Zavrieť

Porady

Bolesť zuba, Ibalgin vs panadol extra?

Anketa: čo je lepšie na baľaví zub?

Počet hlasujúcich
10. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Panadol extra?

    5 50.00%
  • Ibalgin?

    5 50.00%
Zdravím. Je veče, a ja písem túto tému. Bolí ma zub, a môj zubar ma pm-ku, takže mam vydžať, do stredy. čo je na bolesť zuba lepšie? Panadol extra alebo Ibalgin? Po pravde mi už Ibalgin ani moc nezabera, ale to som ho vela nezovral dnes dve tablety. Je to taka tupá bolesť, a ked sa dostknem zuba tak to dos boli. čím to môže byť? nevie niekto náhodov?

a oplati sa brať radšej panadol extra ako ibalgin? kedže mi ibalgin nejako nezabera...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

    Lenka*1
    no tak ked ti nezabera, tak skus ten panadol... aj ked ja ho uzivam len v kombinacii panadol tabletky + panadol sumivy a az vtedy zaberie...
    No a ked to nebude prechadzat, po hodine si supni dalsi...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kazde z nich ma inu ucinnu latku, niekto je citlivy na jednu, iny na druh.
    Panadol (a existuje aj ultra rapid) ma
    Účinné látky: kofeín, kodeín, paracetamol
    Ibalgin
    Účinné látky: ibuprofén

    Takze vyjadrit sa, co sa oplati, sa neda jednoznacne.

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Mne pomáhal Panadol ultra. Bude to vyzerať smiešne, ale skús si zabaliť posekaný cesnák do gazy a daj do ucha, na tú stranu, kde bolí. Neviem, prečo, ale väčšinou to zaberá ( naozaj to nie je žart), trošku musí byť cesnák šťavnatý-potlačený. Bola som prekvapená, keď som minulý týždeň počula v televízii alebo čítala niekde, že aj cesnáková šťava pomáha pri bolesti zuba, ale tou treba potierať zub a okolie. Preto som si dovolila napísať to, čo nám dávali naše mamy a babky. Prajem skoré utíšenie bolesti.
    Naposledy upravil pohodička : 30.11.09 at 19:10

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ja uprednostňujem pred tabletami šumivý panadol ultra rapid rýchlejšie zaberie, potom používam roztok Corsodyl k liečbe zápalu ďasien, hned po prvom použití zaberá.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    pohodička Pozri príspevok
    skús si zabaliť posekaný cesnák do gazy a daj do ucha, na tú stranu, kde bolí.
    Len aby si si tymto nevyrobil aj zapal zvukovodu.. v lepsom pripade. To potom az bude bolest.. Cesnakove stavy su dost agresivne.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Len aby si si tymto nevyrobil aj zapal zvukovodu.. v lepsom pripade. To potom az bude bolest.. Cesnakove stavy su dost agresivne.
    Môžem potvrdiť. Zamladi si môj spolužiak dal na noc do dlane strúčik cesnaku, zaviazal obväzom a ráno bol prijatý u lekára s popáleninou pravej dlane. Vyhol sa tak písomke.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    buchač Pozri príspevok
    Beteha ....
    vypiť, či vyplachovať?

    [hore]Slovník


    Oblasť: východné Slovensko Nárečie: šarišské nárečie Nárečové slovo: beteha Spisovný ekvivalent: domáci alkohol

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ja si pri bolesti davam ibalgin a to rovno 400, ked zub boli viac tak vyplachovat Tantum Verde /dostat kupit v lekarni-je to zelena vodicka mentolovej prichute/ alebo si zalievam teplou vodov Nimesil/prášok, ale je len na lekar.predpis-môze ho predpisat aj obvodak nemusi len zubar,je to na rôzne bolesti/.Tak do stredy to nejako vydrz, ak nie tak utekaj na pohotovost.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Mne vždy zaberá vyplachovanie úst šalviou lekárskou /babské ucho/. Neprejde síce hneď po prvom vypláchnutí, ale zato bolesť prejde úplne na druhý, tretí deň. Vylieči zápal.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    cloe Pozri príspevok
    Mne vždy zaberá vyplachovanie úst šalviou lekárskou /babské ucho/. Neprejde síce hneď po prvom vypláchnutí, ale zato bolesť prejde úplne na druhý, tretí deň. Vylieči zápal.
    Ak nejde o velky zapal. Toto skutocne pomoze. Dobra je aj salviova tinktura - Florsalmin.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Najlepšie a najzdravšie je nasvecovanie zuba Bioptronom. Bolesť veľmi rýchlo zmizne. Zub však žiaľ opraviť nevie
    Naposledy upravil mareko : 01.12.09 at 08:00

