Zavrieť

Porady

Kamerový systém

Dobrý deň.
Chcel by som vás poprosit o radu,bývam v panelovom dome moja suseda si namontovala kamerový systém bez súhlasu OSBD a nedal som jej súhlas ani ja,jedna kamera sníma jej dvere a druhá sníma moje dvere a výtahove dvere vlastne tým zasahuje do môjho súkromia.Bol som na polícii aj na obvodnom úrade ale oni nemôžu dat príkaz na odmontovanie kamery povedali že to môže len súd.Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

slavica Pozri príspevok
To mi vysvetli ešte to kablovanie, to má napojené na spoločné priestory, alebo na svoj elm.? A prečo to máš na stene svojho bytu? To si ako dovolil aby ti tam vrtala? Vyzerá to teda príšerne ...
Preboha však má bezpečnostné dvere Exkluzív, to čo za masku, že ešte potrebuje kamery? Tak toto by som nedovolila v žiadnom prípade!!!
Tak teraz som z toho ešte viac zmätený...

Teda mirokirove dvere sú tie ľavé. Kameru má tá ženská teda na svojej stene, nie mirokirovej. A ktoré sú tie bezpečnostné dvere? Chápem dobre, že tie napravo?

slavica Pozri príspevok
Tak platí to čo som písala predtým, len Chobot ma zmiatol a aj ty v uvode kde píšeš iné a na obrázku sú šípky inak .... A to mi vysvetli ako mohla vrtať lišty nad tvojimi dverami?.No ako si dopadol??
Ak to dobre chápem, tak on má dobre tie šípky aj to tak písal v prvom príspevku. Jedna kamera sníma jej dvere (na obrázku napravo) a druhá výťah a dvere mirokira (naľavo). Tak to má aj nakreslené...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
Tak teraz som z toho ešte viac zmätený...

Teda mirokirove dvere sú tie ľavé. Kameru má tá ženská teda na svojej stene, nie mirokirovej. A ktoré sú tie bezpečnostné dvere? Chápem dobre, že tie napravo?
Takže jeho su vľavo ...jej vpravo na fotke! Dobre má tie šípky, len som si neuvedomila, že tá nad výťahom je natočená len ku jej dverám /takže výťah nesníma/a potom ma zmiatlo to lištovanie, lebo si neviem predstaviť ako by mi niekto vrtal nad dveram bez môjho vedomia....Tam je asi okrem toho aj kablovka?!
Naposledy upravil Halli : 26.11.09 at 14:14
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mirokiro Pozri príspevok
Zajtra uvidim ako to dopadne na obvodnom urade dufam že si to riadne zlizne
No Miro dúfam, že nám dáš aspoň vedieť ako to dopadlo.
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

Spýtali sa sa jej prečo namontovala tie kamery,ona na to že je daňová poradkyňa a že to sú jej kancelárske priestory,čo vôbec neni pravda lebo by som asi videl že sa tam pohybuje viac ludí a že si chráni svoj súkromný majetok.Povedali jej ,že to tam nemôže byt namontované lebo to zasahuje do môjho súkromia,ona na to hned reagovala,že ona to už konzultovala zo svojou advokátkou a že to chce podat na súd.Potom sa ma spýtali ,že či súhlasím aby sa to dalo na súd ja som s tým súhlasil lebo ja si myslím že by som mal byt v prave ja.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mirokiro Pozri príspevok
Spýtali sa sa jej prečo namontovala tie kamery,ona na to že je daňová poradkyňa a že to sú jej kancelárske priestory,čo vôbec neni pravda lebo by som asi videl že sa tam pohybuje viac ludí a že si chráni svoj súkromný majetok.Povedali jej ,že to tam nemôže byt namontované lebo to zasahuje do môjho súkromia,ona na to hned reagovala,že ona to už konzultovala zo svojou advokátkou a že to chce podat na súd.Potom sa ma spýtali ,že či súhlasím aby sa to dalo na súd ja som s tým súhlasil lebo ja si myslím že by som mal byt v prave ja.
AK toto tvrdí, tak pozri v OR alebo ZR, či tam má sídlo. Ak áno, tak daj taký malý bonz na miestneho správcu dane z nehnuteľnosti, že pani XY má v byte kancelárske priestory. Ak byt využíva na podnikanie, tak by mala platiť vyššiu daň z nehnuteľnosti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mirokiro Pozri príspevok
Spýtali sa sa jej prečo namontovala tie kamery,ona na to že je daňová poradkyňa a že to sú jej kancelárske priestory,čo vôbec neni pravda lebo by som asi videl že sa tam pohybuje viac ludí a že si chráni svoj súkromný majetok.Povedali jej ,že to tam nemôže byt namontované lebo to zasahuje do môjho súkromia,ona na to hned reagovala,že ona to už konzultovala zo svojou advokátkou a že to chce podat na súd.Potom sa ma spýtali ,že či súhlasím aby sa to dalo na súd ja som s tým súhlasil lebo ja si myslím že by som mal byt v prave ja.


