Zavrieť

Porady

AMARYLIS

Zajímalo by mne jaké druhy pěstujete a jaké máte zkušennosti s amarylisem
Naposledy upravil arizona : 19.01.12 at 09:30
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som si tiež zadovážila zopár cibuliek. FOTO : http://www.porada.sk/attachment.php?...6&d=1233688614

Mám biely, červený a lososovitý. Najlepšie sa im darí v chladnej chodbe na parapete. Po odkvitnutí ju na jar zasadím do záhrady, na jeseň vykopem cibule a nechám zoschnúť.
Koncom decembra očistené zasadím do črepníka, aby polka cibule bola nad pôdou.
Naposledy upravil arizona : 28.11.09 at 14:46
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Odkedy som prepadla orchideám, musela som zredukovať iné kvety. Zornice (amarylka je názov inej rastliny, ale rozumieme si) koncom apríla vysadím do záhrady úplne surovo celé pod povrch pôdy na slnečné miesto. Vykvitnú, vyrastú (len listy sú kratšie a pevnejšie než v kvetináči). na jeseň ich vyberiem, nechám zaschnúť, očistím a uložím v chladnej komore spolu s gladiolami. Toť vsjo.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Arizona mas krasnu amarylku. Ja som ich minule obdivovala v kvetinarstve len sa mi zdala cena 11.99€ za jednu velmi vysoka. Ale velmi sa mi paci, tak musim niekde este pozriet. Inak by ma zaujimalo, ked vykvitne ako dlho asi vydrzi kvet? Nechavate rast kvetnu stonku aj listy, alebo zrezavate listy?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zena Pozri príspevok
Arizona mas krasnu amarylku. Ja som ich minule obdivovala v kvetinarstve len sa mi zdala cena 11.99€ za jednu velmi vysoka. Ale velmi sa mi paci, tak musim niekde este pozriet. Inak by ma zaujimalo, ked vykvitne ako dlho asi vydrzi kvet? Nechavate rast kvetnu stonku aj listy, alebo zrezavate listy?
Nezrezávam nič, nechávam rastlinku tak ako rastie. Kvitne asi 1-2 mesiace, záleží od podmienok a prihnojovania.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Pytam sa pretoze v tom kvetinarstve som videla skoro vsetky listy zrezane pri cibulke a nechali vyrastat len 2-3 kvetne stonky. Nevyzeralo to pekne,len som nevedela ci to ma potom vplyv na dlzku kvitnutia. Tak uz viem Dakujem
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

arizona nádherná
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dík
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zena Pozri príspevok
Pytam sa pretoze v tom kvetinarstve som videla skoro vsetky listy zrezane pri cibulke a nechali vyrastat len 2-3 kvetne stonky. Nevyzeralo to pekne,len som nevedela ci to ma potom vplyv na dlzku kvitnutia. Tak uz viem Dakujem
zena-tie čo si videla boli už po oddych a preto nemali listy,amarylke vyrastie najskôr kvet ,až potom listy,zena skús v Kauf. ja som kúpila po 3 eu.v pondelok,len daj pozor ,aby nebolo moc mokré.milka
Naposledy upravil milka 60 : 27.11.09 at 14:01 Dôvod: rozšírenie
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

milka 60 Pozri príspevok
zena-tie čo si videla boli už po oddych a preto nemali listy,amarylke vyrastie najskôr kvet ,až potom listy,zena skús v Kauf. ja som kúpila po 3 eu.v pondelok,len daj pozor ,aby nebolo moc mokré.milka
Nahodicka akurat idem do Kauflandu To je super cena. Len upresnim, tie co som videla mali cca od 15 do 5 cm dlhy kvetny vyhonok, ktory bol este len v puku,teda este len isiel kvitnut a tie listocky co sa tlacili, boli zrezane. To by som ja asi nedokazala tak surovo zrezat....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Tie lístky boli zrezané,lebo sa nezatiahli samé,je to nutné na oddych.Tohoto roku som rezala aj ja,moje takto odpočívajú v tme a chlade, milka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
toto je jeden z mojích vlani kvitnúcich
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Mno jo Milko teď mi vypadly kukedla až na obrazovku takovejch kousků paráda a ty květy nádhera tleskám fakt chtěl bych vidět všechny květy co máš doma je to možné ?
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ja mám takúto.
DSCN4728.jpg  
DSCN4727.jpg  
DSCN4731.jpg  
1/1
1 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Jéžkovy oči vy mně dáváte zabrat nádhera to je letos ?
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

ra.cermak Pozri príspevok
Jéžkovy oči vy mně dáváte zabrat nádhera to je letos ?
Tuto som dostala v r. 2008, ale aj tento rok pekne kvitla.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ra.cermak Pozri príspevok
Mno jo Milko teď mi vypadly kukedla až na obrazovku takovejch kousků paráda a ty květy nádhera tleskám fakt chtěl bych vidět všechny květy co máš doma je to možné ?
Bol by si prekvapený,ale nemám ich vela,mám asi 20 amarylisov,tie teraz spia ,a nejaké sukulenty ,fialky,streptíky ,orchidky 16,a dosť.Ten amarylis plný mam2 kusy a ostatne mám červené ,červenobiele a ružové,nemám foto som antitalent na foto
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Tak se uč mně už teď dvakrát na fórech řekli že jsou fotky moc velké ale já to jinak neumím tak se budu učit také moc by mne ty tvoje rostlinky zajímaly ale i ostatních a tady je dnes ---
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ra.cermak Pozri príspevok
Tak se uč mně už teď dvakrát na fórech řekli že jsou fotky moc velké ale já to jinak neumím tak se budu učit také moc by mne ty tvoje rostlinky zajímaly ale i ostatních a tady je dnes ---
Stačí , ak si fotky vopred zmenšíš napr. na 800x600. Potom Ti to nebude robiť tie pásiky na boku a budú sa dať pozerať pekne za sebou
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

už se učím dík za radu já se polepčím
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Ja ich mám celé leto na logii, kde im narastie veľa listov a zväčšia sa cibule. Na jeseň, keď uschnú listy, preložím ich do pivnice a nepolievam. Keď začne vyrastať stonka s kvetom, prenesiem si ich do bytu a potom sa teším s takýchto kvetov.
Amarilis 1.jpg  
Amarilis 2.jpg  
Amarilis 3.jpg  
1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať