Zavrieť

Porady

Prosba chybný zápis v r. 2008

dobry den, chcem sa opytat ci mi vie niekto poradit ked som prisla nato ze mam zly zapis v uctovnictve z min.roka, tento rok som to preuctovala ale nie je to v sulade s postupmi uctovania, co mam robit,dat dodatocne danove priznanie, neovplyvnuje mi to HV, ale zauctovala som nieco na 381 a mala som to mat na 042, tento rok som to preuctovala z 042/381 a nasledne zaradila do majetku.Poradte mi.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    A ten majetok ste naozaj minulý rok ešte nepoužívali? Ak ste ho nepoužívali a naozaj by jeho zaradenie do užívania prebehlo až tento rok, tak je oprava správne preúčtovaná a dodatočné daňové priznanie nie je potrebné podať. Podáva sa len v prípade, že by to ovplyvňovalo daňový základ, čo nie je Váš prípad, ak nebolo potrebné zaúčtovať v minulom roku účtovný odpis.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Dokonca ani ak sa majetok mal odpisovať, nie je podľa poslednej novely potrebné podávať daňové priznanie, nakoľko sa daňovník pomýlil vo svoj neprospech a neukrátil štátny rozpočet. Odpisy môžu ostať nákladom tohto roka.

    monka80 je offline (nepripojený) monka80

    monka80
    Ano nepouzivala som ho, ale zapis 042/381 nie je v sulade s postupmi uctovania-taky zapis vraj neexistuje,.... som to uz min.rok mala mat na ucte 042 a zaradit a odpisovat az tento rok, tak neviem.....ja sa bojim ze pri kontrole mi to mozu vyhodit ako chybu...

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    urob to -381/-321 a 042/321, tak dodržíš aj podvojnosť. alebo ešte lepšie - použi spojovací účet 395

    monka80 je offline (nepripojený) monka80

    monka80
    To myslis ze mam takyto zapis urobit v tomto roku len tak cez ID?Dost dobre tomu nerozumiem...mozes blizsie vysvetlit.Dakujem

    Prosba chybný zápis v r. 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.