....že je to Norika MOJSEJOVÁ.......bacha na ňu ...rada fu...a ukazuje ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mirokiro Pozri príspevok
Spýtali sa sa jej prečo namontovala tie kamery,ona na to že je daňová poradkyňa a že to sú jej kancelárske priestory,čo vôbec neni pravda lebo by som asi videl že sa tam pohybuje viac ludí a že si chráni svoj súkromný majetok.Povedali jej ,že to tam nemôže byt namontované lebo to zasahuje do môjho súkromia,ona na to hned reagovala,že ona to už konzultovala zo svojou advokátkou a že to chce podat na súd.Potom sa ma spýtali ,že či súhlasím aby sa to dalo na súd ja som s tým súhlasil lebo ja si myslím že by som mal byt v prave ja.
Opýtaj sa jej načo sú jej dvere Exkluzív za 790€ /cca 25tis/. To tie kamery strážia, aby jej tie dvere nikto nepoškriabal?...Nedaj si zasahovať do súkromia v žiadnom prípade.Namontuj na mrežu a stenu výťahu rovno do zorného poľa snimača kamery nejaku predeľovaciu stenu a nemusíš sa kamery ani dotknúť. Alebo tam zaves obrovský kvetináč s robustnou kvetinou.
...len by skusila sa mi toho dotknúť, má po kamere.
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

slavica Pozri príspevok
Opýtaj sa jej načo sú jej dvere Exkluzív za 790€ /cca 25tis/. To tie kamery strážia, aby jej tie dvere nikto nepoškriabal?...Nedaj si zasahovať do súkromia v žiadnom prípade.Namontuj na mrežu a stenu výťahu rovno do zorného poľa snimača kamery nejaku predeľovaciu stenu a nemusíš sa kamery ani dotknúť. Alebo tam zaves obrovský kvetináč s robustnou kvetinou.
...len by skusila sa mi toho dotknúť, má po kamere.
Na všetky stavebné úpravy musí byt povolenie z OSBD......
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

buchač Pozri príspevok


....že je to Norika MOJSEJOVÁ.......bacha na ňu ...rada fu...a ukazuje ...
Tak toto si teda trafil presne ako by jej z oka vypadla
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mirokiro Pozri príspevok
Spýtali sa sa jej prečo namontovala tie kamery,ona na to že je daňová poradkyňa a že to sú jej kancelárske priestory,čo vôbec neni pravda lebo by som asi videl že sa tam pohybuje viac ludí a že si chráni svoj súkromný majetok.Povedali jej ,že to tam nemôže byt namontované lebo to zasahuje do môjho súkromia,ona na to hned reagovala,že ona to už konzultovala zo svojou advokátkou a že to chce podat na súd.Potom sa ma spýtali ,že či súhlasím aby sa to dalo na súd ja som s tým súhlasil lebo ja si myslím že by som mal byt v prave ja.
Tak to je potom asi casto na Porade nie?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak to je potom asi casto na Porade nie?
Silne pochybujem! Ak je ona daňová poradkyňa, tak ja by som už bol premiérom
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ja vidim len taký drobný problém. Vieme ako vyzerá druhý záber z kamery? Z tej na mirove dvere???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kaco11 Pozri príspevok
ja vidim len taký drobný problém. Vieme ako vyzerá druhý záber z kamery? Z tej na mirove dvere???
Kam tým smeruješ?
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

Mohol by mi niekto poslat vzor na podanie žaloby na sud.Viete už som s toho taky vytočeny podal som stažnost u policajtov oni povedali že s tym neurobia nič tak to poslali na obvodny urad na obvodnom urade to zastavili že aby som sa domahal ochrany na sude že oni nemôžu jej dat prikaz na odmontovanie kamier toto môže prikazat jedine sud.Kolko sa platia poplatky?
0 0
lilienv lilienv

lilienv je offline (nepripojený) lilienv

Ahojte poradte mi.
Dostávam výhražné listy od osoby, ktorá mi do listu ani nenapíše , že prečo mi ich vlastne posiela som na materskej s mojou 2 ročnou dcérou požičky nemám nikomu som nič nespravila tatino nemá žiadne dlžoby alebo niečo iného sme veľmi zúfalí bojíme sa o našu malú aby sa niečo nestalo.Nakoniec sme sa rozhodli, keďže polícia nám nepomôže lebo nepoznáme osobu a v tom prípade je to ťažké , že si dáme kameru.Môžem si dať kameru do spoločných priestorov aby som vydela poštové schránky, keďže osoba mi tie obálky hádže do schránky a tak by sme možno tú osobu prichitli je to legálne alebo si musím vypýtať povolenie od ostatných obyvateľov v schodišti?Kamera by nevidela nikoho vchod ani výťah len schránky a vchod do kočikárni.Pomôžte poradte.Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lilienv Pozri príspevok
Ahojte poradte mi.
Dostávam výhražné listy od osoby, ktorá mi do listu ani nenapíše , že prečo mi ich vlastne posiela som na materskej s mojou 2 ročnou dcérou požičky nemám nikomu som nič nespravila tatino nemá žiadne dlžoby alebo niečo iného sme veľmi zúfalí bojíme sa o našu malú aby sa niečo nestalo.Nakoniec sme sa rozhodli, keďže polícia nám nepomôže lebo nepoznáme osobu a v tom prípade je to ťažké , že si dáme kameru.Môžem si dať kameru do spoločných priestorov aby som vydela poštové schránky, keďže osoba mi tie obálky hádže do schránky a tak by sme možno tú osobu prichitli je to legálne alebo si musím vypýtať povolenie od ostatných obyvateľov v schodišti?Kamera by nevidela nikoho vchod ani výťah len schránky a vchod do kočikárni.Pomôžte poradte.Ďakujem
Bohužiaľ nemôžeš. Jedine, keby ste umiestnenie kamier odsúhlasili na schôdzi vlastníkov. Sama, z vlastnej iniciatívy nemôžeš umiestniť kameru do spoločných priestorov.
0 0
lilienv lilienv

lilienv je offline (nepripojený) lilienv

Chobot Pozri príspevok
Bohužiaľ nemôžeš. Jedine, keby ste umiestnenie kamier odsúhlasili na schôdzi vlastníkov. Sama, z vlastnej iniciatívy nemôžeš umiestniť kameru do spoločných priestorov.
Ďakujem
0 0
lilienv lilienv

lilienv je offline (nepripojený) lilienv

tak potom uz neviem je sranda ,že keď potrebujem pomoc od polícii nič sa nedeje nevedie pomoct ale keď som nezastala na stopke tak ma skoro zhltli vtedy sa vedia natahovat
0 0
mirokiro mirokiro

mirokiro je offline (nepripojený) mirokiro

Zdravím vás milý poradaci dnes je tomu skoro 2 roky čo som uviedol tento príspevok a chcem vám všetkým podakovať za odpovede dnes sa mi podarilo to čo som už ani nedúfal vyhrali sme.Ďakujem
0 0
INGME INGME

INGME je offline (nepripojený) INGME

mpamp podobny problem ako mal na porade mirokiro, napisal ze sa mu podarilo vyhrat spor u nas to uz trva cez dva roky bola by som rada keby mi napisal ako mame postupovat spravca domu policia to neriesi asi to bude treba sudnou cestou dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať