Zavrieť

Porady

Samostatné vykurovanie - stavebné povolenie?

V byte bolo doteraz centrálne vykurovanie z kotolne na sídlisku.
V auguste som ohlásil drobnú stavbu - zmena spôsobu vykurovania. V rámci tejto zmeny sa bude dávať aj plynomer (predtým plyn v byte bol, pár rokov bol odpojený, plynové rúry vedú do šachty v kúpeľni)

Zo stavebného úradu prišiel papier, že je potrebné stavebné konanie.
Dal som dokopy potrebne papiere a poslal.
Medzitým prišiel kotol, tak som zavolal remeselníka, ktorý ho zavesil na stenu, urobil vývod do komína (ide okolo fasády, je tam už pár rokov) a napojil trubky na radiátory, zavesené na stene.

V rámci zisťovanie došiel pracovník stavebného úradu, popozeral a odišiel. Teraz mi prišiel papier, že začnú správne konanie, lebo stavba je už začatá a kotol pripojený na rozvod a na plyn.
Je to klamstvo, lebo na plyn pripojený nie je. V byte nie je ani plynomer.

Otázky:
- treba na samostatné vykurovanie Oznámenie drobnej stavby alebo je nutné stavebné povolenie?
- čo sa považuje v takom prípade za začatú stavbu?
- možno po zavesení kotla na stenu proti majiteľovi začať správne konanie, lebo vraj stavba je uz realizovaná a treba ju dodatočne legalizovať (pritom kotol iba visi na stene, nie je v prevadzke a nie je napojeny na plyn)

Mám podozrenie, že ide iba o šikanovanie občana, keďže som v minulosti kritizoval starostu.

Vďaka všetkým za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Pre mna je zarazajuci celkovo cely postup. Pretoze postupovat sa malo hlavne suhlasom k odpojeniu zo strany vlastnikov bytoveho domu. Potom spracovanim projektovej dokumentacie, konanim na stavebnom urade....bla, bla. Od konca je cesta tazka a moze byt zarubana. Anarchizmus v bytovom dome je cesta do pekiel.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JMaco Pozri príspevok
    V byte bolo doteraz centrálne vykurovanie z kotolne na sídlisku.
    V auguste som ohlásil drobnú stavbu - zmena spôsobu vykurovania. V rámci tejto zmeny sa bude dávať aj plynomer (predtým plyn v byte bol, pár rokov bol odpojený, plynové rúry vedú do šachty v kúpeľni)

    Zo stavebného úradu prišiel papier, že je potrebné stavebné konanie.
    Dal som dokopy potrebne papiere a poslal.
    Medzitým prišiel kotol, tak som zavolal remeselníka, ktorý ho zavesil na stenu, urobil vývod do komína (ide okolo fasády, je tam už pár rokov) a napojil trubky na radiátory, zavesené na stene.

    V rámci zisťovanie došiel pracovník stavebného úradu, popozeral a odišiel. Teraz mi prišiel papier, že začnú správne konanie, lebo stavba je už začatá a kotol pripojený na rozvod a na plyn.
    Je to klamstvo, lebo na plyn pripojený nie je. V byte nie je ani plynomer.

    Otázky:
    - treba na samostatné vykurovanie Oznámenie drobnej stavby alebo je nutné stavebné povolenie?
    - čo sa považuje v takom prípade za začatú stavbu?
    - možno po zavesení kotla na stenu proti majiteľovi začať správne konanie, lebo vraj stavba je uz realizovaná a treba ju dodatočne legalizovať (pritom kotol iba visi na stene, nie je v prevadzke a nie je napojeny na plyn)

    Mám podozrenie, že ide iba o šikanovanie občana, keďže som v minulosti kritizoval starostu.

    Vďaka všetkým za pomoc.
    A taká drobnosť, ako napísal najag - máš súhlas ostatných vlastníkov? Ak nie, tak ťa to "samostatné" kúrenie vyjde dosť draho. Zaplatíš celú fixnú zložku spoločného kúrenia plus ti napočítajú nejakú časť z variabilnej zložky, nakoľko nebudeš mať pomerové merače a k tomu ešte aj faktúru za plyn, čo zaplatíš za vlastné kúrenie.

    Samostatné vykurovanie - stavebné povolenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.