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    EJoo Pozri príspevok
    Zdravím. Je veče, a ja písem túto tému. Bolí ma zub, a môj zubar ma pm-ku, takže mam vydžať, do stredy. čo je na bolesť zuba lepšie? Panadol extra alebo Ibalgin? Po pravde mi už Ibalgin ani moc nezabera, ale to som ho vela nezovral dnes dve tablety. Je to taka tupá bolesť, a ked sa dostknem zuba tak to dos boli. čím to môže byť? nevie niekto náhodov?

    a oplati sa brať radšej panadol extra ako ibalgin? kedže mi ibalgin nejako nezabera...
    Nepamätám si kedy ma naposledy boleli zuby. Možno ešte niekedy v detstve. Ale keby ma bolel zub o 19,40 tak by som neriešila tabletku ale dilemu "Mám ísť na zubnú pohotovosť do Brna alebo do Bratislavy?". Nikto na svete by ma nenaviedol čakať na zubára do stredy

    EJoo je offline (nepripojený) EJoo

    EJoo
    Je rano 9:50, idem si kupit ten panadol, sumivy aj tablety, uvidime , bolest nieje taka hrozna, ale ibalgin mi nejako nezabera.
    btw: moze to byt odumrety zub? raz som zobral 2 ibalginy naraz, bolesť prešla (ale nechcem ho brať tolko vela, neviem či je to dobre ) ale mal som taky pocit, že ked som pritisol na zub, tak som citil iba veci pod nim, ale inač ten zub nejako neboli, iba ked na neho protisnem tak je to bolesť, ani jesť pomaly nemozem, ale da sa to vydržať.

    Najhoršie na tom je, že vcera bolo Andreja, čokolady mi každy ponosil, a ani ochutnať ich sa mi nechce, lebo mam strach že ma to fakt začne riadne bolieť :P

    Edit: Na moje počudovanie som prekvapeny ako ten Panadol Extra rapid sumivy rychlo ucinkuje, dal som si ho pred asi 2min a skoro cela bolesť je preč
    Naposledy upravil EJoo : 01.12.09 at 09:21

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Mňa raz neskutočne bolel zub, vlastne nie zub, ale to, čo ostalo po jeho vytrhnutí. Zle sa mi to hojilo. Ibalgin mi účinkoval cca 2 hod., potom znovu nasledovala strašná bolesť. Môj zubár mi odporučil Voltaren rapid, a konečne som si mohla v noci dlhšie pospať.

    EJoo je offline (nepripojený) EJoo

    EJoo
    Žabinka Pozri príspevok
    Mňa raz neskutočne bolel zub, vlastne nie zub, ale to, čo ostalo po jeho vytrhnutí. Zle sa mi to hojilo. Ibalgin mi účinkoval cca 2 hod., potom znovu nasledovala strašná bolesť. Môj zubár mi odporučil Voltaren rapid, a konečne som si mohla v noci dlhšie pospať.
    to je na predpis ze? no ale v podstate je to uz jedno, lebo dnes mam ten panadol co ucinkuje skvele, od 10:00 ani naznak polesti a je uz 12:05. zajtra skocim k zubarobi, som zvedami co mi tam poriesi.

    Julia63 je offline (nepripojený) Julia63

    Julia63
    keď veľmi bolí zub, pomáhajú aj Algifen kvapky, ale asi sú na predpis.
    Mám takú skúsenosť, keď ma veľmi bolel zub, zubárka povedala, že odumiera, potom to prešlo samé, keď už bol mŕtvy. ..

    EJoo je offline (nepripojený) EJoo

    EJoo
    Julia63 Pozri príspevok
    keď veľmi bolí zub, pomáhajú aj Algifen kvapky, ale asi sú na predpis.
    Mám takú skúsenosť, keď ma veľmi bolel zub, zubárka povedala, že odumiera, potom to prešlo samé, keď už bol mŕtvy. ..
    aka to bola bolesť? jaj matu skor, že ma to dosť pobi pri dotyku aj bez dotyku

    EDIT: je 0:28....trocha problem ne? nejako po tom panadole nemozem zaspat xD obsahoval kofein co xD
    Naposledy upravil EJoo : 01.12.09 at 23:29

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Beteha ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ivana Š Pozri príspevok
    vypiť, či vyplachovať?

    [hore]Slovník


    Oblasť: východné Slovensko Nárečie: šarišské nárečie Nárečové slovo: beteha Spisovný ekvivalent: domáci alkohol
    Aj , aj ....

    Po poriadnom prepláchnutí ústnej dutiny spustiť dole gágorom .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.