Zavrieť

Porady

MRP-mzdy-čerpanie soc.fondu

Keď chcem vyplatiť zamestnancovi zo soc.fondu peňažný príspevok na rekreáciu, ako to mám zrealizovať? Zamestnanec má minim.mzdu (príspevok musí byť zdanený!)Spracujem mu mzdu za mesiac a ako tam dostanem aj ten peňažný príspevok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

    Andrea2304
    Čerpanie sociálneho fondu je potrebné si nahodiť v číselníkoch - v mzdovom číselníku - v príplatkoch pred zdanením novú položku "čerpanie SF", pričom sa určí konkrétna číselna hodnota príspevku a vo vymer. základe pre poistné neurčíš "započítať". Čiže čerpanie SF zdaní ale neberie do úvahy pre poistné. Potom v pracovnom pomere konkrétneho zamestnanca v príplatkoch mu určíš čís. hodnotu čerpania SF aby program vedel, že čerpá ten ktorý zamestnanec.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Urobila som všetko podľa návodu, ale nikde nevidím zdanenie sumy zo SF. Čo s tým? Vypísalo mi to "pri komprimácii došlo ku chybe", keď som zatvárala program!

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Poraďte mi prosím. V číselníkoch miezd som vytvorila čerpanie SF, dala som prirátať k zdaniteľnej mzde a v poistných, keď som dávala nepočítať, nič sa mi nezaškrtlo, čiže mzda sa spočítala so soc.fondom a program mi vyrátal poistné z celej sumy. Kde robím chybu v nastavení?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V nastavení položky čerp. SF treba nastaviť daňová sadzba jednorázová mzda, a pri vymeriavacom základe mať všetky políčka prázdne.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Dala som jednorázová mzda, ale aj tak mi to program (tých 2800,-Sk) zdanil, i keď súčet hrubej mzdy a SF je menší, ako nezdaniteľná časť.??????????????

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď máš nastavené jednorázová mzda tak program Ti to zdaní 19% sadzbou, pričom sa to nevzťahuje na nezd. časť. Príplatky zo SF sa zdaňujú.
    Ak Ti program zdaňuje aj z hrubej mzdy 19% a je menšia ako nezd. minimum, tak máš v pracovnom pomere toho pracovníka nastavené uplatniť nezdaniteľné minimum.

    MRP-mzdy-čerpanie soc.fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.