upravil Halli : 26.11.09 at 12:46
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mirokiro Pozri príspevok
Zajtra uvidim ako to dopadne na obvodnom urade dufam že si to riadne zlizne
Ja len takú otázočku - ktoré sú tvoje a ktoré jej dvere?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
Ja len takú otázočku - ktoré sú tvoje a ktoré jej dvere?
Vidíš teraz si ma poplietol...to myslíš vážne že by si dovolila vrtať nad cudzie dvere? Hoci podľa popisu v uvode môžu byt tie bezpečnostné Mirove , hmmmÁno tak už som si to prečítala znova, jej sú tie vedľa výťahu ...
Naposledy upravil Halli : 26.11.09 at 12:48 Dôvod: opravené na základe info...
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

slavica Pozri príspevok
Vidíš teraz si ma poplietol...to myslíš vážne že by si dovolila vrtať nad cudzie dvere? Hoci podľa popisu v uvode môžu byt tie bezpečnostné Mirove , hmmm Áno tak už som si to prečítala znova, jej sú tie vedľa výťahu ...
Moje dvere sú vedla výtahu...
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

Napojena je zo svojho bytu...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mirokiro Pozri príspevok
Moje dvere sú vedla výtahu...
Tak platí to čo som písala predtým, len Chobot ma zmiatol a aj ty v uvode kde píšeš iné a na obrázku sú šípky inak .... A to mi vysvetli ako mohla vrtať lišty nad tvojimi dverami?.No ako si dopadol??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať